Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik ferde tartás miatt...

Akik ferde tartás miatt jártak Dévényeshez, teljesen elmúlt a gyereknek? Ehhez mennyi ideig kellett járni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 10. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attol is fugg, mikor kezditek. Milyen gyakran kezeli a devenyes. Mennyire veszes a torticollis.


Mi mar 6 hetes kortol mentunk, vegig kezeltek, de igy is maradtak maradvanytunetek - minimalis gerincferdules, illetve novekedessel vissza-visszatero nyaki blokk, amit kezelni kell. Jelenleg 10 eves.


Van ismeros, akinel ottmaradt a szemmel lathato asszimetrikus koponya is. Illetve egy nagyon keson “elkapott” kisfiunal a teljes mozgasa, tartasa feloldalas lett.


Idoben elkapott babakat is lattam a kolleganonel, naluk nincs semmilyen lathato maradvanytunet, ok a nagymozgasokat is szep szimmetrikusan hoztak.


Ahhoz, hogy tudjuk, nalatok mi varhato, tudni kellene sok korulmenyt. A legegyszerubb, ha megkerdezed a devemyest, aki kezeli, hogy mi varhato szerinte.

2023. febr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdeztem, mert a lányom 3 éves, és még mindig látszik az asszimmetria, ha fáradt... Nem jártunk sokáig, mert a mozgást nem akadályozta (csak az első két hónapban), utána beindult neki, tankönyvi volt. Nemrég vettem észre, hogy icipicit dől. Nem akadályozza szerencsére, csak érdekelt, hogy másnál is megmaradt -e, na meg hogy lehet-e egyáltalán ezzel kezdeni valamit.
2023. febr. 10. 07:55
 3/4 A kérdező kommentje:
(Dévényes tanácsára nem jártunk, nem én miattam)
2023. febr. 10. 07:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta nekem, hogy ha normálisan fejlődik, nem kell visszamenni, és megmaradhat ez a tartás fáradtan pl... :( Akkor ezt nem lehet semmiképpen kezelni?
2023. febr. 10. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!