Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire változott a kapcsolat...

Mennyire változott a kapcsolatotok a barátaitokkal a babátok születése után?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 26. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem hogy megszűnt. Én igyekeztem vért izzadtam, de mivel nekem lett csak gyerekem, azóta kettő, ők nem mernek ebbe a mai világba így valamiért nem kíváncsiak már rám. Pedig valahányszor találkoztunk mindig az ő munkájukról, pasikról, bulijaikról beszéltünk. Rettentő tapintatos voltam, hogy ne a gyerektéma legyen napirenden, de azért néha ösztönöztem őket, hogy bátrabban, ha már ennyire szeretnének. Viszont egyre rosszabbul esett, hogy nem kíváncsiak a gyerekeimre és mindig én vagyok tapintatos. Nagyon nehéz, de már ez nem barátság. A szívem szakad meg mert néha olyan jó lenne kikapcsolódni olyanokkal, akik ismernek, de az sem jó ha folyton folyvást csak az ő életükről van szó, nekem is jólesett volna kibeszélni...
2012. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már most a várandósság ideje alatt, vagyis az elejétől sokkal másabb. Ezelőtt sem volt hatalmas baráti társaságom, de most még szűkebbre vettem a kört.. Igazából elég fiatal vagyok, és az emberek nagyrésze ledöbben, hogy mégis miért vállalunk babát ennyi idősen, és alig hiszik el hogy tervezett baba. Hiszen manapság huszonéves kor elején a karrier és a bulizás van előtérben, nem a családalapítás. :) Nálam, nálun ez másképp van. Az első trimeszteri rosszul létek miatt nagyon gyenge voltam, és nem volt kedvem senkihez, aztán ahogy elmúlt a hányinger, hányás, jobban szeretek egyedül lenni. Néha találkozom a barátaimmal, de már nem olyan volt mint ezelőtt, bár van akivel ugyanolyan szoros maradt a kapcsolatom. Remélem azért ennél sokkal jobban már nem fognak ritkulni a jó kis beszélgetős 1-2 órák a baba születése után, persze meg kell érteniük hogy az én életem egy új szakaszba érkezett, s vagy elfogadják ezt, vagy nem is voltak igazi barátok. :)
2012. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektelen párokkal/barátokkal azért lazult meg a viszony, mert kevésbé tolerálták a mi megváltozott életvitelünket, kevéssé tudtak/akartak igazodni hozzánk, pl napirend st, meg úgy egyáltaáln nem értették meg, hogy megváltozott egy kicsit a fontossági sorrend és már a saját szórakozásom helyett a baba és az ő érdeke az első. Mondjuk így is jöttek hozzánk, vagy mi mentünk ide-oda ,de jóval ritkábban és behatároltabb idő jutott spanolni.


akik meg azóta gyerekesek lettek, azokkal meg azért lazult meg a viszony ,mert vagy nekik is más az időbeosztásuk, vagy nálunk beteg vki vagy náluk és elnapolódnak örökké a talik.


vagy egyszerűen messzire költöztek, túl sokat melóznak és ezért ritkulnak meg a találkozások... hát nálunk ez van :S

2012. ápr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megváltozott. Igazából 3 barátnőm volt. Az egyiknek 2 gyereke van, vidéken laknak, 2-3 havonta 1 napra elmegyünk hozzájuk férjemmel, lányommal.

Másik barátnőm kiment külföldre dolgozni, ha itthon van 2-3 havonta 1 hétre, akkor akkor buliba megy, csavarog, nem tudok vele tartani, mert nincs kire hagyni a gyermekem.

Másik barátnőnek sincs még családja, ő sokat bulizik, csavarog, dolgozik, de ha azt mondom menjünk ide oda ekkor vagy akkor, mindig szakít rám időt, de ez is évi 2 alkalom.

Férjem is évi 5 alkalommal találkozik régi haverjával, neki sincs még gyereke, szabadon jön megy mikor hová buliba nyaralni, akkor csak a férjem megy, mert ugye én maradok a gyerekkel itthon.

Vidéken vannak még családos barátok , ha megyünk Mamihoz, beugrunk hozzájuk.

Nincs már az mint régen hogy napi szinten telefon email vagy msn, hogy megvitatják a divatot, ki mit látott, vett új ruhát, cipőt... pasik..


