Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nurofen meddig adható?

Nurofen meddig adható?

Figyelt kérdés
8 hónapos kisfiam lázasodik már 4.dik napja, az orvos nurofent írt fel reggel-este 2,5 ml-t és antibiotikumot délbe. A nurofen dobozon azt írja max 3 napig szedhető. Én ma adtam negyedik napja. Ma csak kétszer kapott de tegnap és tegnapelőtt háromszor. Lehet baja belőle? Többet nem adom de sajnos semmi nem viszi le a lázát, most 38.1 volt. De felugrott már 38,8r is.
2023. febr. 3. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Adj másik hatóanyagút is! 4 óránként váltogatja.

Ugyanazt 8 óránként adhatod.

2023. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj mert kivárom a 6-8 órát, közben borogatom ha szükséges. Ma csak reggel volt láza és most este. A kérdésem, hogy baj lehet abból, hogy ma volt a 4.dik nap, hogy kapta?
2023. febr. 3. 19:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedd este kapott előszőr, másnap kapott négyszer 24 óra alatt (a panadol nem vitte le semennyit), tegnap kapott háromszor, ma kétszer. Mindig 2,5 ml-t csak, amúgy 8 kg.
2023. febr. 3. 19:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja.

De ilyenkor tényleg nyugodtan használj más hatóanyagot is.

Pl.Flamborin cseppet.

Vagy a fiamnál a Mexalen kúp is segített. Nem szívesen kúpozok, de ő hány a Nurofen sziruptól.

2023. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Igen,ezek a szirupok nem hatnak semmit.

Adj lázcsillapítót! Germicid kúp, Mexalen kúp, Flamborin csepp.

2023. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg 3 napig lehet adni, de nem lesz semmi gond, ha tovább adod, ezt a doki mondta nekem, ha váltani akarsz, akkor lehet paracetamol, pl. Panadol szirup, vagy flamborin csepp.
2023. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vidd el az orvoshoz. A 4 napos láz nagyobb bajra utalhat.
2023. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál, nem látott semmit rajta, vizeletben sem találtak semmit. Ma már nem volt láza, ellenben apró rozsaszínes pöttyök jöttek ki a hasán és a hátán. Reggel baba palacsintát evett, amibe van tojás, de még kapott tojást és semmi baja nem volt tőle.
2023. febr. 4. 11:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem 3 napos láz volt. Annak a tünete a kiütés.
2023. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A 3 napos korlát csak arra vonatkozik, hogy orvosi konzultáció nélkül meddig szedhető. Egyébként ahogy az orvos mondja.
2023. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!