Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem figyelnek oda ránk?

Miért nem figyelnek oda ránk?

Figyelt kérdés

az utcán simán nekem jönnek, a buszon fellöknek...

egyszerűen nem értem az embereket, hogy miért nem tudnak odafigyelni a másikra. és most nem csak a kismamákra gondolok, hanem az idősekre, gyerekekre, akár mozgáskorlátozottakra is.

borzalmas mit művelnek, hogy hamarabb feljussanak a buszra, mégha nincs ülőhely is paszirozzák fel a másikat a járműre.

100x jobban figyelek magamra, mint a várandósság előtt, de vannak helyzetek, amiket nem tudok kivédeni... és gondolom ezzel nem csak én vagyok egyedül így.

nagyon felháborítónak tartom... azt meg nem is említem, hogy inkább bámulják a kismamák hasát, minthogy átadják az ülőhelyüket, ha meg idős ember szál föl, akkor inkább meredten néznek ki a fejükből.

ne haragudjatok, muszáj volt kiírnom magamból, és érdekel a ti véleményetek is.

egy kismama


2012. nov. 16. 19:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt én is átéltem a terhesség alatt. Kerülgettem az embereket, órákat álltam a váróban míg felszabadult egy hely, mert persze magától senki nem adta át. A legdurvább az volt, mikor a zebránál állva megszámoltam, hogy hány kocsi nem enged át. 49 db. Nagyon gáz. Most, hogy már babakocsival közlekedünk, sajnos semmi változást nem vettem észre. Most is mi kerülgetjük az embereket, kerékpárosokat, előre félek, mikor át kell kelni a zebrán. Fogalmam sincs, hogy miért nem figyelmesek az emberek, gondolom mindenkinek megvan a maga baja, bele van merülve a saját gondjaiba (gondolataiba), vagy csak egyszerűen bunkók (mert sajnos sok ilyen is van).
2012. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

lehet velem van a baj... mindig is nagyon figyeltem olyanokra, ha babakocsival jönnek velem szemben én kerüljek, ha idős ember szált fej, pattantam átadni a helyem, mikor még cigiztem, nagy ívben kerültem ki a babakocsikat, gyerekeket, hogy véletlenül se menjen rá a füst... ez lenne a normális nem? és ezek nekem nem estek nehezemre

(most nem azt mondom, hogy én vagyok a tökéletes, meg a mintapélda, csak tényleg ez a normális...)

2012. nov. 16. 19:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyanez a tapasztalatom. Nem nézem ki senki feneke alól az ülőhelyet, nem is az bosszant, hogy csak nézik a hasam de fel nem állnak hanem az, hogy amikor a megállóban nyugtázzák, hogy terhes vagyok még szorosan elém is állnak akár a padka legszélére is, hogy mindenképp előttem szállhassanak fel nehogy már leüljek előttük. A bunkó emberekből van elegem. Nem az a baj, hogy szeretne elmenni mellettem hanem az , hogy nem szól, hogy ne haragudj állj arrébb,csak nemes egyszerűséggel arrébb taszigál,majdnem fellök. Nem tudom miért nehéz kiböfögni egy bocsánatot. A legtöbb ember egyszerűen nemtörődöm és bunkó, meg persze vannak akik egyszerűen csak figyelmetlenek mert bambulnak ki a fejükből és mennek mint az igás ló. Kivételek is akadnak de csak a példának okáért 33. hétben vagyok és a terhességem eleje óta egyetlen egy ember kérdezte meg, hogy leülnék-e helyette. Azt hiszem ez mindent elmond az arányokról....
2012. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

én már beletörődtem, nem is bosszankodok ezen. Ilyen világot élünk, igyekszem nem rászorulni másokra.

De hogy pozitív példát is mondjak, előző gyerekemnél ilyentájt még jó idő volt, nem rejtette el a nagykabát a hasam, sok kedves mosolyt kaptam és sokan akartak leültetni.

2012. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor pont vérvételre vártam,ült egy pár fiatal nő meg férfi a széken,én álltam.Egyetlen egy idős nénike ült szélen,felpattant hogy üljek lefele.:) Mondtam hogy tessék csak visszaülni.MOndja hogy nem nehéz?A többi ülő ember meg csak vagy a hasamat bámulta vagy rám sem nézett.39. hétben járok.
2012. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ma pont egy fiatal nő nézte a villamoson a hasam ami után leesett neki hogy babát várok rám sem nézett csak a telefonját nézegette.

Igazából csak az idősebbek és középkorúak a figyelmesek...

Az a furcsa hogy az én korosztályomnak (20 éveikben járok) ezt nem tanulták meg pedig én mindig megadtam a tiszteletet és a szüleim is így tanítottak.

2012. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

én 22 éves vagyok egyébként, és én azt hoztam otthonról, amit az első kommentemben leírtam...

tényleg nem érdemes felhúzni magunkat ezen, de nehéz megállni.

egyébként olyan nekem is volt, hogy egy tök idős néni erősködött, hogy üljek le a helyére... csak két megállót mentem, de ha többet is megyek, akkor sem állítottam volna föl szegénykémet. olyan jó szívű volt :)

2012. nov. 16. 21:55
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi, hogy nem állok be a sorba sopánkodni, hogy jajj nem adják át a helyet, pedig nekem is volt, hogy beleraktam már a végén a hasam a csaj arcába a metrón és akkor sem volt hajlandó felállni. Pedig nem kis távot mentem, de mindegy. A felénél megkérdeztem a csajt, hogy bocsi, megengednéd, hogy leüljek, ugyan is nem kövér vagyok, hanem 8 hónapos terhes. A csaj vörös fejjel felállt és a következőnél leszállt, gondolom várt egy másik szerelvényt... Szóval ha le akarsz ülni, akkor nyisd ki a szád, és kérd hogy adják át a helyet, senki nem fog rád úgy nézni, hogy még is mit képzelsz magadról, ha meg igen, akkor az ő bajuk. Nehogy már azért te szégyenkezzél, mert a "neked járó" helyet elfoglaltad az életed folyamán egyszer-kétszer.

Csak keményen csajok! Különben hogy lesz belőletek anyatigrincs? :D


39 hkm

2012. nov. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Sok bunko ember van, aki ilyen az emberekkel. Legjobban szegény kismamákkal szúrnak ki. Én bárkinek felajánlom a helyemet, ami jó vélemény rólam.
2012. nov. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

nekem sem mindig adják át a helyet, a korombeliek meg főleg nem, esetleg még jót röhögnek is a hasamon. általában az öregek ugrálnak, de helyettük nem szeretek leülni, elég nehéz nekik is menni, meg általában sok csomag van náluk. nem egyszer löktek fel már majdnem, és arra is volt tapasztalatom amikor a kedves néni figyelembe nem véve hogy tömött a busz belepakolta a cuccait a pocakomba, hát rettentő rossz érzés volt, amikor meg szóltam neki hogy ez így nem jó akkor ő volt felháborodva hogy akkor miért nem megyek odébb, de hát így is a lépcsőn álltam helyhiány miatt. az a jó amikor párommal utazok, ő mindig elköp valami hangos poént amivel utal arra hogy babával vagyok így mindig szerez nekem helyet :) én nem szeretek másoknak a helyért könyörögni, nem hordok nagykabátot sem, látszik a pocakom elég rendesen, mégsem veszik figyelembe, csak ritkán. persze én még ilyenkor is átadom a helyet az öregeknek amikor mások nem képesek rá, igaz nem mindig fogadják el, hogy el ne essek mert nekem jobban megártana mint nekik.


34 hkm

2012. nov. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!