Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Indigó gyerek - hisztek benne?

Indigó gyerek - hisztek benne?

Figyelt kérdés
Esetleg ismertek olyat személyesen, akit indigó gyereknek mondanak?
2010. okt. 5. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem
2010. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképp vannak indigó gyerekek.

Az indigó gyerek "furcsa". Olyanokat tud már kiskorában, amit nem tudhatna. Unokatesóm fia szerintem ilyen!

Soha nem mondtam Neki, de pont olyan, mint pl. Kautczky Armand fia, aki saját maga mesélt fiáról!

2010. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hm én erről még sosem hallottam... valami példát tudna valaki mondani, hogy mit tud pl egy gyerek amit nem tudhatna? vagy nem értem..
2010. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
milyen az az indigo gyerek,mik a jelei,hogy viselkednek?miben különbözhet a többitöl?
2010. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2010. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne hiszek benne.
2010. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
NEM hiszek benne.Nincs semmiféle tudományos alapja.
2010. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Most ez lehet, hogy hülyeség, de szerintem az én lányom az. Tudom, hogy mindenki elfogult a saját gyerekével, de neki első perctől kezdve olyen értelem van a szemében, és a viselkedésében, hogy sokszor úgy érzem, kettőnk közül ő az értelmesebb. Soha nem volt sírós, hisztis, a sírást kezdettől fogva kizárólag kommunikálásra használta. Néha esküszöm úgy érzem, érti amit mondok. Mindent sokkal korábban csinált, mint ahogy kéne. Pl. egy hetesen látott, követte a szemével, majd két hetesen a fejével az arca elé tartott játékot. Három hetesen hason fekvésből felemelte a fejét, és nézelődött. Három hónaposan hasből felhúzta magát ülésbe, 4 hónaposan elkezdett forogni, most 5 hónapos, és mászik. De ezek csak fizikai dolgok, a hangsúly az értelmi képességein van. Kb 5 hetes kora óta kommunikál, 15 percig képes figyelni egy dologra, ha mondok neki valami meghallgatja, és utána az ő nyelvén válaszol.

Lehet, hogy csak egy értelmes baba, és az is lehet, hogy mások gyerekei is tudnak ilyeneket, de nekem akkor is az az érzésem, hogy benne van valami plusz, ő más.

Attól a perctől kezdve, hogy megszületett, úgy érzem, hogy nem egy kisbaba van itt, hanem egy kis ember, és hogy én azért vagyok, hogy segítsek neki mindenben, de nem azért, hogy megmutassam neki a spanyol viaszt.

Azt is tudom, hogy ennek nincs tudományos alapja, de én tényleg így érzem, nem őrültem meg, szakmámat tekintve ügyvéd vagyok. Eddig még a horoszkópokban sem hittem, de ez más.

2010. okt. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Nem szeretnélek elkeseríteni, biztos nagyon aranyos és értelmes a babád, de hidd el, nagyon sokan csinálják ezt ennyi idősen. Az én kisfiam is 5 hónapos, a mászást kivéve ő is csinál mindent. Pedig nem indigógyerek, csak egy átlagosan fejlődő, barátságos csecsemő. Az pedig az egészségügyi kiskönyvben is benne van a 6 hónapos vizsgálatnál, hogy "Beszédre hangadással válaszol." Nagymamám is mindig mondja, hogy olyan értelmes tekintete van, hogy azt várja, mikor szólal meg, de azért tudom, hogy ez csak a dédi elfogultsága. :)

Ja, és hogy a kérdésre válaszoljak: Nem hiszek benne.

2010. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem keserítettél el, és nem is az a rögeszmém, hogy indigógyerekem van, csak mostanában többen is mondták, és elolvastam, mi az az indigógyerek. Illett rá a leírás :) Mondjuk nekem az a legfontosabb, hogy egészséges, gyönyörű és fejlődik, és mindennek, ami ezen felül van, csak örülni tudok, de ha már vki feltett egy ilyen kérdést, gondoltam leírom, h mit gondolok :O
2010. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!