Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 22 honapos fiam nem igazan...

A 22 honapos fiam nem igazan beszel mèg es nem akar mindig figyelni rank aggodjak?

Figyelt kérdés

Sok uj szot mondott mar ki de utana mar nem hallottam a szajabol tobbet.

Van par fix szava amit mindig hasznal (pipi,kutyus,nyisd ki,cici,bye,hi,no)(ukban elunk)

Anyat-apat meg mindig nem mondja nekunk ha akar valamit oda visz,oda huz. Na jo talan egyszer mondta hogy apa csicsi :D

Amugy elegge hiperaktiv kisfiu a kezdetektol fogva. Ha beszelunk neki sokszor oda se nez eleg idegesito tud lenni… tobb csaladtag is eszrevette, hogy nem figyel nem erdekli amit mondanak neki.

Hallasa jo! Szokott enekelgetni, tancolgatni. Hozza a konyvet nezzuk meg, eteti a plussoket, takarit.Utanoz. Integet ,puszit kuld,puszit ad persze csak ha van kedve! Egyszeru feladatok teljesiti pl dobd ki a kukaba, add ide, kezeket fel,tapsolj,hozd ide. Szoval szerintem eleg sok mindent ert de valami nem stimmel.



#Beszedkomunikacio
2023. jan. 28. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nincs semmi probléma. Átlagos, normális. Én nem aggódnék.
2023. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most lesz a health visitorral a 2-2,5 éves check up, kérd meg hogy refferraljon titeket audiológiára. Jobb ha megnézik a biztonság kedvéért. (Az nem bizonyíték hogy ha pl tapsoltok mögötte akkor oda fordul, mert a hallásvizsgálaton azt is nézik, hogy a különböző frekvenciákat jól hallja). Én azt hittem minden rendben a fiam hallásával, és kiderült hogy nincs minden rendben. Glue ear. Úgy hall, mintha víz alatt lenne a feje.


Tudom, hogy mostanában szeretik azt mondani, hogy nincs tudományos alapja, nem kéne befolyásolja, de!


1. Fiú. A fiúknál gyakran lassabban fejlődik a beszéd.

2. Két nyelvű környezetben van, ez lassíthatja.

2023. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 ilyenrol meg nem is hallottam. Csinaltok az eredmeny utana valamit a kisfiaddal? Pl hallokeszulek vagy akarmi amitol jobban fog hallani?
2023. jan. 30. 18:35
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Foglaltunk időpontot az audiológiára mikor 2 éves lett, de csak 4 hónap múlva volt időpont.

Kérdezték sokat beteg-e (igen), mennyit beszél stb. Aztán elvégezték a tesztet, és mondták hogy glue ear. Lényegében a dobhártya mögött felgyülemlett a folyadék (takony), ami nem tud elfolyni mert a gyerekeknél a fület és az orrot összekötő fülkürt nincs megdőlve ferdén, hanem vízszintesen van, illetve a kicsik még nem tudják a fülüket kidugítani (mint amikor repülőn vagy tudod) de ezen pl lehet segíteni az orrfújás megtanulásával.


Ez spontán elmúlhat, emiatt visszahívtak minket 4 hónapra rá. Ez most volt nemrég. Sajnos nem javult rosszabb lett, ezért kaptunk beutalót a fül-orr-gégészetre (ENT) ahol valószínűleg felszúrják a fülét kiszívják a taknyot és beültetnek egy kis tubust hogy elfollyon a füle mögül a dzsuva ha megint felgyűlne.


Ismerős kislányt nem vitték el csak 4 évesen hogy végigfussa ezeket a köröket, és neki már sajna kellett hallókészülék.

2023. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Adhd
2023. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt gond a középső Fiam fülével, "víz alatti hallása" volt Neki is. Beültettek mindkét fülébe egy-egy grometet, ami megoldotta a problémát.
2023. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
“Viz alatti hallasnak” milyen elotunetei voltal nektek?
2023. febr. 6. 12:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Későn kezdett beszélni, nem mindig figyelt fel a beszédre, vagy ha szólítottam, illetve nem rezzent össze a hirtelen zajoktól.
2023. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!