Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért beszélnek sokan úgy az...

Miért beszélnek sokan úgy az abortuszról mintha semmiség lenne?

Figyelt kérdés
Nem vagyok abortuszellenes, de néha azt veszem észre, hogy emberek nem fogják fel azt, hogy ez mennyire komoly döntés, és jól meg kell gondolni.
2015. aug. 6. 19:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/194 anonim ***** válasza:
41%

Azért, mert nagyon sokan nem veszik a magzatot élőlénynek, és parazitának titulálják. Ezáltal kb annyi érzelem van irántuk, mintha egy tojást törnének fel.


3 gyerekes anyuka

2015. aug. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/194 anonim ***** válasza:
72%
Komoly döntésnek kell lenni mögötte, de nem is akkora tragédia, ahogy az abortuszellenesek beállítják. Felelősségteljesebb, aki elveteti, ha nincsenek meg a feltételei a normális felnevelésnek, mint az, aki a semmire megszüli.
2015. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/194 anonim ***** válasza:
18%

Asszem ma reggel volt egy kérdés, hogy mi rosszabb, ha valaki terhes lesz (akarata ellenére), vagy ha nem lehet gyereke, bár nagyon vágyik rá. Rajtam kívül mindenki azt írta válasznak, hogy az sokkal rosszabb, ha nem lehet gyereked, mert ha terhes is leszel, azt még el is tudod vetetni. Őszintén szólva én nagyon meghökkentem, mert igen, ezt azért így elég könnyű mondani. Bármennyiben fogadni tudnék, hogy ezek a válaszadók életükben nem kerültek még olyan helyzetbe, hogy abortusz legyen a vége. Én sem, félreértés ne essék és támagatom az abortuszt, mint lehetőséget, de fogalmam sincsen, hogy ha ilyen helyzetben lennék, valóban képes lennék e elvetetni, illetve azt később hogy dolgoznám fel, hogy néznék tükörbe. Nekem ennél a kérdésnél fura volt, hogy - ahogy te is itt megfogalmaztad kérdező - úgy tekintettek az abortuszra, mint egy biztos dologra, ami mindenkinek a kezében ott van, ha úgy alakul.

Kedves első! Ne haragudj, ne vedd kötözködésnek, de szerintem az azért erős kijelentés, hogy mert biztos parazitának tekintik az embriót, később a magzatot. Két nőt is ismerek a környezetem, akik átestek abortuszon, egyikük ma már anyuka. Mindketten felvállalják azt, amit tettek, de soha nem gondolnának olyasmit, hogy az csak egy parazita volt... Aki valóban átesett már ilyen beavatkozáson, az hidd el, teljesen másként gondolja, legalábbis a többség.

