Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejlődés neurológushoz van...

Fejlődés neurológushoz van értelme így elvinni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos lett. A nyak/hát izmai nagyon le voltak tapadva, nem tudta a fejét középre sem behozni, mindig balra nézett. Gyermekorvosi javaslatra hordjuk 3 hónapos kora óta Dévényi tornára. A letapadás problémák megszűntek neki, viszont csak annyit csinál nyitott tenyérrel hasal, hátról hasra fordul, de vissza már nem tud és saját maga tengelye körül megfordul. 1 hete kezdte el, hogy ritkán a popóját megemeli és előre hátra hintázik. (Nem kúszik, nem mászik, nem ül) Dévényis szerint felesleges vinnem fej.neurológushoz, a gyerekorvos meg annyit mondott megkérdezi, mi hogy mi hogyan fejlődtünk az apjával, de ezt egyikünk sem tudja és javasol tornákat pluszba. Máshova vinni nem tudom viszont. Van így értelme elmenni, megnézetni vagy nincs?

2023. febr. 21. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég komoly volt a letapadása. Az mikorra rendeződött? Hány hónaposan? Mert a mozgasfejlődese onnantól tudott csak megindulni, mert előtte fájdalmai is voltak emiatt. A fejlődés lépcsőfokain pedog végig kell menni. Nem tud semmit kihagyni, mivel a gerincének erősödni kell. Sorban halad, csak mivel akadályoztatva volt sokáig, nyilván mindent később kezd.
2023. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp érdemes elvinni. Már a Dévény előtt el kellett volna szerintem ugyanis nem minden fajta problémara megoldás a Dévény. Ezek terápiák, amiket nem hasrautes szerűen kell alkalmazni. Igen is az orvosnak kéne lennie az első lépésnek. Sajnos ezt sokan nem tartják be. Sajnos én sem tartottam...


Saját tapasztalat ráadásul hogy a devenyes is a pénzre megy sokszor...mi is kinlodtunk egyel, aztán mégis az igazi megoldást az orvos hozta el.


Orvos lássa mindenképpen az a biztos.

2023. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es, 4 hónapos volt mikor egyáltalán bírt hason 5-6 percet és 6 hónapos korára tudta nyújtott kézzel kinyomni magát hason magasra. 7,5 hónaposan kezdett el forogni. 8,5 hónapos volt mikor saját tengelye körül kúszva ment a játékok után.


2-es, röviden leírnád mi lett a megoldás?

2023. febr. 21. 13:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal elvinnem, söt már régebben is vittem volna. Az én lányom 10 hónaposan mászott, felállt és elkezdett ülni. És egyáltalán nem ügyes gyerek, nem mozgékony, sok területen el van maradva a kortarsaitol.
2023. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, de mit csináltak vele vagy mit mondtak? Dévényire járunk heti szinten, ok. Ezen kívül tudnak valami újat mondani/javasolni?
2023. febr. 21. 15:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is jártunk devenyre, vagyis hozzánk jött ki hetente a gyógytornász. De akkor a lányom 2 hónapos volt és nem emelte a fejét. 3 hónaposan pedig gyönyörűen tudta emelni és még így is később emelte, mint más babák. Szerintem nagyon nem oké, ha egy baba ennyire későn csinál mindent, mint amit írtál. A devenyesnek kellene tovabbkuldeni titeket ha nem tud segíteni a tornával. Egyébként én a deveny előtt elvittem orvoshoz és ő is a devenyt javasolta. Meg kell nezetni. A devenyes "csak" gyógytornász, nem feltétlen tudja megállapítani ha baj van.
2023. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a Dévényes szerint csak vallovi hipotonia volt. Persze nem haladtunk semerre. Aztán elvittem neurológiara mert már éreztem hogy nem jó valami. Ott kiderült hogy egész testére kiterjedt hipotonia volt. Egyébként sima egyszerű gyógytorna volt a megoldás illetve babauszas. Most már 15 hónapos és szinte fut. :)


Ezért mondom hogy érdemes a dokinál kezdeni. A Dévényes nem orvos.

2023. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2es voltam:)
2023. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Nem mondom le az időpontom akkor és elviszem.
2023. febr. 23. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!