Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a babám, de már...

2 hetes a babám, de már félek, hogy elrontottam. Ugye ezek normális dolgok?

Figyelt kérdés

Leginkább az altatással vannak kétségeim. Egyelőre nincs semmi napirendünk, a baba dönti el mikor akar aludni. Annyi, hogy este 9 körül beviszem a saját szobájába, lekpacsolom a villanyt és onnantól próbálom benne tudatosítani, hogy az alvás a program. De hát nyilván ilyen pici ezt még nem érti, meg ha mondjuk pont előtte aludt egy nagyot délután, akkor este rohadtul nem lesz álmos, és hiába próbálom én altatni. Ezen is gondolkoztam már, hogy mit tudok azzal csinálni, hogy mondjuk ne öttől nyolcig aludjon nagyot, hanem utána. De arra jutottam, hogy kb semmit, felkelteni nyilván nem fogom. De így meg tényleg sokszor ez van, hogy pont estére semennyire nem álmos. Én egy szobában alszom vele egyelőre, de őszintén szólva nem annyira élvezem ezt (nem is ez volt a terv, csak nem volt szívem még egyedül hagyni estére), szeretnék lassan külön szobába menni. Viszont ő meg annyira szeret velem aludni. Próbálok következetes lenni, és a saját kiságyában altatni, de csomószor csak akkor nyugszik meg ha magamra vagy magam mellé veszem. Utána átrakom a kiságyba ha elaludt, de félek, hogy ezzel csak összezavarom... Közben kapom a jótanácsokat, hogy már most elkényeztettem, meg hogy igenis ne aludjak vele, mert így soha nem fog tudni önállóan. De basszus, 2 hete van szegény a világban, szerintem ez nem elkényeztetés.

A másik kérdésem a napirend, hogy azt mikor kell kialakítani. Mert mi egyelőre tényleg csak vagyunk, ha akar akkor alszik, ha sír, akkor eszik. Semmi rendszer. Nem tudom mikor és hogyan lehet elkezdeni valami kiszámítható rendszert vinni a mindennapokba. Nálatok ez hogy alakult ki?

Tényleg elrontom? Már kéne lennie napirendnek? De mégis hogyan? Tényleg baj ha velem szeret elaludni? Ez azt jelenti, hogy most évekig alhatok majd vele? Azért pár hét múlva én már szeretnék a saját ágyamba vissza költözni, de nem tudom így mi lesz a vége. Lehet mégis már a legelejétől külön szoba kellett volna?



2023. febr. 1. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes azt se tudja, hogy a világon van, nem lehet elrontani. Napirend nekünk jópár hónaposan lett, az éjszakát hamar elkezdte ataludni, csak annyit tehetsz, amit teszel is, hogy este lefekteted, sotetitesz, hogy erzekelje a nappal és éjszaka között a különbséget. Én mindig egy szobában aludtam vele és nem is akartam külön, szerintem a külön szoba annyit jelent baba esetében, hogy egész éjjel rohangalhatsz át hozzá, érzékeli, hogy nem vagy ott és akkor odahiv, később kell atszoktatni gyerekszobaba.
2023. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Jajjjj, nem tudom, hogy írjam le,hogy nehogy megbántsalak, hisz az első baba első pár hetében nagyon érzékeny még a lelked.

Először is, 2 füled van, amit más mond azt egyiken engedd be, a másikon engedd ki. Ahogy nektek jó úgy éljetek.

Az a csöpp baba nemrég jött világra, hirtelen hideg lett, anya szívdobbánása hiányzik neki, egyedül kellene lennie, éhséget is érez, amit eddig soha, pisi, kaki, hasfájás. 2 hete még akkor aludt és volt fent mikor akart, most meg napirendet várnál tőle.

Olvass utána a 4. trimeszternek. Semmi másra nincs ilyenkor szüksége 2-3 hónapig, mint rád, a közelsegedre, az érintésedre. Nálam mindkettő rajtam aludt a legjobbakat mellesleg én is imádtam. És nem lett egyik sem elrontva, csak megkapták a számukra oly elengedhetetlen biztonságot, melyből kialakul az ősbizalom, ami elengedhetetlen a normális élethez.

Ekkora babát NEM LEHET ELRONTANI, ilyen nincs. Neki erre szüksége van.

Napirend: egyiknél sem én alakitottam, hanem ők és szépen működött. Nem tudsz ráerőltetni semmit , ha nem álmos, úgysem fog aludni. Nyilván éjszaka közepén nem állsz neki vele mondjuk ruhát teregetni ( volt ilyen ismerősöm, azert írom)hanem szép csendben sötétben próbálod altatni, ringatni stb, ezzel segíted a dolgot. Később az étkezések időpontjai lehetnek fixek, mikor már hozzátáplálsz, de percre pontos napirend felesleges. Eleinte sokszor változnak a mindennapok mire megszoknád változtat rajta.

Nagyon sok meglepetés fog még érni, látszik, hogy nagyon tapasztalatlan vagy, de persze első babánál ez természetes. Egy a lényeg, mindig figyeld az igényeit, úgy alakítsd, hogy mindkettőtöknek jó legyen és akkor kiegyensúlyozott babád lesz.

