Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák, akiknek...

Kisbabás anyukák, akiknek nincs segítségük, ti hogy oldjátok meg a mindennapi elintéznivalókat? (posta, bevásárlás, stb)

Figyelt kérdés
Nekem 4 hetes a kislányom, a férjem pedig estig dolgozik, úgyhogy elég nehéz dolgom van. Kíváncsi vagyok, másoknak ez hogy megy.
2010. okt. 6. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Most nem bántásként irom de ezt mindenki meoldja szerintem.Még ha azt irtad volna hogy pl orvoshoz kell menned és akkor nincs kire bizni,bár akkor is vehet ki a férjed szabit,barátnő elkisér nagyszülő dédi,szomszéd tologatja addig...stb

De a postára meg a boltba ???Babakocsiba be és go:)

2010. okt. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is viszem magammal mindenhová. Eleinte rengeteget mérgelődtem a szűk ajtók és a lépcsők miatt, de most már tök rutinos vagyok. Még direkt örülök is, ha van valami elintézni való, és nem csak úgy céltalanul rójuk a kilométereket.
2010. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Vitem magammal mind a 4 gyerekemet. Egyiknek se lett ettől semmi baja, még az elsőnek sem :))) Aztán ahogy szépen egymás után születtek, ezt szokták meg. Mindent el tudtam intézni 1, majd 2, sőt 3 gyerekkel is... Egyik a babakocsiban, a másik (kettő) meg mellettem sétálva... Attól, hogy az embernek gyereke van, nem áll meg a világ :)) A babának se lesz semmi baja, ha valaki idegen rálehel.... (különben se fognak hozzáérni, nem puszilják össze, még ha sok anyuka ettől is retteg annyira), sőt az immunrendszere is erősebb lesz.
2010. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha fontos dolog van, akkor én is viszem őket. Ami meg olyan, pl. nagy bevásárlás, csekkek, azt elintézzük szombaton. (Nálunk a postán ezren vannak mindig, plusz lépcsőn kell felmenni, ahová testvérkocsivel lehetetlen feljutni.)

Szombaton meg egy hétre bevásárolunk, hét közben csak kenyér kell és friss gyümölcs, de a piacon simán közlekedünk.

2010. okt. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Én vittem magammal.A séta alatt elintéztem a bevásárlást ,postát stb.Nem lesz attól semmi baja a babának.Mindig arra sétálj vele ahol dolgod van.Szépen megszokjátok és nem lesz gond.Különben majdnem minden anyuka így csinálja.Találd fel magad!
2010. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is így csinálom. :) Nem azt írtam, hogy otthon ülök a gyerekkel és sírok, mert nem tudok semmit elintézni,de azért köszönöm a kioktató hangvételű válaszokat is. Csak kíváncsi voltam mások tapasztalataira, mert én amiatt aggódtam kicsit, hogy olyan helyekre viszem muszájból, ahol sok az idegen ember.
2010. okt. 6. 09:14
 7/11 anonim ***** válasza:
:)) Épp emiatt fogja megszokni, hogy körülötte nem csak jól ismert emberek vannak, hanem idegenek is. Nekem mindegyik jól tűrte ezt, mindegyik nagyon nyitott, barátkozós gyerek lett, talán ennek, hogy nem csak ismerősökkel találkoztak kicsi korukban, hanem sok-sok idegennel is, ez lett számukra a természetes. Soha, egyik se kezdett el sírni, ha ránézett, rámosolygott egy idegen, pedig sok ismerősöm, aki óvta a gyerekét, erről panaszkodott...
2010. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 pomat ***** válasza:
51%

Szia!


nyugodj meg!!


Kicsi a babád és félted, teljesen igazad van! Nekem 2 hétig volt a párom velem, mikor megszületett a kicsi és onnantól egyedül vagyok, nagyszülők és családi segítség nélkül, ráadásul faluban. Ha van barátnőd, vagy valaki akiben megbízol jól jön néha a segítsége, mert én sem szerettem őt áruházakba, bankba, hivatalokba cipelni, autózni vele 45 percet, majd babakocsiba, berohanni, vissza ....megint 45 perc auto.


Ha városban laksz könnyebb, de ha nem, akkor nem olyan könnyű. Főleg azért nehéz, mert napirendünk van az elejétől és minden ilyen út kizökkentette.


Egyéb iránt tanuld meg azt mondani az embereknek, hogy ne fogdozzák, mert még kicsi, és ne hajoljanak közel hozzá! Légy határozott!!


Lassan majd belejössz és bátorodsz, ahogy a kicsi növekszik. Egy éves kicsim, de még ma sem viszem magammal nagy áruházakba. Inkább este autózok be mikor otthon van a párom, vagy lepasszolom a barátnőmhöz. Rohanás, de nyugodtabb vagyok!


Hidd el belejössz és ügyesen elintézed majd a dolgaidat.

2010. okt. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem ezekre a válaszokra volt vevő a kérdező, nem tudom miért kell mindjárt kioktatni! Ok, hogy viszi magával de van amikor ez nagyon rossz ötlet, például , ködös esős időben nagyon szar és van amikor olyan helyre menne ahova nem viheti! Igen, mindenki megoldja mert kénytelen de gondolom azért kérdezte, hogy van e más alternatíva!


Esetleg barátnő , vagy más anyuka nem tudna néha 1 vagy pár órát vigyázni rá? Kisvárosban, vagy nagyvárosban laksz?

2010. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Az utolsó kettőnek köszi a kedves válaszokat! Nagyvárosban lakom, de minden elég messze van tőlünk, csak autóval lehet megközelíteni. Férjem csak hétvégén tud segíteni, anyukák messze laknak, barátnők is változó, hogy mikor érnek rá, úgyhogy vinni szoktam magammal a babát mindenhova, mert muszáj. Tényleg inkább olyasmikre voltam kíváncsi, hogy mások is elviszik-e magukkal pl egy tescós bevásárlásra a pár hetes babájukat, és nem félnek-e, hogy pl elkap valami betegséget, nem pedig arra, hogy hülye vagyok, mert nem találom fel magam. Azért örülök, hogy voltak olyanok is, akiknek sikerült felfogni a kérdés lényegét. :)
2010. okt. 6. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!