Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van, hogy a gyerekek...

Miért van, hogy a gyerekek egy ideig átalusszák az éjszakákat, aztán újból ébrednek éjszakánként? Kinek, hogy volt?

Figyelt kérdés

Nekem 3,5 hós a babám és most már átalussza az éjszakákat. De mindenki azzal riogat, hogy "haha, nem lesz ez ám mindig így"..

Ha a fogzást leszámítjuk, akkor mi zavarhatja még meg?

Gondolom, rengeteg minden, de például: nektek, hogy volt?


2010. okt. 6. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
az én babóm 12hetes,és nekünk most pillanatnyilag úgy van,hogy két éjjel végig alszik,aztán két éjjel kel!Hogy meddig nemtudom,de had egyen,hadd hízzon a drága:)
2010. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

így van :)

Fiam 2 hónapos korától átaludta gyönyörűen az éjjeleket, semmi gond nem volt, 14,5 hónapos koráig. Azóta megint ébred, szinte minden éjjel, 1-3 alkalommal!! :( Fogalmam sincs hogy miért :(

2010. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
A lányom 1,5 hónapos korától 6 hónapos koráig gyönyörűen átszundította az éjszakákat (11 órákat egyhuzamban), aztán a hozzátáplálás megkezdése óta átlag kétszer kel éjjelente cicizni. Most 10 hónapos. Próbálkoztam már Sinlac-kal, többszöri etetéssel, de akkor is csak kel éjjel. Ja, nap közben már egyáltalán nem szopik, és persze inni se nagyon hajlandó. Én ennek tudom be, hogy cserébe éjjel többször igényli. nem biztos, hogy a te babád nem tartja meg mostani jó szokását, de azért készülj fel, hogy bizony elmúlhatnak a nyugodt éjszakák.
2010. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-től 10 hónapos koráig átaludta az éjszakát, azóta megint felkel (most 15 hónapos). Biztos, hogy nem a foga miatt, mert 10 hónapos korára már 6 foga kibújt, és azok nem viselték meg.

Most éppen úgy tűnik, hogy éhes az éjszaka közepén...

2010. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én babám kb 3 hónapos kora óta átaludta az éjszakákat. Aztán ahogy betöltötte a 6 hónapot, minden éjjel 2-3x felébredt. Akkor ráfogtam, hogy biztos fejlődési ugráshoz érkezett, és minden alkalommal cicizett. Ehhez annyira hozzá szokott, hogy most 8 hónaposan is cicizik éjjel is. És ez már nem fejlődési ugrás! 3 hete kap tejpépet uzsonnára, így már csak 1x kel fel cicizni!

Viszont az elmúlt 3 éjjel többször is felsírt. Ezt megint nem tudtam mire vélni, de tegnap észrevettem egy pici fehér pöttyöt az ínyén. Ez a pötty ma már nagyobb. Szóval most meg a foga jön.

Úgyhogy ne lepődj meg, ha lesznek még álmatlan éjszakáitok! :)

2010. okt. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk 6 hós koráig enni kelt csak, 3-4-5 óránként, utána visszaaludt. de aztán 6 hós korától...elkezdtek jönnia fogai. a legrosszabba a 7-12 hós koárig tartó időszak volt, akkor frengetegszer kelt, éjjel volt hogy 10x vagy még többször, és a legkisebb hang is felébresztette...vagy nehezen aludt vissza. a foghzáson kívül még zavarta a mozgásfejlődés, tehát ha épp mászni tanult, álmában is gyakorlota volna, ha járni akkor meg azt....na meg a szeparációs szorongás. 12 hós korától lezdve javult valameylest, már csak 3-4x kelt, majd 16 hósan még jobb lett, már csak 2x kelt, ha épp nem jött a foga, most pedig kb 1 hete már csak 1x kel hajlanban, cicit kap és visszaalszik. 23-án lesz 22 hónapos.
2010. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!