Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kotól kezdhetem a...

Mennyi idős kotól kezdhetem a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
22 hónapos a lányom.
2011. jún. 6. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már mutat érdeklődést. Ebben a korban már jó eséllyel érdekli a dolog. Vegyél neki bilit (vagy WC szűkítőt).
2011. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jelzi a pisit/kakit valahogy, akkor már elég érett lehet hozzá. A lényeg: erőltetni nem szabad. Ha nem is jelzi, vehetsz bilit vagy wc-szűkítőt, hogy ismerkedjen vele, ha van kedve, ráülhet. Csak ne erőltesd. Ha sír, nem akar rajta ülni, akkor hagyd későbbre a próbálkozást.

Esetleg annyit próbálhatsz még, hogy a nagy kánikulákban nem adsz rá pelust, csak egy kis bugyit. Ha csorog a pisi, vagy jön a kaki, észre fogod venni, hogy zavarja, vagy szól esetleg előre (vagy utólag), akkor már mutat hajlandóságot iránta.

2011. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológusok szerint idegrendszerileg legharamarabb 18 hónapos kortól lehet rá érett a gyerek
2011. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A pszichológusok néha tévednek.

Második lánykám 15 hónaposan szólt, hogy "kaka", majd ráültettem a bilire és belekakilt. Pedig nem tartom átlagon felüli képességekkel rendelkező kiscsajnak. Sokat számít, hogy látta a nővérkét, egyébként most 21 hónapos, de még nem szobatiszta. Megvárom amíg még melegebb lesz, és akkor lejön nappal otthonra/kertbe a bugyi. Nagyon sokszor szól ügyesen, de ha belemerül valamibe, akkor persze nem. Én sem erőltettem semmit.

Nagy lányom 3,5 évesen lett szobatiszta teljesen, neki 15 hónaposan még bilije sem volt. :o)

2011. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!