Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért van az hogy a kisfiam...

Mért van az hogy a kisfiam nem tud egyedül eljátszani? , mért teszi? , ja és ha kimegyek a szobábol üvölt, mért csinálja?

Figyelt kérdés
pedig vele vagyok mindig,de wc re meg stb elkell mennem.mikor fog egyedül legalább 10 percig játszani.más gyerek is ilyen?vagy valami gond lehet?9 honapos
2010. okt. 6. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongásnak hívják, keress rá a neten, olvass egy kicsit utána. Nem egyszerű időszak, az biztos. El fog múlni, nyugi. Addig is kitartás!
2010. okt. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de mitöl?ö velem alszik is éjjel ö nincs egyedül.fogja a kezem,amikor elalszik.
2010. okt. 6. 08:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a szeparációs szorongásnak a veled vagy nem veled alváshoz. Ez egy ilyen korszak, 8-9 hónapos korukra ébrednek arra rá, hogy te meg ő két külön személy. Állandóan ellenőrzi, hogy megvagy-e, mindenhol látni és hallani akar téged. Játékosan, okosan meg lehet úszni ezt az időszakot, ami változó ideig tarthat: egyik babánál pár hét, másik babánál több hónap. Tényleg keress rá a google-ban, sok oldalt fogsz találni ezzel kapcsolatban.
2010. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden babánál jelentkezik 8 hónapos kora körül (kinek kicsit előbb, vagy később), szeparációs szorongásnak hívják, és eltart pár hónapig, akkor is, ha éjjel nappal együtt vagytok egyébként. Egyszerűen most fedezi fel, hogy te meg ő különálló lények vagytok, és el tudtok távolodni egymástól (illetve te is el tudsz tőle, nem csak ő tőled), és neki még nem egyértelmű, hogy ha bemész a WC-re, akkor ki is fogsz onnan jönni valaha.

Árnyékolásnak is hívja a pszichológia, követ, mint az árnyék. Pár hónap, és javulni fog a helyzet. Amíg benne vagy, nehéz, később meg hiányozni fog ez a hihetetlen ragaszkodás :-)

2010. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
érdekes, az én 8,5 hónapos fiam is ordít, ha kimegyek a látószögéből, de ha van itt vele valaki, akkor nem számít, hova megyek. Egyetemre megyek, ha itt van a nagyi, nem érdekli, hova mentem, de ha délután ketten vagyunk, kiabál, ahogy nem lát. Úgy tudok összepakolni a konyhában, ha a földön játszik mellettem.
2010. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!