Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti, hogyan adjátok?

Ti, hogyan adjátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos, kiváltottunk már 3 étkezés, a tízórait, ebédet és vacsorát. Leírom ma, hogy volt eddig a napunk: reggel 5:30 120 ml tápszer, 8:00 gyümi és keksz, 10:30 zöldségpüré, 13:30 120 ml tápszer, 15:30 zöldségpüré+csirke, de most alvás előtt újra kérte a tápszert, kapott 100 ml-t. Szerintetek ez így rossz? Este még megszokott inni 150-200 ml tápszert, éjjel is eszik kétszer 120-120at. Túl sokat eszik? Vagy túl sokszor? Mit változtassak, nagyon rossz így, hogy többször kap kevesebbet?

Tejallergiás így peptit kap.


2023. jan. 28. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van így, ne aggódj :) ha ennyiszer kér enni, akkor ennyiszer adj neki. Az én fiam szintén 8 hónapos, éjszaka már nem eszik, illetve napközben is csak 5x. Viszont ő nagyobb mennyiségeket. Neki így jó, a te fiadnak meg máshogy.
2023. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

8hónaposan ez így még jó.

Én többet adnék neki estére mert akkor talánnem kevés neki egész éjszakára

2023. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam de egyszerűen nem akar többet enni egyszerre, mindig elkészítek többet és a végén elöntöm.
2023. jan. 28. 18:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor türelem :) az én babám 20-40ml vel többet evett, tők jól aludt utána..most a tejet öntözgetem ki .Ez már afogzás miatt van
2023. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiam is 8 hónapos.

Reggel vagy tápszer, vagy tejpép. Attól függ, mennyire éhes. Ha türelmetlen, akkor tápszer. Abból 180 ml.

Tízórait nem nagyon eszik, ha mégis, akkor kicsi gyümölcs.

Ebédre főzelék, kb.100-120 gramm, de azzal sosem lakik jól, így alvás előtt eszik még 180 ml tápszert.

Utána fél 6 körül tejpép, lefekvés előtt megint 180 ml tápszer.

És éjszaka 1x eszik, akkor 210 ml tápszert simán bevág.

Én a helyedben úgy csinálnám, hogy hajnalban tápszer, reggel 8-kor tejpép, 10:30 lenne a gyümölcs, a fél 2-es étkezés pedig az ebéd, főzelék.

Aztán délután adnék megint tejpépet, a többi pedig maradhatna tápszer.

Lehet, hogy a tápszerrel már nem lakik olyan jól, azért kér annyiszor. Tejpéppel esetleg jobban eltelne.

De egyébként ha nektek így jó, akkor csináljátok így. Semmi sincs kőbe vésve. :)

2023. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos tejallergia gyanús a fiam, így a tejpép nem opció, vagy kapható tejmentes változat is? A fél 2-es azért tápszer, mert olyankor alszik és rendesen követeli. A napi 3 tápszer az nem lenne gond, az éjjeli evéssel vagyok bajba, így napi 5 tápszer van és 3 étkezés, kicsit soknak tartom. Nem terheli ez így a gyomrát? Mindenki azt mondja, hogy napi 5 étkezés legyen, de nálunk ez sehogy sem jön össze.
2023. jan. 29. 12:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!