Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák! Nektek...

Kisbabás anyukák! Nektek mikor lett több időtök a barátaitokra?

Figyelt kérdés

Van 2 barátnőm akiknek vannak gyerekeik.

Az egyiknek 2 gyereke van

(2 éves,4 hónapos) a másiknak csak 1 (9 hónapos).

Akinek 2 gyereke van vele alig tudok beszèlni mert írok neki ès mindig azt írja,hogy most nincs ideje írni majd ír.

A jobb napokon ír egy keveset.

Persze tudom,hogy a család az első de nem gondoltam,hogy ennyire nehèz lesz a kapcsolatot tartani.

A másik barátnőmnèl is változó mikor ír vissza.

Van amikor elolvassa ès napokig nem ír vagy 1 hètig.

Mindannyian a 30as èveinkben járunk.

Sajnos mindketten egyedül vannak a gyerekekkel otthon.

Èn nagyon remèlem ha már pl óvodások lesznek a gyerekek vagy mèg nagyobbak akkor könnyebb lesz beszèlgetni meg találkozni is.

Jó barátnőim ès nem szeretném emiatt elveszíteni őket.


Nekem nincs gyerekem se párom.

Nagyon egyedül èrzem magam a mindennapokban. Főleg így,hogy beszèlgetni sincs kivel.

Most mèg rosszabb mert munkám sincs csak itthon vagyok.



31/N


2023. febr. 5. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Hat azt kell mondjam, az osszes gyerektelen baratnom elkopott miota gyerekem van, es nem az en hibambol. En irtam ... aztan egyszercsak nem valaszoltak. 3 nagyon jo baratnot vesztettem igy el. De ezek szerint nem is voltak jok. Lettek ujak :)
2023. febr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Csak nincs kedvük. Egy 9 hónapos mellett még mindenre van ideje az embernek. A 2 éves már időigényesebb, de olyan nincs, hogy nincs 10 perce beszélni.
2023. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Életemben nem volt annyi szabadidőm, mint amikor otthon voltam a gyerekemmel. Azóta nincs időm semmire, mióta oviba ment, én pedig visszamentem dolgozni.
2023. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

8 hónapos a fiam. A barátnőmnek nincs gyereke. Napi szinten írunk egymásnak, 2-3 hetente találkozunk is. Egy ekkora gyerek mellett tengernyi időm van válaszolni az üzenetekre.

Lehet, hogy a barátnőid inkább kisgyerekesekkel barátkoznak mostanában.

2023. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem akarok gonosznak tűnni, és én amúgy tudok beszélni meg találkozni a barátaimmal a 9 hónapos gyermekem mellett, de mivel úgy is csak otthon vagy… nem jutott eszedbe hogy átmehetnél hozzájuk? Neadj isten segíteni nekik, mondjuk a 2 gyerekkel? Idődből kitelne, tudnátok beszélgetni is.
2023. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%
Mik azok a baratok?nekem nincsen egy sem...miota megszuletett az elso gyerekem azota elkoptak mind.
2023. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

31 eves koromban en is egyedulallo voltam eppen, gyerek nelkul, egyedul is eltem. A baratnoim akkoriban szultek, 1-2 kicsivel voltak otthon es nem igazan ertek ra semmire, vagy ha megis, akkor is foleg csak a gyerek erdekelte oket, mas tema nem igazan. Borzaszto volt, en is nagyon egyedul ereztem magam, akar csak te most! Megoldast az hozott, hogy uj emberekkel ismerkedtem, sajat uj eletet alakitottam magamnak, mellette annyira tartottam a kapcsolatot a baratnoimmel, amennyire idejuk engedte.... Ma 39 eves vagyok, az 1 eves fiammal vagyok itthon. A baratnoimnek kisiskolasok a gyerekei, mar regota visszatertek a regi kerekvagasba, nem csak a gyerek tolti ki az eletuket, hanem fontosak a baratok, szorakozas, munka, stb is. Raernek kavezgatni, sot, akar este iszogatni, mozizni, barmire. Ezzel szemben en ki sem latok a totyogosommal kapcsolatos feladatokbol, eselyem sincs sokszor elmenni talalkozni veluk, neha meg visszairni sincs erom egy-egy huzos napon... Most ok turelmesek velem, alkalmazkodnak hozzam, hogy mikor erek ra kicsit talalkozni vagy csak irni.

Szoval tanulsag: a gyerekek hamar felnonek, a baratnok visszatalalnak onmagukhoz es jo esetben egymashoz is, es fordulhat a kocka, jarhatsz meg te is az o cipojukben! Addig inkabb fokuszalj a jelenlegi elethelyzetedre. Ha maganyos vagy, ismerkedj, talalj ki uj elfoglaltsagokat, menj emberek koze! Adj egy kis idot a baratnoknek, amig kicsit megnonek a gyerekek, addig epitsd a sajat eletedet!

2023. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Én megertem hogy nincs idejük. A kisbaba az első, mellette ott a háztartás.nekem 7 hónapos fiam van, az utóbbi 3 hónapban nappal nem aludt otthon, csak kint, ha ment a kocsi, úgy meg nem túl kényelmes üzenetet írogatni. Este is ha lefektetten, házimunkát se tudtam csinálni normálisan, mert 10-20percenkent vissza kellett hozzá menni.


Viszont kapcsolatot tartok - van egy barátnőm akinek szintén ilyen idős babája van, ő 250kmre lakik tőlem, na vele napi szinten tartjuk a kapcsolatot - írni se telefonálni nem lenne időnk sosem, de fb-n keresztül hanguzeneteket küldünk egymásnak - mikor kint sétálunk, feljatszom az üzenetet, majd mikor neki van ideje meghallgatja, válaszol (akár főzés, akár séta közben) , én általában megint séta közben hallgatom, amit ő felmondott. Nagyon klassz ez így. Szabad a kezed, csak beszélsz.


Másik opció, ha közel laktok, akkor tessék meglatogatni őket, segíteni a gyerekek körül és közben lehet dumcsizni.

2023. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

8 hónapos a kislányom éééés annnnyira SZOMJAZOM a felnőtt emberi társaságra, hogy nem hogy "nincs időm", meg "nem keresem" a barátnőimet, egyenesen bombázom őket és szervezném a programokat. :D

Viszont van olyan barátnőm, aki szublimált, akárcsak az egyesnél. Mintha azzal, hogy megszületett a gyerekünk, megszűntem volna létezni. Pedig én imádom, ha végre van más téma, mint a gyerek. Bármi más, csak egy kicsit szakadjak ki a szürke hétköznapokból.

2023. febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek arr van ideje amire akarja hogy legyen. Amúgy Te miért nem mész pl át hozzájuk. Segítenél neki és dumálni is tudtok közbe.
2023. febr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!