Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feszes izomzata lehet?

Feszes izomzata lehet?

Figyelt kérdés
Ma voltunk védőnőnél ahol említettem neki hogy a baba sokat fesziti magát pl ha nyűgös "hidba" megy háton fekve. Tekerdeti magát . Nem szeret öltözni a karjait be fesziti. A védönő megvizsgálta azt mondta kicsit feszes az izomzata de szól a dokinak is hogy nézzen rá. A doktornő azt mondta várjunk még inkább . 3 hónapos a kislányom. Szépen tartja a fejét hason is el van bár megesett már hogy vissza fordult (vagy inkb nem tudatosan billent) a hátára . Csak ez a kifesziti magát hisztizésnél alig lehet fel venni annyira hidba megy sirás közbe.meg az öltözés macerás . Hasznalja mindkét kezét labát oldalát. De a védőnő szerint viszont kissé feszes. A doki szerint pedig várjunk még. Akkor most van okom aggódni? Nem akarom hogy le maradjon a babám. Milyen tüneteket keressek még rajta? Ami miatt feszes lehet neki?

2023. márc. 1. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs lemaradva, én ezzel nem kezdenék semmit. Enyém is csinálta. Ha 6 hónapos koráig nem fordul minden irányba, akkor keresd fel újra a dokit.
2023. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát úgy nem látok rajta még lemaradást mivel még nagyon az elején vagyunk. Fejét emeli forgatja megtartja hason fekve kitámasztva tartja magát csak ez a hidba megy kifli póz meg az öltözésnél vettem észre de eddig ugyvoltam vele biztos csak nem szereti és hisztizik ha öltözni kell. Viszont a vedőnő szerint feszes . A gyerek orvosa pedig azt mondta még várjunk. Akkor ezzel nem késünk el pl 1-2 honap mulva ha csak akkor kap tornát korrigálható a dolog ?
2023. márc. 1. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Én elvinném dévényeshez vagy konduktorhoz. Legjobb esetben semmi baja és megnyugszol, ha viszont meg van egy kis feszesség pár alkalom után elmúlik.
2023. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Én elvinném Dévényeshez. A nagyfiamnak a nyakizma volt feszes, 5 kezelés kellett neki és szépen helyre jött. A Dévénynek az a lényege, hogy ha 5 hónapos koráig megkapja a kezelést, akkor nyom nélkül gyógyul. Minél előbb, annál jobb. Vidd el, első alkalommal úgyis felmérés van és megbeszélitek kell-e vagy sem (zárójelentést is vidd magaddal).

A második babám most 3 hónapos, ő nem feszíti magát, inkább kicsit lustábbnak látom. Nem nagyon támaszkodik az alkarján, de fejét tartja, forgatja. Most fittnesslabdával próbálok neki segíteni, de ha 2 hét múlva sem csinálja rendesen, én is dévényeshez viszem. Egyébként kezeit középen tartja, fogni próbálgat tárgyakat, illetve igyekszik a szájába tömni.

2023. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!