Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára 11 hónapos a kislány...

Nemsokára 11 hónapos a kislányom, még nem ül, nem mászik, nem áll. Menjünk Dévényre?

Figyelt kérdés
A kislányom régóta nagyon szeret hason lenni, ügyesen kúszik, mozgékony, feltérdelve négykézláb hintázik. A gyerekorvos szerint mindenképp vigyem Dévényre, mert - szerinte - "nagyon le van maradva, ez így nem állapot" , hogy nem mászik és nem állt még fel. Persze először nekem is fura volt, a bátyja ennyi idősen már szaladt. Viszont azt látom, hogy fejlődik ő szépen, csak mivel később kezdte el a forgásokat és a kúszást is, ezért tart még itt, ahol. Egyébként kb 3-4 hónapja voltunk Dévényesnél a forgás miatt, azt mondta, az izmai is, meg úgy cakk-pakk a kiscsaj teljesen rendben van, nem gondolná, hogy járnunk kéne hozzá (de elvállal nyilván, ha ragaszkodom hozzá). A dokinak is mondtam ezt egyébként. Mit tanácsoltok, szerintetek vigyem, ne vigyem, most kire hallgassak? Vagy kérjem ki még egy orvos véleményét? Mert a mi dokinkkal amúgy is több probléma van, tervezek váltani lassan.

2023. febr. 22. 21:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

Ne Dévényeshez vidd! Először MINDIG orvoshoz kell vinni!


Vidd el fejlődésneurológushoz. Minél hamarabb.

2023. febr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
67%

Kisfiam 11 hónapos lesz .

Fel all mászik ül egyedül .

Kapaszkodva lépked .

Mi jártunk devenyeshez nem akart at fordulni sem kúszni .

Kiderült hogy feszesek az izmai .

Aztán 1 hónap alatt kúszott mászott fel állt.

Én a helyedben biztos vinném .

De nagyon gyerek függő is .

Lehet hogy csak lusta és majd ráérez .

De azért mindenképpen megnézetném .

2023. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%
Nincs annyira lemaradva, nem kell túlzásokba esni itt egy két válaszadónak. Dévényeshez vinném, megnézi és pont.
2023. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

13! Aha... és ha valami betegség? Nem a legsúlyosabbakra gondolok,ne érts félre.


De akármi lehet.


Egyvalamit meg kell érteni. A Dévényes NEM orvos. Ezért betegségeket nem fog felismerni. Ugyanis legalább 1000 van. Vagy több is.


Másrészt valaki elmondaná,hogy mi ez a tömeges rettegés a fejlődésneurológusoktól? Mi folyamatosan járunk a lányunkkal pici kora óta. Akárki volt ott,mind jól képzett szakember volt. Rengeteget segítettek a kislányom fejlődésében az általuk kiírt,a kislányomra szabott fejlesztések.


A Dévényeshez ha elviszed,fogja kezelni,nem küld el. De mire? Mire kezeli,ha még egy diagnózisa sincs a gyereknek? Honnan fogja tudni,hogy mi a baj?

2023. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Dévényes nem vállal már ennyi idős babát. Legalábbis nálunk. Én 7 hónaposan vittem ellenkező probléma miatt: mindent túl korán csinált. Gyermekorvos javasolta a Dévényest, mert kiderült hogy feszesek voltak az izmai. De eléggé szájhúzva vállalta, mert korábban kell elkezdeni az ilyen fejlesztéseket.


Szerintem inkább fejlődés neurológiára vidd.

2023. febr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mindenkinek ment a zöld 😊😊
2023. febr. 24. 09:57
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, megkérdezhetem mi lett? Ugyan ez van velünk, most jelenleg. Szintén kislány.
2023. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
#17 Szia, a kérdésem kiírása után körülbelül 3 nappal nekiindult a mászásnak, majd felült nagyon ügyesen. Most múlt 1 éves nemrég, azóta már tökéletesítette ezeket, feláll, és kapaszkodva vagy járássegítőt tologatva sétál is, úgyhogy behozta a lemaradását. A védőnő és a doki is elégedettek.
2023. ápr. 21. 22:26
 19/20 anonim ***** válasza:
Vittétek esetleg valahova vagy magától csinálta? 26-án 1 éves lesz kislányom, de semmi. Hordjuk Dévényi tornára, de már feleslegesnek érzem. Kedden viszem TSMT terapeutához. Köszönöm, ha válaszolsz.
2023. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Magától csinálta, mire oda jutottunk volna, már beindult minden, úgyhogy nem kellett vinni. A TSMT viszont jó, oda a nagyobbik gyereket járatom, nem csak a mozgás, az idegrendszer fejlődésének is jót tesz.
2023. máj. 13. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!