Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ranschburg, Suttogó vagy...

Ranschburg, Suttogó vagy Aludj jól gyermekem?

Figyelt kérdés
Melyik irányzat áll hozzád a legközelebb? Miért?
2010. okt. 3. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ranschburg? Arról még nem hallottam. Az is könyv? Mi a lényege?

Másik kettőt olvastam, az Aludj jól gyermekem c. nem jön be, meg se próbáltam, nem szeretem rígatni a gyerekem. A Suttogóval oda jutottam, hogy elalszik a picúr a kiságyban, ha susogok+ütögetem a hátacskáját, de ennyi. Éjszaka ugyanúgy kel majdnem óránként. Viszont napközben szinte ugyanaz a napirendünk, mint amit leír. De ezt nem én alakítottam így, a törpe magától.

2010. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindet olvastam, de azt mondanám, nincs egyetlen üdvözítő módszer. Kinek ez jön be, kinek az. Nekem speciel Ranschburg professzor könyve leginkább, de nem az a bibliám. A Suttogóból is alkalmaztam, csak még nem tudtam, hogy az, mert már volt vagy 9-10 hónapos a gyerek, mikor elolvastam. Az Aludj jól... nekem egyáltalán nem szimpatikus.
2010. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi Ranschburgot alkalmazzuk, bár ösztönösen.


Kicsit soknak érzem, hogy a gyermek érdeke az első.

Velünk alszik. szoptattam nagyon sokáig, minden gondolatát lessük.

Még nem tapasztalom azt, hogy annyira meghálálná ezt az extra odafigyelést, extra, mindent a gyermekért magatartásunk.

Néha már áldozatnak érzem magamat, miközben a fiam akaratos, öntörvényű, földön elfekvő minden apróságért.

Nem tudom, hogy a módszerem rossz vagy a gyerek személyisége egyedi.

Ez az én tapasztalatom Ranschburgról.


Volt már sírás után hányás, ájulás. Ezek után az ember nem módszereket választ, hanem megpróbál túlélni.


21 hónapos kisfiú igen fáradt anyukája

2010. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem mindháromban van igazság, helyzet hozza, hogy mikor kire hallgatok, vagy éppen saját irányzatot állitok fel, mert olyan a helyzet. Le kell vonni a saját tanulságokat.
2010. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

egyik sem szentírás, és nem minden babánál alkalmazható. a Suttogónak abban igaza van, hogy a kis lurkó családba születik, és neki is alkalmazkodnia kell, nem csak a szülőknek, és úgy kell elkezdeni, ahogy folytatni is szeretné az ember. a konkrét módszerek nem biztos, hogy bejönnek, viszont a napirend kialakítása szintén jó ötlet, és bizony az elejétől kezdve.

én el sem tudtam volna képzelni, hogy együtt aludjak egy csecsemővel, biztos, hogy nem tudnék nyugodtan aludni, mi azonnal a kiságyba tettük, ott alszik nappal is éjjel is. nem mondom, hogy nem vesszük kézbe, de nincs egész nap a kezünkben, játszunk vele, ha baj van, ott vagyunk, de az is kell, hogy egyedül fedezze fel a világot maga körül.

az Aludj el jól gyermekem módszerét nem ismerem, én próbáltam azt tenni, amit jónak láttam. ha kellett elringattam, de mindig megpróbáltam letenni, hogy aludjon el egyedül, ha kellett simiztem, ha nem tudott egyedül elaludni, sírni sosem hagyjuk, csak ha tudjuk, hogy azért sír, mert valami nem tetszik neki, pl. fekve pelenkázás, mert már menne a "dolgára"...stb.

szóval én a baba önálló életére szavazok, amiben mi vagyunk a fő támasza, ránk számíthat, de feleslegesen nem zavarjuk sem a nyugalmát, sem a mozgását, sem a kényelmét.

2010. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

A mi kisfiúnk szó szerint kikövetelte az együttalvást kezdetöktöl, nem volt hajlandó egyedül aludni. Mai napig elképesztően rán van cuppanva, ölel egyfolytában, közben akaratos, hisztis, önálló kis személy.

Mi is a személyiségének megfelelően próbáljuk nevelni, nem is hagyja másképpen. Csak úgy tud aludni, ha hozzánk kucorodik. Egész csecsemőkorát átcipeltette.

És ezek nem azért voltak, mert mi akartuk/akarjuk így.

R.J. könyvét most vettük meg, de csodák csodájára ugyanazt írja, ahogy ösztönből eddig is cselekedtünk.

Ki tudja, hogy jól -e.

2010. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi a címe Ranschburg Jenő könyvének, altatási gondunk van, tudjátok ajánlani esetleg valamelyiket? Bocsi a kérdésért.
2010. okt. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

R. J. Szülők könyve

Abban az van, hogyha a gyermeknek szüksége van rád, akkor vedd magad mellé, aludj vele, amíg ő ezt igényli.

2010. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elolvastam a Suttogót és Ranschburgot is. A Suttogó nekem iszonyat, sokkal közelebb áll hozzám a Tanárúr gyermeknevelési gondolkodásmódja, de a saját megérzéseim után megyek, eddig bejött!
2010. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem a szülő, hanem a gyerek tudja jobban, hogy mikor mire van szüksége az alapvető szükségletek terén. Nem hiába mondta egyik előadásán Ranschburg Jenő, hogyha a szülő engedelmes szüleje a gyermeknek az első három életévben, akkor lesz később a gyermek engedelmes gyereke a szülőnek!
2010. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!