Igazából lett két új barátnőm akiknek hasonló korú gyerekeik vannak, velük járok játszótérre, átjönnek, átmegyünk, vagy nagy ritkán elmegyünk vásárolni.

2012. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megszűnt majdnem teljesen :(
2012. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két igazi barátnőm volt a picurkám megszületése előtt(a többieket inkább csak ismerősnek és nem barátnőnek, barátnak nevezem).

Az egyikkel így alakult a barátságom: még terhességem alatt sokat találkoztunk aztán amikor megszületett babám küldtem neki is az üzenetet a világ legcsodálatosabb dolgáról, hogy anya lettem és született egy csodálatos, egészséges, gyönyörű lányom. Visszaírt, hogy gratulálok... Aztán mint akit elvágtak, többé nem keresett. Én még sokszor próbálkoztam a közösségi oldalakon és telefonon is keresni a társaságát, faggatni, hogy mégis mi a baj, talán haragszik-e vagy valami... Semmi válasz. Aztán úgy döntöttem, hogy akkor ennyi, nem érdekel többé... töröltem ismerőseim közül és a telefonszámát is. Aztán egy közös ismerősünket megkérdeztem, hogy nem-e mondta az én "exbarátnőm" hogy mégis mi a baj. Erre ő ezt felelte, dehogynem EGYSZERŰEN NEM KÍVÁNCSI RÁD ÉS A BABÁDRA SEM!!!! Ez nekem olyan rosszul esett mint még semmi más az életem folyamán. Most 6és fél hónapos a kislányom és még mindig nem keresett....de már nem is érdekel, ha neki ennyit ért a barátságunk akkor nincs is miről beszélnünk.

A másik barátnőmmel viszont még erősebb lett a kapcsolatunk. Lehet azért mert neki is van már egy kislánya aki most másfél éves. Akármikor keresem mindig mindenben segít ahogy tud, tényleg bármiben számíthatok rá. Leginkább a gyerekek a fő beszélgetési témánk, de úgy gondolom, hogy nem emiatt maradtunk/lettünk legjobb barátnők.

2012. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 1 barátnőm maradt (ötből). Vele viszont ritkán tudunk találkozni, mert messze lakik tőlünk. De ő legalább jön amikor tud..
2012. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradt senki... A gyerekkori legjobb barátnőm az esküvőm előtt hagyott cserben. Mikor megszületett a kislányunk, írt egy sms-t, hogy gratulál, stb. A többiek csak ígérgetik, hogy jönnek, de sosem érnek ide, pedig munkanélküliek... Az egyik eljött a baba születése után 1 héttel, és mondta, hogy eljön sűrűbben is. Ennek már több mint fél éve... Az egyik általános iskolai osztálytársammal egy napon szültünk, vele tartom a kapcsolatot, ill a volt töri tanárnőm utánam szült 3 nappal, vele is szoktunk találkozni néha. De ezek sajnos nem olyan igazi nagy barátságok, hogy mindent el lehet mondani, stb.
2012. ápr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krisztivan ***** válasza:
Nekem kettő 20 éves barátságom van és egy 10 éves.Mindkét régi barátnőmnek 20 évesen gyereke lett.Szerettem babázni és akkor én jártam hozzájuk.Sose bulizós ide-oda menő barátságok voltak ezek ,hanem olyan leki társak voltunk és vagyunk a mai napig.Nekem másfél éve született a fiam(nekik már 15 évesek a gyerekeik)ezért most inkább ők jönnek babázni:-))A fiatalabb barátnőmnek pedig 9 hós a fia így hozzájuk mi járunk a "nagy"fiammal babázni:-))Bulizásra nekem mindig voltak jó haverok de ők csak abban voltak jók.És én is nekik csak arra kellettem:-))De ez így volt rendjén.A lényeges barátok megmaradtak és igyekszem is vigyázni rájuk.
2012. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőimmel mondhatni megszűnt. Egy maradt,ő értette meg egyedül, hogy miért nem viszek egy pizzériába pár napos gyereket, miért nem ülök ki vele a tűző napra fagyizni, és mit jelent az, hogy nem tudom kire hagyni a picit a találka idején. Kicsit kirekesztve érzem magam, de majd ha nekik is lesz család talán rájönnek miért nem lehet ugrasztani a másikat hipp-hopp.
2012. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!