Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol újszülött mellett 1,5-2...

Ahol újszülött mellett 1,5-2 éves tesó is van, hogy altattok este?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a második babám, az első gyermekem akkor tölti a kettőt.


Van saját ágya a szobájában, ott alszik éjszaka, de nem tud "magától" elaludni, oda szoktam feküdni mellé, ő hozzám bújik, simogat és így alszik el. Próbáltam már, hogy csak ülök mellette, úgy simogatom, de akkor sír, ordít, bújik, nem akar aludni.


Illetve csak velem alszik el, azt is próbáltuk többször, hogy a férjem altatja, direkt 15 perccel korábban elbújtam az egyik szobába, hogy ne is keressen, lásson, végigcsinálta vele a férjem az alvás előtti rituálét, de nem akart lefeküdni, sírva járkált a házban fél órákat és keresett...


Most nehezen tudom elképzelni, hogy fogom este altatni egyszerre az újszülöttet és a nagyot is :/ Ti hogy csináljátok?



2023. febr. 8. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Az újszülött nyilván sokkal előbb el fog aludni, mint a nagy. Nálunk legalábbis így volt. Így nem egyszerre kell altatni őket.
2023. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Elég hamar beállt az a rendszer, hogy a baba egy jó órával korábban elaludt, mint a nagyok. Elkezdtem fürdetni 7-kor, addig a többiek nézhettek tévét. 8-kor belaludt a szopiba. Akkor elvittem a többieket fürdeni, és 9-re aludtak.

Aztén persze biztos voltak zűrösebb esték is, de ki emlékszik arra :D Apjuk biztos besegített olyankor valamerre. :)

2023. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egyszerre szoktam altatni a kettőt, ritka volt, hogy a babát előbb letettem. Mi együtt aludtunk, szóval könnyebb volt. Baba az ölemben szopizott, bátyusnak énekeltem közben, simogattam. Aztán mikor a kisebb bealudt, letettem, és odabújtam mellé, de 90%-ban egyszerre aludtak el.

Külön szoba esetén is így csinálnám a nagyobb kicsi szobájában, altatás közben mesélnék neki, aztán kivinném a babát, meg kimennék én is.

2023. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Atszoktattuk a nagyot, hogy az apja altatja. Egy este kellett csak keményen következetesnek lenni. Akkor 45 percig sírt, hogy én altassam el. Az apja mondogatta neki, hogy nem, apa altat. Masnap már fel se merült, hogy en altassam.
2023. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a kicsit altatta az apja, én a nagyot. Nem volt akadály az sem, hogy anyatejes volt. Megszoptattam és adtam az apjának, megoldották pedig játszócumija se volt. A nagynál anno bezavart.
2023. febr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk előbb a kicsi aludt el. Eleinte volt, hogy a nagyobb is bent volt a kicsi szobájában (már amikor a férjem éjszakás volt), az újszülöttet az sem zavarta. Ezután a "naggyal" még volt egy közös óránk majd ugyanúgy beültem mellé, míg elalszik mint korábban. 21 hónap a korkülönbség és ugye nem közös a szobájuk.
2023. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan van esetleg aki a nagyobbal alszik egy szobában? A kicsit külön szobában altatjátok vagy esetleg ő is ott van a szobában csak a kiságyban? Gondolom erre kisebb az esély, mert nekem mindig az jár a fejemben, hogy a nagyobb gyerekem elég könnyen felébred minden neszre, és nyilván egy újszülött baba felsír éjszaka többször. Nincs még tesó, de már előre gondolkozom a megoldáson.
2023. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!