Érdemes utána olvasni a növekedési ugrásoknak, alvasborulásnak, hogy fel tudj készülni ezekre, hamarosan kezdődnek ezek is.

A környezet hangjaira pedig ne hallgass, focihoz és gyerekneveléshez mindenki ért elméletben.

2023. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Nekunk meg fel evesen sem volt napirend,utana sem en alakitottam ki,en csak alkalmazkodtam a fiamhoz...
2023. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok. A napirend amiatt vetődött fel bennem, mert múltkor kérdezte a védőnő, hogy akkor jövő héten délelőtt vagy délután jöjjön, milyen a kicsi napirendje. Én meg csak néztem rá, hogy basszus milyen napirend, fogalmam sincs épp délelőtt vagy délután lesz jó passzban.
2023. febr. 1. 15:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő ezt úgy értette, hogy mi a tapasztalatod, mikor jobb jönnie délelőtt, vagy délután, nem azt várja el ő sem, hogy mondjuk délután 4-tol 6-ig fixen aludjon a baba.
2023. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, jó anya vagy!!!

Én 6-8 hetes korától próbáltam az éjszakai rituálét 7 körül kezdeni, tudatosítani... végülis 2 hónap múlva átment a gyereknek is. :'D Mondjuk ugyanez a rutinunk, szinte ugyanakkor, 14 hós.

Napközbeni rutin olyan 3-4 hós kora között lett, de én nagyon igyekeztem kialakítani (és ki voltam borulva, hogy sokáig tartott, sztem tök fölöslegesen).


Nagyon szuper napirend kb 2 alvástól lesz, ez nekünk 6 hósan következett be.


Most még ezen ne aggódj, még pici, beüthetnek fura dolgok. Kitartás!!!

2023. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó válaszokat kaptál én ugy csináltam, elsőnek a fürdést vezetük be fixen mindig ugyan akkor. ( tudom van aki nem fürdet minden nap mi igen ) aztán a következő az volt hogy fürdés előtt fél orával majd egy orával majd masfél igy tovább nem hagytam aludni. Ezt ugy oldottam meg hogy előre számolgattam, kb hogy jönne ki jól a lépés. Amugy napirend kb 7-8 hónaposan lett aztán 10 hónaposan borult egyett mert egyszerre jöttek a fogai. Én amugy 3 hónapig birtam ébren lenni aztán feladtam a kiságydolgot 😅
2023. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég ha a védőnő el kb-re mondod a dolgokat, nem percre pontosan, mert az még ilyenkor lehetetlen. Az este 8-ig alvást meg szabályozhatod. Ha mondjuk 5-kor elalszik, te tudod, hogy pl 1-2 órát tud ébren lenni, akkor 7 körül ha óvatosan elkezded ébreszteni, akkor jobban jön ki az esti alvás. Nem azt mondom, hogy ha rosszkor alszik el, kelteni kell, csak ha már úgy is aludt 1-2 órát, egy kicsit szabályozhatod a végét.

Amúgy meg ne hallgass már minden öregasszonyra, hogy hol aludjon a gyerek! Ott aludjon, ahol neked és neki is megfelele! Hallgasd meg a véleményeket, de csínáld úgy, ahogy te érzed megfelelőnek! Te vagy az anya, te vagy vele egész nap, te ismered a legjobban. Bízz magadban, és ne parázz! Eteted, pelenkázod, szereted, így nagyot nem hibázhatsz.

2023. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hetes a babám, első baba nekem is. Jelenleg ott tartunk, hogy sehol. :) Éjjel ő külön szobában alszik a kiságyban, de 10-től 5-ig 2x ébred és szopi után egyből el is alszik, így nekem nem fáj átmenni hozzá. Nem is sír, mert minden nyöszörgésre ébredek. A nappal nálunk is káosz, de nem is várok igazán semmit tőle. Én annyit figyeltem meg, hogy délelőtt jobb a kedve, délutánonként már nyűgösebb. Ezen kívül kb. minden sírásra mellre teszem, abba 80%-ban belealszik, utána rajtam alszik fél-1 órát. Van Adamo hintánk, abban is elvan 10-20 percet, néha elalszik benne. Nézegetünk kontrasztos kártyákat, napi 1x igyekszem hasra tenni, ez sajnos mostanában nem mindig jön össze. Fürdetni akkor szoktam, mikor éppen jobb napja van, mert utálja, így még az sem fix. Sétálni is eddig kb. 5x mentünk, de jövőhéttől igyekszem délelőtt és délután is sétálni vele. Ennyi igazából, csak úgy telnek a napok. Ő eszik-alszik, én meg addig sorozatot nézek. Néha járkálunk a lakásban, közben énekelgetek neki. Ne aggódj, nagyon picik még. Én a tanácsokat meghallgatom, aztán elengedem. Tudom, hogy nagyrészt rám van még szüksége, így a tanácsok is szinte feleslegesek, olyanokkal meg, hogy elkényeztetem az újszülöttet, nem is foglalkozom. Te se tedd. A babám szépen gyarapszik és egészséges, nekem ennyi elég.
2023. febr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Babaöböl nem jöhet szóba, amíg ilyen pici?


Pl. [link]

2023. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!