Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos a babánk és tudjuk,...

Saiyan86 kérdése:

2 hónapos a babánk és tudjuk, hogy tv-t nem ajánlatos néznie, de akkor mi sose nézzünk semmit? 😏 Ha a baba nem látja csak a hangját hallja és persze nem üvöltve és nem dirr-durr akciófilm megy hanem lightos műsorok az okozhat gondot?

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 07:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
23%
Aki irja higy nincs tévé!Miért vagánykodsz hogy hü mekkora dolog...a telefon is tele van hulyeségekkel,a facebook akár a google..ugyan az csak kiskepernyőn..
2023. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
23%
21-es pont ezt irtam en is...verik a melluket h noncs tevejuk,de azert a netet nyomjak 😂😂
2023. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
38%

15 vagyok.


Nálunk a kislányunk nem hajlandó más csatornát nézni,csak a viasat nature-t. Azon is csak az Édesvízi szörnyek című horgászós műsort (Jeremy Wade, ha ismeritek).

Próbáltuk rávenni,hogy nézzen mesecsatornát, de egyszer meglátott az egyiken egy reklámot,és azóta nem hajlandó.

Ez van.

Én nem fogom rákényszeríteni csak azért,hogy a sok proli,aki a tv-n nő fel,elégedett legyen.


Elfogadom, hogy a lányunknak máshogy működik az agya (autista), és ha neki Jeremy Wade kell,meg a halak,akkor azt fogja nézni.

Mesefilmeket néz pendrive-ról, reklám nélkül természetesen. Jégvarázs, Dzsungel könyve, stb. Bármit. Szereti is.

2023. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
Ez oké, de azért remélem te is érzed, hogy így teljesen más megvilágításba került a történeted. :D
2023. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
75%
22 vagyok,kedves 15-os nalunk az egesz csalad Jeremy Wade rajongo,es hogy mondjak a sok teve ellenesnek egy meredek dolgot,csak az o hangjara alszom el en is es a 9 eves lanyom is 😅
2023. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

"Én nem fogom rákényszeríteni csak azért,hogy a sok proli,aki a tv-n nő fel,elégedett legyen."


De ilyet ki írt, hogy rá kell kényszeríteni?

2023. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
61%

24, az én gyerekemnek nem jár máshogy az agya, mégse néz tévét, se tabletet, laptopot, semmilyen "képernyőt" 7 évesen.

Ilyen is van.

Nekem nem volt igényem napközben mellette tévézni, elég volt este fektetés után. Így nem látott semmit míg otthon voltam vele, nem tudta, hogy miről marad le, nem követelte.

Utána amikor ovis lett vártam, hogy mikor jön haza azzal, hogy nekem paw petrol meg jégvarázs kell, de nem jött el a nap.

Úgy játszott nap mint nap "elzásat", hogy elég volt neki a többiek magyarázata. Kb. 5 volt, amikor először "leültettem", hogy nézd már meg, ha már játszod, de nem fogta meg. Utána se kérte.

Szökőévente szoktunk valamit családilag berakni. Pl: macskás dokut, de ennyi. Inkább a könyvek.

2023. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
70%

Nekem pl. este, lefekvés után nem volt igényem tévézni, mert olyankor örültem, hogy olvashattam egy kicsit - gyerek elött nagy könyvmoly voltam, csak ugye mellette nem lehet, nem hagyja :D -, de simán bekapcsoltam mellette valami dokumentumfilmet, azokat pl. szeretjük a férjemmel.


Nem hiszem, hogy ettől baja lesz a gyerekeinknek, nekem bevallom, az a fura, hogy valaminek semennyire nincs igénye érdekes, informatív dokumentumfilmekre, hát olyan jók vannak már mindenféle témában.


Sőt, én személy szerint szeretem a régi fekete-fehér kosztümös filmeket is, néha azt is berakom főzés közben. És a gyerek néz napi kb. 15 perc mesét.


Azzal, hogy egész nap menjen háttérzajként, én sem értek egyet, de ilyenkor télen, mikor pl. napokig esik, rossz az idő és szinte kimozdulni is alig lehet, én nem tudok egész nap csöndben ülni bent a gyerekkel.


Az meg, hogy nincs tv-adója valakinek, szerintem ma már tök alap, attól még tv-je van a többségnek.

2023. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"én nem tudok egész nap csöndben ülni bent a gyerekkel"


Na csönd az nálunk sose volt, csak ha aludtak. :) Amit a nagy 2 évesen már nem űzött.

A hátam közepére nem hiányzott még a tévé zaja is.

Olvastunk, "beszélgettünk", magyaráztam napestig.

2023. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
80%

23: Nálunk mindenki szereti az Édesvízi szörnyeket (fel szoktuk venni a részeit). Illetve egyéb horgászműsor a Fishing and Hunting-on is befutó, meg a Tűzben edzett című kovácsverseny műsor. Emellett időnként mesét is néz az 5 évesem (nick jr).

Természetesen nem fél napokat nézi, de nem szeretném teljesen elszeparálni ezektől. Az esti mesét mindig én mondom el, vacsi majd fürdés után már nincs tv illetve média. A pici 2 hónapos, mire mindkét gyerkőc elalszik már túl fáradtak vagyunk a férjemmel tv-zni, meg ilyenkor inkább az üzeneteinket nézzük meg, kis face aztán alvás.

Nem gondolnám hogy annyira ördögtől való a tv, csak szabályozni kell meg mértéket tartani.

2023. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!