Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom,hogy feszes e az...

Honnan tudom,hogy feszes e az izomzata?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy 11hetes babóm.Eléggé puha a kis karja,néha úgy megfeszítí,hogy nem bírom behajlítani neki,öklét nem nagyon engedi ki.Eddig szépen hasalt emelte a fejét de szélesen tartotta kezeit a védőnő mutatta,hogy közelebb rakjam a zekeit és a két kis kézfeje legyen közelebb szoval 3szög alakba legyen a keze.Így tettem és volt egy nap mikor átfordult folyton a hátára hol egyik hol másik irányba.De mostanába meg csak egyik kezére dől hason nem emelkedik vissza és nem is fordul át.Magyarán eldől egyik irányba de csak a kezére remélem érthetően leírtam.Ha szélesebben van a keze és nem ér össze a kis kézfeje akkor nem dől el,de úgy érzem lustább lett mint az elején.Emelett még nem fedezte fel a kis kezeit csak a szájába szokta venni de nem nézegeti nem nyúl semmiért és hang után se fordul oda.Ritkán mosolyog.Nagyon aggódok kihez forduljak esetleg dévényeshez vigyem el,hogy megnézzék?

2022. márc. 31. 11:37
 1/6 anonim válasza:
Szia. Az én kisfiamnak feszes volt az izomzata. Abban nyilvánult meg, hogy öltöztetésnél, pelenkázásnál nehezen tudtam hajlítani a karjait és a lábait, az öklét folyamatosan csukva tartotta. A védőnő elküldött minket gyógytornászhoz aki megerősítette hogy feszes az izomzata. Adott tanácsokat és otthon kellett masszíroznom napi 3x minimum, amikor hason volt egy összetekert pokrócot kellett a hóna alá raknom hogy ne tudja nagyon szélesre rakni a karjait. Pár hónap masszírozás után már meg sem mondta volna róla senki hogy feszes izomzata volt. Első körben gyógytornászhoz mennék vele. Remélem segítettem🙂
2022. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én babám nem volt feszes, de nagyon gyorsan átfordult, így elmentünk konduktorhoz. Dévényest hívtam fel, ő ajánlotta. Ha bármilyen kétséged van szerintem keress fel dévényest, ártani nem fog!
2022. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is feszes izomzatú. Nem rég kezdtük a dévény tornát ( 3 hónapos). Ő hason szépen tartotta a fejét, viszont ő is dölöngélt néha..és nem tudja letenni a fejét pihenni, sajnos még mindig. Az ökleit ritkán nyitogatja, és mi is öltöztetésnél észrevettük, hogy alig lehet a karját kinyújtani.

Szóval lehet, hogy a te babádnál is ez a gond, azért is fordul már oda-vissza. (Az én fiam baloldala feszesebb, szóval arról az oldalról rögtön átdobja magát hasra, olyan merev.)

2022. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van olyan hogy egyszer csak az egyik oldal aztan a masik oldal feszes?Mert 1honapos koraba mintha a jobb oldala lett volna merev most meg mintha a bal.Ettől fog tudni fejlődni?:(
2022. márc. 31. 13:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és hason altatom szepen ugye a keze a feje melett volt alvasnal de mostmar arra kelek reggel,hogy a kezecskei a teste mellett vannak es amikor felveszem akkor is neha nem rakja fel a kezeit csak logatja a teste mellett.Es ez eddig nem igy volt.
2022. márc. 31. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, szerintem van, mert a babám először bal oldalas volt, a gyógytornász kiadta, hogy csak a jobb oldalára tegyek játékokat, hogy azt használja. Most a jobb az erős, a bal meg baromi merev lett :D de én csak laikus vagyok, de ezt tapasztaltam.
2022. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!