Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az a három tanács,...

Melyik az a három tanács, amit mindenképp ajánlanál egy első kisbabás anyukának és apukának a gyermekágyas időszakra?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2023. febr. 15. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne olvasgass mindenféle idióta fb csoportban.

Ne hasonlítsd a gyereked máséhoz.

Ne hallgass senkire, úgy csináld, ahogy nektek jó.

2023. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

A kávé csodákra képes. Főleg intravénásan.


Ne pánikolj mindenen. Ha valami nem ugy alakul, ahogy a nagykönyvben írják, az nem azt jelenti, hogy nem jó.


Maradjatok meg nőnek és férfinek is. Ne csak anya és apa legyetek.

Nem a szexre gondolok, az gyerekágy alatt nyilván nincs is. De ölelések, puszik/csókok... hogy érezzétrk mind a ketten, attól hogy bővült a család még ott vagytok egymásnak. Hallgassátok meg egymást és panaszkodjatok is nyugodtan.

2023. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Merj bízni az ösztöneidben.

Ne vedd beleszólásnak, ha bárki tanácsot ad, hallgasd meg, ha gondolod, próbáld ki. (én először csakazértse csináltam semmit, amit más mondott, öreg hiba volt...).

Kerüld a netet :)

2023. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Legyen a baba minèl többet mellen. Ne hàzimunkàzzatok, ez az időszak nem arra valò. Undok embereket ne engedjetek magatok közelèbe, akkor sem, ha rokonok.
2023. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Kerüld a netet. Legfontosabb!


Bújjatok össze a paroddal, de ez most ne a szexről meg az izgiről szóljon elsősorban, hanem a felnőtt intim közelségről, felnőtt együttpihenésről. Csodákra képes, és az első időkben semmiképp ne legyen ott a "szexelni kell" nyomása, mert garantáltan bestresszel.


Igenis moss hajat, egyél, idd meg a kávét melegen. Nem igaz, hogy ezeket nem lehet megcsinálni. De meg lehet. Hordozókendő. Pihenőszék. Sírhat az a baba egy percet, amíg kiiszod az utolsó kortyot, semmi baja nem lesz, de nagyon fontos, hogy te is jól legyél.

2023. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Négyes, az első tanácsodon sokat gondolkodtam (tápszeres és anyatejes babám is volt), és egyrészt nagyon megértem, miért fontos ez a tanács, másrészt meg szerintem a lepontozók azt akarták evvel sugallni, hogy az élet nem áll meg szoptatás nélkül, és ez is igaz.

Úgyhogy kérdező, a válaszomat kiegészíteném még avval a tanáccsal, hogy ne vedd a szívedre, ha nem úgy alakul valami, ahogy tervezed.

2023. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönjük nektek a segítséget!


Annyira próbálunk tudatosak lenni, szeretnénk mindenre odafigyelni az apukával. Olyan jó, hogy többen is írtátok az apukával való kapcsolat intimitásának megőrzését, én is így gondolom. Mindig azt mondom, és érzem, hogy nekem ő a mindenem, akit a legjobban szeretek, nagyon igényeljük egymás társaságát, közelségét. Nem szeretném ha valaha ez meg változna.


Egyfajta lazaságot felkell majd vennünk, nehéz lesz pl az, hogy nincs csilivili pompa a lakásban, vagy hogy nincs esetleg mindennap főzve valami finomság. Szerencsére mi takarítani is együtt szoktunk, meg főzni is, de ezeket az időket egy kisbabával biztos nem a háztartásra fordítja az ember.

2023. febr. 15. 13:03
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Ne hallgass azokra akik azt mondják, hogy elrontod a babát, ha sokat van testközelben, kézben.


Ne olvasgass az interneten ,5 perc múlva tuti kiderül hogy halálos beteg vagy te van a gyerek.


Hallgass az ösztöneidre és ne a külvilágra.


Ha szoptatni szeretnél még 2 fontos tanács:

Ne mérd mennyit eszik! Soha! Csak minden másnap este mérd meg gyarapodott-e!


Az első 6 hét csak a szoptatás körül forogjon, ha óránként kéri, akkor óránként add neki, ha 50 percig akár cicizni, akkor hadd tegye meg.

2023. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne stresszelj a szoptatáson,semmiképpen ne okold magad ha nem megy,tápszeres babák is tökéketesen egészségesek és ugyolyan szuper a kapcsolata az anyukájukjal

Jól gondold át a kismamás csoportokat,programokat

Nyugodtan adj időt Magadnak Magadra, úgy érten nem kell a wcre is vinni a gyereket pl :-)

2023. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretnék szoptatni, igazából célom, hogy tudjak még ha tudom is, hogy nagyon nehéz is lehet az odáig vezető út...


Olyan típus vagyok, aki magának is utál hozzáérni a bimbójához, melléhez. Nagyon érzékeny területem, ha arra gondolok, hogy be fogja kapni és szívni, el sem tudom képzelni milyen rossz lehet fizikailag főleg ha problémákba ütközünk. Mindennek ellenére nagyon szeretnék szoptatni, és mindent meg is fogok tenni, nem fogom feladni.

2023. febr. 15. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!