Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy gyermekorvos a csecsemőt vérvizsgálatra küldte semmiség miatt?

Figyelt kérdés
Se láz, se rossz kedély semmi nem volt. Mindössze megjelent pár kiütés, ami másnapra el is halványodott. De ő egyből vérvételre küldte.
2023. febr. 15. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Engem nem zavar, ha alapos az orvos. Talán nem ok nélkül tanult az orvosi egyetemen, nekem nincs okom megkérdőjelezni laikusként.

Inkább az ellenkezője jellemző az állami egészségügyben.

2023. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobb inkább biztosra menni? Inkább egy felesleges vérvétel, mint, hogy baj legyen.
2023. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én inkább örülnék neki, hogy alapos. Inkább menjen feleslegesen vérvételre, minthogy ne és valami baj legyen.

Nagyon sok orvos egyáltalán nem alapos.

2023. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Volt hát. Szentsegeltem is. Aztan kiderült, hogy vashianyos vérszegénysége van. Az orvos nem viccből küldi a gyereket laborra. Tudom, hogy stresszes meg szar, hogy vinni kell szúratni, de inkább derüljön ki idöben, hogy gond van.
2023. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Pár pötty miatt nem szokták vérvételre küldeni a kisgyerekeket. Nem lehet, hogy valami mást is látott?
2023. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem csak olyan betegségek vannak amik lázzal és bágyadtsággal, elesettséggel járnak. A labor egy általános vizsgálati mód, amiből sokmindenre lehet következtetni. Persze rossz, lekell fogni és sír, de inkább sírjon 10percet, mint ne derüljön ki, hogy mi a baj vagy van egyáltalán bármi baja. Látatlanban senki nem fogja megmondani (még másik orvos sem), hogy miért kér labort. Lehet köze van a kiütéshez (tág fogalom, hogy kiütés,az is lehetett bármi), lehet mást látott.

A legtöbb gyerek nem kifejezetten attól sír, mert fájdalmas (nem kellemes, fáj a szúrás, ez tény), de már akkor sírnak amikor lefogják, mert muszáj. Ha belemozdul a szúrásba nagy baj lehet. Szúrtam már nem egy, nem két kisgyereket. A nagyrésze már akkor sír amikor lefogjuk, vagy amint belép, mert idegen hely, idegen emberek, lekell fogni, anyuka stresszel, a gyerek átveszi és már akkor sír, amikor a tű még a kanyarban sincs.

2023. febr. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 babyboom567 ***** válasza:

örülj neki,nekem 2 éves korában, a 3 hete köhögő gyereket nem küldte röntgenre,utolsó"vizsgálatnál" vizsgálat nélkül apuka kezébe nyomta az igazolást,hogy mehet hétfőn bölcsibe, estére 40 fokos láza volt,hétfőn meg kiderült hogy 2oldali tüdőgyulladása volt.

Rengeteg dolog okozhat kiütést,foltokat a bőrön.

2023. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!