Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan dolog amit a védönő...

Van olyan dolog amit a védönő nem mondott el?

Figyelt kérdés
Ugyértem nem világositott fel dolgokról,magad jöttél rá és nyugtáztad,igen ez a védönő dolga lett volna.Például a hozzátáplálás.Nekem nem mondta,hogy több napig ugyanazt probálgassam,hogy az izét megszokja.Én meg durr bele mindent mindennap.Ha előről kezdhetném tuti ugyan azokat a dolgokat egy hétig kostoltatnám.
2010. okt. 6. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:

off: miért? lett belőle gondotok?


on: nekem szerintem sok mindent nem mondott el a védőnő. 7 hónapos a fiam, mostanában csak jön, 10 percet itt van, megnézi a gyereket, felírja, hogy mikor jön ismét, megkérdezi, hogy van-e kérdésem (nincs) és megy is. Tuti van, amit nem mond el, de mindent megtalálok a neten, utánaolvasok több helyen is így nem érdekel.

2010. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

babakelengye ...


kaptam egy listát hogy mi kell de olyan darabszámok voltak rajta hogy elképedtem - egy nadrág két body és két rugdalozó volt rajta meg egy pár tétel még


inkább kórházi lista volt de annak is kevés ha kérdeztem azt mondta hogy nézzek utánna mert ő csak kötelességből ad nem mondhatja meg mit vegyek azt mondta egyedi hogy ki mit vesz és miből mennyit.


végül 11 bodyval és ugyanennyi rugdalozóval lett annyi hogy nem kellett mindennap mosni és nem volt gáz ha baleset volt.

2010. okt. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Voltak,vannak igen,de azért én alapjába véve meg vagyok vele elégedve.A legfontosabb,még az elején,h nem mondta h létezik tápszer bukós babáknak,csak a gyerekorvostól hallottuk,azóta az eszi.Tőlünk soha nem kérdezi meg súlymérésen a havi ellenőrzésen h csinálja e már azokat a dolgokat,amik a kiskönyvben le vannak írva.Mástól hallom,látom mikor ottvagyunk,h a másik védőnő megkérdezi az anyukát.
2010. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok és a második két hozzászólóval egyetértek. Nekem is a kezembe nyomta a kelengyelistát és szerintem ez valami szabvány, mert szintén ilyen darabszámok szerepeltek rajta.

És tőlünk sem kérdezi soha, hogy mit csinál már a baba, csak ikszelget tanácsadáson.

2010. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lett gondunk a hozzátáplálással.18hónapos,de katasztrófa ahogy eszik.Most szinte előről kezdtem,és vannak már dolgok amiket szeret és kéri is.

A másik a szoptatás.Első baba nincs tapasztalatom,szajkózta,hogy két éves koráig szoptassak.Most ott tartunk,ugyérzem az életben nem fog leszokni.Mondhatta volna például ha így tervezem a szoptatást nehezebb lesz az elválasztás.

Ne értsetek félre nem vagyok egy buta valakide ha ezeket elmondták volna talán másként csinálok egy pár dolgot.

A tanácsadás nálunk a mérésnél kimerül.Ha kérdezek a válasszal nem megyek messzire.Emberként rendes nem akarom bántani,csak elgondolkodtam,mennyi mindenkinek tudnának segíteni ha körül tekintöbbet lennének.

2010. okt. 6. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:

A védőnőnk látta 1, 3 és most 10 hónaposan a kisfiamat. Tanácsadáson soha nincs ott, mindig másik védőnőhöz vagyunk kénytelenek menni mérésre is.

Én eddig csak felesleges hülyeségeket hallottam tőle, amit kérdeztem még terhesen is tőle, már arra se tudott válaszolni. Én már nem strapálom magam, nem is kérdezek, ha valami van, akkor megkérdezem a gyerekorvost, vagy a családban a többi anyukát, hogy náluk ez hogy volt, ők hogy csinálták.

Elég szomorú... És igen, ez egy elég felelősségteljes hivatás, sajnálom, hogy ilyen emberek is dolgoznak a szakmában.

2010. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta,hogy nem szabad a lánykámnak a punciját belül tisztítani, csak kaka után,3 hónapos volt amikor kiderült,hogy baktérium van a vizeletébe emiatt,hogy nem megfelelően tisztítottam. A legdurvább,hogy amikor elmeséltem neki mi történt még neki állt feljebb és továbbra is azt szajkózta nem szabad ott tisztítani.
2010. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
semmit nem mondott, adott listát, meg pl aszoptatásról egy ősrégi brosúrát azzal a felkiáltással, hogy majd úgyis gyakorlatban meglátom. azonkívül egy sereg általánosságot, amit jzan ésszel is ki lehet találni. amit kérdeztem tőle, arra sose tudott választ adni. pl amikor kezdett átállnia kicsim a 2 alvásról 1-re, akkor egy jó darabig úgy ment, hogy sokszor estére, amikor kmétszer aludt akkor nem lehetett lelőni, persze mert már sok volt neki a 2, ha viszont csak 1-et, akkor meg tiszta ko volt és nyűgös estére. én meg nem tudtam mi van. később rájöttem magamtól, mi volt ez, de hát ugye akkor kétségbe voltam esve. stb.
2010. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát igen,minden szakmában vannak jó és kevésbé jó szakemberek,van aki hivatásának érzi azt,van aki nem.Különösen akkor bosszantó ez,ha egy szakember emberekkel dolgozik,mert ekkor válik különösen feltűnővé a hanyag,hozzá nem értő munkavégzés.No és a gyerekekkel való foglalkozás különösen éles helyzet,mivel a szülők,felnőttek számára a legnagyobb kincs a gyerekük,ezért sokkal inkább harapnak pl. egy védőnőre,aki nem végzi felelősségteljesen a munkáját.De így van ez az óvónőkkel,dadusokkal,tanítónőkkel,tanárokkal,sőt magukkal az intézményekkel is..
2010. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az én védőnőm még engem hívott fel, és kért tanácsot szoptatással kapcsolatban, és kért meg, hogy menjek el a "tanfolyamára", és meséljek a szoptatásról a kismamáknak.

másik: kakigondunk volt, és felhívott, hogy hogy jött helyre, mert van egy anyuka aki uezzel küzd.

nagyon sokszor hív fel engem minden sz@rért (már bocsánat), mert én mindennek utána nézek, és így egyszerűbb neki (lassan már az lesz, hogy nem veszem fel a telefont, mert elegem van.....ezeket neki kellett volna mondani nekem, és nem fordítva)

első gyerekes anyuka

2010. okt. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!