Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni?

Miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisfiam 7 hónapos. Anyatejes, nem tudtam szoptatni de fejem neki a tejet. Van is bőven. Sose volt nagy evő. 3 hete kezdtük a hozzátáplálást. Egyszerűen semmit nem fogad el, de még tejet se. A fél éves státuszon 7700 gramm volt és 70 cm. Születési súlya 3300 g és 50 cm. Természetesen alma levével kezdtem, barack, sütőtök, majd jött a krumpli, répa, cékla. Egyiket se eszi, a kanalat kikapja a kezemből, behergeli magát. Azért próbáltam ennyi mindent hogy hátha elfogad valamit. Ezeket én készítettem, de próbáltam már üvegeseket is, azokat se akarja enni. Tegnap pl 465 ml tejet evett egész nap. 😢 a három hónapos unoka hugija 2* annyit eszik mint ő. Tudom hogy minden baba más, de ez a mennyiség akkor is aggaszt. A védőnő szerint ha hízik akkor nem kell aggódnom. Miért nincs étvágya? Az a baj hogy rengeteget mozog ami által szerintem égeti a kalóriákat is. Forgolódik, kúszik, ugrál az ölembe. Kiságyba is össze-vissza pörög. Úgy gondoltam hogy ez által többet kéne ennie, jóval többet. Azt szeretném tőletek kérdezni hogy mit ronthatok el? Vagy szerintetek jobban érdekelheti a mozgás meg a játék? Kinek meddig tartott ez az időszak, már ha volt egyáltalán?

2016. jan. 13. 06:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az ételek bevezetéséhez kellett volna kiírnom a kérdést.
2016. jan. 13. 06:25
 2/9 anonim ***** válasza:
az nem lehet hogy pont jön a foga? az én fiam akkor nem akart szinte semmit enni, tejet sem, azt is alig bírtam egy keveset adni neki - védőnőnek amúgy igaza van, ha hízik akkor addig nincs probléma nem kell aggódni :)
2016. jan. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az én fiam is 7 hónapos. 3 hete nem eszik rendesen pár napja meg nem eszik. se tejet se semmit. csak iszik. a foga nem látszik még a mi esetünkben. az a baj hogy az én fiam fogy, úgyhogy ma elviszem orvoshoz meglátom mit mond.

ha érdekel szívesen leírom miket tanácsol vagy mit mondott nekünk.

2016. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen szeretném ha elmesélnéd neked mit mond az orvos. Az én fiam is 100 grammot fogyott egyik hézről a másikra ami lehet hogy csak azért volt mert más ruha volt rajta. (Mindig úgy mérjük ruhába mérjük) lehet h jön a foga de nem biztos, nem látom fehéredni az ínyét. A 3 hét az sok, nálunk is pont ez van. Remélem nem beteg a babád! :( :(
2016. jan. 13. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:

az én kisfiam is fogyott sokat...


azt mondta az orvos hoyg szervi baja nincs. maximum annyi hogy a belein lehetnek piros pöttyök olyanok amik az arcára jöttek ki a nyáltól. mert ilyenkor az előfordul.

normaflort kell adnom neki. kapott egy szirupot amitől megjöhet az étvágya, és fortunát azt a sinlak mellé avgy helyette.


igazából nekünk a baj hogy vacsora nélkül alszik el, és nem tudok belé tápszert se tejet tukmálni. de ma megrpóbálom a langyos laktózmentes tejet, mert abból már evett tejbedarát, nem lett baja úgyhogy kiprobálom.


kitartást neked

2016. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsánat fantomaltot kapott az előbb butaságot írtam
2016. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, örülök hogy nincs baja a kisfiadnak! Tejbedarát én is próbáltam már tejpéphez hogy legalább laktassa, de azt se akarta enni. Úgy csináltam hogy forraltam vizet, kb egy kiskanál dara és úgy adtam a péphez. Azon én is gondolkoztam hogy étvágynövelővel kéne próválkoznom. Mondani fogom majd a doktornőnknek. Én meg pont hogy este fürdés előtt tudom megetetni. Mindig 200 ml tejcsit melegítek, felébresztem, eszik, büfi, pici játék és fürdés, úgy nem jön vissza a kaja. Ma elég jól evett, 600ml, kevés de jobb mint tegnap. Szerinted nem a fogacska miatt nem eszik a babád?
2016. jan. 13. 16:50
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem. volt egy sebészeti beavatkozása még decemberben. a kórházban kellet éjszakáznunk, mivel altatták nem ehetett, később csak tea, majd 1 napig csak a tápszer. valószinű ez váltott ki benne valamit mert azóta vannak ezek a "gondjaink"

a darabos ételt viszont elfogadja azt jobban eszi, abból sem sokat de az eszi. dr szerint akkor próbálkozzunk azzal.

2016. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok, nálatok ezek a gondok megoldódtak anno?

Én ugyanebben a cipőben járok, csak nem hetekben hanem hónapokban mérhetően.

Minimális darabosat eszik, az étel tetszik neki, csakhogy keveset, és nálam 11 hós lesz és csak 7800 g. 3700 g volt a szül. súly.

Fogzás van, de ennyire azért ne kéne hogy hónapokig megviselje, más gyerek eszik, sőt rágnak vmit folyton.

2020. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!