Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agyhártya gyulladás elleni...

Agyhártya gyulladás elleni védőoltásról véleményeket várok, beadassam 1 évesnek? Mellékhatások?

Figyelt kérdés
Minden vélemény érdekel! 1 oltást fog kapni? Meddig véd? Fertőző betegség, tehát bárhol elkaphatja, ugye? Eddig mellette voksolok. A bárányhimlőt, rotát nem adattam be, de ezt a dokim is ajánlja. És ti?
2010. okt. 4. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Én beadattam,érdekes módon az összes oltás után belázasodott de ez után nem.Semmi baja nem volt 2 részből áll és 2 hónapra rá kapja a másikat.
2010. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha egy éves kor után kapja akkor csak 1 oltást kap, 1 év előtt pedig kettőt! Az hogy van e mellékhatása meg sztem gyerek függő!
2010. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, nagyjából sejtettem. Persze, hogy gyerekfüggő, hisz nem egyformák. A kérdésem nem erre vonatkozott. A tapasztalatokra lennék kíváncsi, és hogy ki miért, hányan adatta be?
2010. okt. 4. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én beadattam.... 2 hónaposan és 4 hónaposan kapta a kisfiam. 2 hónaposan nem lett semmi tőle, de a 4 hónapostól náthás lett és napokig köhögött. Végül ennyivel megúsztuk, lázas pl nem lett.

2010. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az enyém csak egyet kapott , 1 éves kor után, nem lett semmi mellékhatás, azért adatom be, mert ha elkapja, akkor nagy vsz hogy valami nagy baja lesz , vagy épp meghal. ehhez képest a szövődmények kockázata sokakl kisebb.

bírom, amikor arra hivatkoznak hogy ilyen meg olyan mellékhatások lehetnek. ui. a kötelező oltásoknak is ugyanekkora kockázattal lehet ugyanilyen vagy hasonló mellékhatása, csak épp ott nem kell aláírni, hogy vállalod szülőként a felelősséget, merthogy kötelezőek.

2010. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1 évesen kapta meg a babám 1 darab oltást (menjugate), 2500 ft volt. Én ehhez nagyon ragaszkodtam, mivel halálos betegség. Nem volt mellékhatása.
2010. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz.Sok oltáson gondolkoztunk,de ezen nem(és a Prevenáron sem).1 éves kor után kapta,így csak 1 kellett belőle.
2010. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Láníom pénteken fogja megkapni a Nesi Vac-C-t, pont aznap lesz 19 hónapos.

Rotát is megkapta, bárányhilő ellenit nem, de még gondolkoozm rajta.

Fiam 5 évesen volt bárányhimlős, de jól viselte.

Amikor ő kicsi volt, még nem volt a rotavíus ellni oltás, de ha lett volna, beadattam volna.

Kullancs ellnit is megkapta (Encepur) és kicsit is be fogom oltatni.

Sőt mi is.

2010. okt. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jövő csütörtökön kapja meg a fiam, most múlt 1 éves.

A védőnő tanácsára adatom be, akiben maradéktalanul megbízom. (Például a bárányhimlő ellenit és a Rota elleni oltásokat kifejezetten ellenezték a doktornővel együtt.)

És persze tisztában vagyok vele, hogy milyen halálos betegségről van szó, így nem is gondolkodtunk rajta, rögtön rávágtuk, hogy beadatjuk.

2010. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!