Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar enni az 5 honapos...

Nem akar enni az 5 honapos babam. Egy kicsit meg is van fazva,de kozben elkezdtuk a hozzataplalast es azota katasztrofa az egesz. Megcsinalom a tapszert odaadnam neki es mar ordit is de miert?

Figyelt kérdés

A pure utan,inni se hajlando. Egyebkent nagyon jo etvagyu volt eddig,annyira hogyha pl 1kor megevett 200at,es 2kor meg adtam volna neki ugyanugy megette volna.

De mar szinte gyomoridegem van mikor csinalom a tapszert,mert tudom hogy ugyis csak sirni fog es nem fogja megenni. Mit csinaljak? Miert nem akar enni? Mennyit kene ennie egy 5 honapos babanak?



2023. febr. 3. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Voltatok dokinál? Ha valami vírusos nyavalyát szedett össze, simán lehet, hogy fáj a torka, és nem esik jól nyelni neki, vagy nem kap levegőt, miközben eszik, és ez stresszeli. Betegen amúgy senkinek se jó az étvágya. Pürét se fogad el? Esetleg kanállal a tápszert? Csak hogy menjen be folyadék.
2023. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen voltunk orvosnal. A pures eteleket elfogadja,es eszi is
2023. febr. 3. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld meg, hogy higítod tápszerrel a pürét, amit szívesen megeszik. Az is lehet, hogy ahogy a vákuumot képzi a cumisüveggel, bedugul a füle vagy ilyesmi. Amúgy kb. 120-150 ml/kg a napi folyadékszükséglete egy ekkora babának.
2023. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Es azzal mitcsinaljak ha a pure utan nem akar inni? Se vizet.se teat,se gyumolcslevet. Eppen csak par csepp megy le
2023. febr. 3. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit, magának a pürének is van folyadéktartalma, plusz a tápszer is ott van. 5 hónapos, még bőven ráér megtanulni inni, és nem is fogadja el minden baba azonnal. A gyümölcslevezés, teáztatást nem javaslom, csak rászoktatod valamire, ami fölösleges. Kapjon vizet vagy kis tápszert püré után, ha kéri. Ha nem kéri, valószínűleg akkor is visz be elég folyadékot, azért azt a pisis pelusokból és a székletéből is látod.
2023. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt hozza kell tennem,hogy uveges bebeetelt adok neki még,(majd tervezek enis fozni) , de az uvegesben is van folyadektartalom? Bocsi a hulye kerdesert🤦🏽‍♀️ ezekkel meg nem igazan vagyok tisztaban,elso baba.
2023. febr. 3. 15:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van benne folyadék :) De ha sűrűnek érzed, kis vízzel higíthatod. Vagy ha úgy látod, melegítsd meg kicsit, lehet, hogy a torkának melegen jobban esik. Ilyenkor betegen kísérletezni kell, hátha valami beválik.


Mi is 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, szintén üvegessel. Nálunk délelőtt volt a pürézés, és az elején szerintem 2 korty vizet ivott utána, a többi szopizás/tápszer volt. A napi adagba pl. a 200 g pürét is beleszámolhatod. Mondjuk ha reggel iszik 200 ml tápszert, utána délelőtt 200 g püré, aztán még 200 ml tápszer délben, du. és alvás előtt, akkor azt 1000 ml-nek számolhatod (ez csak egy példa volt). De tényleg figyeld a pisit-kakit is, ha nem erőlködik kaki közben, nem kakil bogyókat, van rendesen pisis pelusa, akkor fogyaszt elég folyadékot.

2023. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az mit jelent hogyha bogyokat kakil? Egyebkent tegnap este nagyon nehezen tudott kakalni,es nagyon kemeny is volt a kakaja de szerintem a repatol mert 2 napig azt kapott. Es sirva orditott mikozbe nyomta ki szegenykem
2023. febr. 3. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!