2015. aug. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/194 anonim ***** válasza:
25%
Kedves 3! Én nem MINDEN abortuszon átesett nőre mondtam ezt. Hanem SOKAKRA, akik úgy beszélnek az abortuszukról, mintha fogat húzattak volna. Látom szépen le is lettem pontozva. Sokan sajnos nem tudják értelmezni a mondatokat...
2015. aug. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/194 anonim ***** válasza:
30%
Én igazán ellenzem az abortuszt, ezért mélyen elszomorít,ha valaki tényleg flegmán beszél az abortuszáról, ugyanakkor egyetemen tanultam pszichológiát, nem sokat, de az a pici pont elég volt ahhoz, hogy kicsit jobban megértsem az emberi elmét. A lényeg az, hogy soha nem lehetsz biztos teljesen abban, mit is érez valójában az abortuszon átesett nő. A külvilág felé sok mindent mondhat és mutathat, de az igazság általában nem csak annyiból áll, hogy: "megtettem, nem bántam meg, kit érdekel? ". Mondom...általában, mert persze attól még lehet kivétel. Vallásos vagyok, tehát védem az életet, ugyanakkor pont a vallásosság miatt próbálok nem ítélkezni senki felett. Azt hiszem, ha mindenki a saját portáján sepregetne, sokkal szebb lenne a világ, mert akkor, nem kellene senkinek a másikra mutogatni, hogy de te ilyen meg olyan vagy...Viszont az még jobban megviseli a lelkem, ha valaki megszüli a gyerekét, aztán megöli...De ott is honnan tudhatnánk, hogy mi van? Könnyű azt mondani, hogy utolsó alávaló gaz, de lehet, hogy csak elborult az elméje, ami persze nem mentesíti a bűn alól, maximum csak magyarázat lehet rá.
2015. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/194 anonim ***** válasza:
31%
Ejj, nyugalom!!! Igazán nem akartam felkavarni az indulataid. Igen, azt írtad, hogy nagyon sokaknak. De én ezzel nem értek egyet. Szerintem a többség igenis tudomásul veszi, hogy éppen mit művel, soha senkitől nem hallottam még ilyen kijelentést, hogy mert az úgy is csak egy parazita... sajnálom, ha felhergeltelek. A gyerekeiddel szemben is ennyire agresszív vagy?
2015. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/194 anonim ***** válasza:
34%
És még mindig nem érted... mindegy, felnőtt embernek nem fogok ennyire magyarázgatni. És nem vagyok agresszív, sem veled sem pedig senkivel! További jó kötekedést!
2015. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/194 anonim ***** válasza:
28%
Nem kötekedtem, még oda is írtam, hogy ne vedd annak :) azzal van a gondom, hogy te kijelentesz valamit, holott halvány dunsztod nincs arról, hogy mi játszódhat le egy ilyen nőnek a fejében (ahogy egy korábbi válaszoló is megírta egyébként). Már az első válaszodból is sugárzott az agresszivitás, a düh és a megvetés. Nem arról van szó, hogy nem értem (bár aki nem tud észérveket felsorakoztatni, az általában letudja ezzel a mondattal, "úgysem érted"), hanem te fogalmaztál úgy, ami mellett nem lehet csak úgy elmenni. Azt is odaírtam, hogy a többség nem így gondolhatja, kivételek persze vannak. Szerintem az egy erős és agresszív kijelentés, hogy nagyon sokak parazitaként tekintenek rá. Minekután sem személyesen, sem online (pl itt gyakorin) életemben nem hallottam ezt senkitől, bizony arra tudok következtetni, hogy a te baráti társaságod áll ilyen megválogatott emberekből, vagy esetleg magadból indultál ki... és ez még mindig nem kötözködés, reflektálok egy kijelentésedre. De hogy ne hergeljelek tovább, mert másként sajnos nem tudom elmondani a mondandóm a téma kényessége miatt, egyszerűbb ha annyit leírsz, mi alapján hiszed azt, hogy sokak parazitaként tekintenek a bennük fejlődő embrióra, magzatra? Őszintén szeretném tudni, mert mint írtam, soha életemben nem találkoztam ilyen emberrel (ami nem jelenti, hogy nincs ilyen, ismétlem).
2015. aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/194 anonim ***** válasza:
73%

Én sose vettem parazitának, felfogom, hogy egy élet lehetősége.. Ugyanakkor racionálisan döntök, tudom, hogy nem férne bele az életembe. Volt ilyen időszakom, amikor nem gondolkodtam volna ezen, mert egyszerűen nem fér bele. Pont.


Most még mindig nem szeretnék, de ha becsúszna, megtartanám, mert már vagyok olyan élethelyzetben, hogy nem okozna gondot, nem okozna nagy törést az életembe. (Dolgoztam, végeztem az egyetemmel, nem kell félbehagynom semmit, csak a munkámat..amit mindenképpen félbe kell szakítani, ha egyszer gyereket szeretnék.)

Egyszerűen csak várnék még vele 2-3 évet.


Nyilván nem semmiség, de számomra adott helyzetben ez a kisebbik rossz.


Az megint egy más kérdés, amikor vágynék a gyerekre, mélyen, legbelül..megérkezik és összetörök, hogy nem tudnám felnevelni, mert nincs miből. Akkor nehéz lenne feldolgozni ezt. Szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben.


Komoly döntés, jól meg kell gondolni, és én eldöntöttem anno, hogy nem vállalok gyereket, amíg nem végeztem az egyetemmel.

2015. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/194 anonim ***** válasza:
20%

En azt nem ertem miert nem lehet vedekezni, vagy legalabb utolag 72 oras tablettat venni. Hat mert HULYE az ember, mas valaszt meg nem talaltam. Mert ha megesett a baj, akkor is van 72 oras tabletta. Kiszakadt a gumi? 72 oras tablettat mar holnap reggel fel lehet irattatni. Draga? Hat az abortusz meg dragabb lesz, es lelkileg megterhelobb.


Persze nem mindenki, de szerintem az esetek 90%-a ilyen idiota. Es most johet a leszavazas babaim (teszek a szazalekokra) csak a piros kez megnyomasa utan LEGYENEK OLY SZIVESEK azt is megirni, hogy Onoknel miert nem lehetett szo masfajta vedekezesi modszerrol, vagy 72 oras tablettarol?


Ja, amugy van ismerosom, aki ugy jar abortuszra, mint mas fogorvoshoz kb. De teny, hogy a csaj hot hulye.

2015. aug. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!