Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával naponta levegőzni,...

Babával naponta levegőzni, sétálni, hulla fáradtan is? Hogy csinaljatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyelore meg terhes vagyok, marcius vegen erkezik az elso babank,azonban elgondolkodtam ezen a setalas dolgon.

Szoval gyakorin olvasom, hogy nagyon sokan siman setalnak a gyerkoccel napi 1-2-3 orat is. De mi van akkor, ha az ember hulla faradt, alig all a laban, mert nem alszik? Akik kisbabaval setaltak ennyit naponta, ti hogy birjatok?

Sajnos en alapvetoen is rosszul alszom, az a legnagyobb baj, hogyha egyszer felkelek ejszaka,akkor minimum 1 oraig nem tudok visszaaludni, de gyakori a 2-3 ora is, nem terhesen. Most terhesen nyilvan ez meg rosszabb. Tartok attol, hogy az elso idoszakban en orulok, ha elek,nemhogy setalgassak.

Es felek, hogy ez nem csak par hetig tart majd, hanem honapkig, vagy akar evekig, ha gyakran ebred a gyerek.


Szoval ez nalatok hogy alakult?


2023. febr. 5. 23:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim válasza:
100%
Szia! Ha úgy érzed nem tudsz kimenni, mert fáradt vagy ne menj. Akkor menj mikor úgy érzed hogy készen állsz kimenni. Ha van teraszotok, vagy udvarotok rakd ki oda a babát, jót tesz neki a friss levegő és jobban is alszik. Én is nagyon fáradt voltam, főleg az első babával, én is sokszor a teraszunkra raktam ki és nagyon jól aludt tőle, olyankor úgy aludt hogy behoztam és le tudtam pihenni kicsit. Mikor már 5-6 hónapos volt nagyon jó alvó lett, akkor már nagyon sokszor kint voltunk, sétáltunk.
2023. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
70%
Előre ne tervezz, nem tudhatod hogy alakul. Én császárral szültem, de már egy hét után alig vártam hogy kimehessek. Alig totyogtam még, de mentem sétálni. Új anyukaként sokszor ez az egy lehetőséged van kimozdulni, az lesz a nap fénypontja hogy embereket látsz. Valahogy soha nem jutott eszembe, hogy a fáradtság miatt ne menjünk sétálni. A többi napi dolgodat is ugyanúgy el kell látnod, séta csak jót tesz, ez nem egy nagy fizikai teljesítménypróba, csak andalgás.
2023. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
94%
Simán ha nincs kedvem, hideg van akkor nem megyek ki. Nem törvényszerű állandóan kimenni.
2023. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
92%

Én is rosszul alszom, és terhes vagyok. Én arra számítok, hogy gyerek mellett olyan hulla leszek, hogy jól fogok aludni.


A másik, hogy tapasztalatom szerint a legrosszabb, amit tehetek, hogy nem mozgok, hanem próbálok aludni helyette. Na akkor kövi este sem tudok aludni.

2023. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
16%
Hát ezzel jár a gyerekvállalás, áldozatokkal
2023. febr. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
3%
Aki terhesen rosszul alszik, annak a babája is rossz alvó lesz :(
2023. febr. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
55%
Mi nagyon ritkán mentünk ki
2023. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
79%

Nem megyek sétálni ha esik az eső, hideg van, csúszós az út, fáradt vagyok, mire összekészülnék már jöhetnék vissza stb.

Sokat számítanak a körülmények, a fizikai állapotod (császár pl.) az időjárás (nyáron csak elindulsz ahogy vagy, télen fél óra mire felöltözteted magad ésa babát...), családi házban laksz kerttel és csak kitolod az ajtón vagy lakótelepen 10 emeletes tetején 20 percre a parktól...

Nem "kell" sétálni a gyerekkel mindenáron. Mi télen nem járunk sokat, átlag heti 1x (ma éppen voltunk kb 20 percet, de csak mert sütött a nap miközben nagyon hideg volt).

Ha jó idő lesz sokat fogok sétálni mert az is igaz hogy egy idő után már olyan lesz levinni a szemetet is mint egy hawaii nyaralás. Nehéz elhinni de igaz.

2023. febr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:

Oke, aldozat, nyilvan egy gyerek lemondasokkal (is) jar, de nem gondolnam, hogy barmi aron. Ha nem alszom es emiatt szedulok, rosszul vagyok, alig latok ki a fejembol, akkor szerintem azzal a babamat is veszelyeztetnem, ha igy kivinnem, hiszen lehet nem tudok annyira figyelni, aztan elut egy auto, mittudomen.

Csak arra vagyok kivancsi, masok hogy csinaljak, ennyi.

A tobbieknek koszonom :)


6-os ez gondolom olyan mondas, mint a tobbi hasonlo hulyeseg.Ha megegetem magam, akkor az a baban is latszik es stb. Szerintem a vegere mar egy kismama se alszik jol igazan...:)

2023. febr. 6. 00:18
 10/79 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen, én is mentem, mert egy időben a kisfiam csak babakocsiban aludt el (4-10 hónapos korában). Napi 3 séta, közben telefonon néztem/hallgattam valamit. Közben éjszaka 2-3 kelés (ami amúgy sajnos nem számít extrémnek egy ekkora babánál). Nehéz volt. Az egyetlen előnye számomra az volt, hogy nagyon jó állóképességet szereztem.
2023. febr. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!