Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos a babánk és tudjuk,...

Saiyan86 kérdése:

2 hónapos a babánk és tudjuk, hogy tv-t nem ajánlatos néznie, de akkor mi sose nézzünk semmit? 😏 Ha a baba nem látja csak a hangját hallja és persze nem üvöltve és nem dirr-durr akciófilm megy hanem lightos műsorok az okozhat gondot?

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 07:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%
Amíg ilyen pici volt és épp aludt, vagy szopizott, addig mi néztük a tévét. Nem lett semmi baja. Mióta már ébren van sokat, azóta csak altatás után megy a tévé.
2023. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%

10, Nem az a válaszoló vagyok, de a "nincs tévénk" az emberek 90 %-ánál csak annyit jelent, hogy nincs semmilyen előfizetésük. Ami a mai világban egyáltalán nem nagy szám. 10 éve nincs nekünk se, mégis szoktunk "tévézni"= tévén vagy bármilyen más monitoron, laptopon, tableten valamit nézni.

De mivel nem előfizetés, nincs random műsor, tudjuk irányítani, nem okoz problémát csak akkor nézni, amikor nincsenek ott a gyerekek.

2023. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 NTBS ***** válasza:
56%
Halgass rádiót.
2023. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
28%

A rádió, zene is ugyanilyen “káros”, mint a tv, csak a sok hozzá nem értő ezt már nem olvasta el.

Ha nem fárad el tőle, akkor mehet nyugodtan. Nálunk észrevehető, hogy ha egész nap megy, akkor túlfárad, mi csak este szoktuk mellette nézni, van hogy olyankor is zavarja, de sokszor nem

2023. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
39%

Amikor a lányunk megszületett,már 3 éve itt laktunk,saját lakásban.


Nem volt tv-nk. Minek?


Majd később vettünk. De nem nézhette 3 éves koráig, különböző okokból.


Mostmár nézi néha, a viasat nature szokott nálunk menni. Más nem.

Előfizettünk 150 csatornára tavaly, abból nézünk egyet.


Doszt elég.


Ha filmet akarunk nézni, akkor bedugjuk a tv-be a pendrive-ot, mikor a gyerek alszik.

2023. febr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
64%

Gondolom akkor is csak a Spektrum megy :) gondolom mennyire élvezi a gyerek, hogy az oroszlán levadássza a gazellát.

Ez ilyen proli felfogás, hogy azt gondolják, hogyha azt mondják mindenkinek, hogy nem néznek tévét, akkor ők felsőbbrendűek.

Én kutató biológus vagyok és én is nézek. Na nem national geographicot. A hiradó az alap, engem érdekel hogy a világban milyen szörnyűségek történnek, aztán meg megy a vészhelyzet, grace klinika, született feleségek vagy akármi.

2023. febr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk nincs tévé és amikor megy, akkor is csak a spektrum meg a natgeo!!!négy!4!


Igaz a spektrumon évek óta hitler tart beszédet szinte folyamatosan, vagy egyéb szoft tres megy rajta, a natgeon meg öt szögből lassítva adják ahogy szétkapja a gepárd a gazellat, de hát ilyen az élet, ez a gyereknek való műsor inkább, mint egy Orbán beszéd a híradóban :-D


Én tévézek, radiozom, miegyéb. Jogom van az ép elméhez nekem is, márpedig engem nem elégít ki évekig a négy fal meg a mosogatógép kapcsolgatás érdemi inger nélkül. Nekem szükségem van a felnőtt beszédre, a külvilággal való kapcsolatra, mert bármennyire imádom a gyerekeim, nem társaság a gugyogo csecsemő.


Ja, az ekkora gyerek nálunk oda sem bagozott a tévére, rá sem nézett, tök jól lekötötte bármi más. Tök más a szitu mint amikor a másfél éves gyerek le van rakva egész nap a tévé, tablet vagy akármi elé.

2023. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
74%

Eloszor is ezt a kerdest rossz oldalra irtad ki,jon majd a sok negativ komment,a teve karos hatasairol..meg a szennyrol ami benne megy...ugyanezej az emberek viszont ugyanazt a szennyet nezik es olvassak csak nem a teveben,hanem az interneten 😂

Masodszor pedig tok folosleges volt kerdezni,ha 100 ember azt fogja mondani,hogy ne kapcsolj tevet mert baj lesz,fogsz rajuk hallgatni?na ugye,hogy nem...

2023. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%
18-aw, ugyanez, nagy Reddit rajongó vagyok, egyes subokat feldob noname insta/tiktok/tv celebekrol, alatta gyeses anyukák tömkelege fröcsög napi sok órában. Csak honnan a fenéből ilyen tájékozottak, ha nincs semmiféle média a gyerek mellett, ez egy nagy kérdés. Mert ugyanazok háborognak a mediakokrol. Vagy nonstop megy a telefon, biztos az a jó példa.
2023. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%

Nekem sokáig nem volt igényem a gyerkőc mellett a tv-re. Így könnyen durrgotathatnám, hogy eszembe sem jutott bekapcsolni mellette a tv-t. :D Így volt, de nem feltétlenül csak miatta, nekem is jól esett a csend. Olyan 5 hónapos volt, amikor úgyéreztem, hogy néznék valami jó sorozatot. Azóta is megnézek mindennap egy-két részt. Nem megy mellette egésznap a tv (engem is zavar egy idő után háttérzajként), de burokban sem tartom. Soha nem ültettem le direktben a tv elé és nagyjából rá sem bagózik. A tv kapcsoló jobban izgatja a fantáziáját.

Szerintem nem lehet és nem is kell a gyereket elszeparálni mindentől. Ez a mai világ. Az arányokat érdemes megtalálni, mert amikor egy 8-10 hónapos gyerek elé leteszik a tabletet, hogy mesét nézzen, az nekem is sok. De ugyanúgy az is sok, ha valaki azon hőzöng, hogy megy 2 órát egy nap a nappaliban a tv, amíg a gyerek kint játszik velem.

2023. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!