Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen problémákat okozott...

Milyen problémákat okozott gyermekednél,hogy nem sorrendben történt a mozgásfejlődés,és bizonyos pontok kimaradtak?

Figyelt kérdés

6 hónapos a babám.Önállóan ül,mászik mára már rajtam kapaszkodva fel is állna...

Ezáltam a kúszás teljesen kimaradt a mozgásfejlődésében.Mit tehetek?


2023. márc. 13. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Az én fiam ADHD.s lett. Első gyerek volt, akkor csak örültem, hogy milyen ügyes, hamar csinál mindent. Nem jöttek velem szembe cikkek, tanulmányok, hogy ez így nincs jól. Most 12 éves, rendesen isszuk a levét. Oviban járt tsmt tornára, neurofeedbacre, de szerintem nem ért semmit.
2023. márc. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy előre nem tudod nálatok lesz-e következménye, hiába írják ide 10-en, hogy náluk semmi sem történt. Azt mondják, ha már kimarad valami, akkor inkább a kúszás legyen, de én biztosan elvinném gyógytornászhoz/konduktorhoz és maximum megnyugszok, hogy rendben van minden. Ha meg nincs ilyen picinél még nem kell sok alkalom, hogy “rendbe tegye”.
2023. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem gyerekei sem kúsztak, sőt náluk a mászás is nagyjából kimaradt. A nagy hiperaktív, diszproblémás, a középső auti, diszproblémás, a kicsi sni, diszpromlémás, ő pl fel is van mentve matekból és nem ír dolgozatot hanem feleltetik, mert olvashatatlan a kézírása. Most 14-17 évesek és brutál nehezen megy nekik a tanulás. Nem is kerültek be jó iskolákba sajnos. A két nagy szegregált gimibe jár.

Nemrég találtam rá egy könyvre ami pont ebben a témában is segítséget tud nyújtani: Stephens-Sarlós program. Még annyira nem mélyedtem el benne, de egy ismerős anyuka nagyon pozitívan nyilatkozott róla, az ő 7 éves fiának segített.

Nagyvonalakban annyi, hogy újra kell programozni az idegrendszert megfelelően végzett torna gyakorlatokkal (a tsmt is hasonló, de itt mások a gyakorlatok) és akár kamaszoknál, felnőtteknél is működhet.


Kíváncsi vagyok a fiamra, mert ő pl féloldalasan kúszott. Még csak 2,5 éves úgyhogy még nem tudni semmit, eddig okos, ügyes. A lányom sem kúszik még teljesen szabályosan, de már kutyázik. 7 hónapos.

2023. márc. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyógytornász azt mondta a kuszas és mászás szinte ugyanaz, valamelyik legyen meg, de nem baj, ha nincs meg mindkettő. Az én lányom nem kúszott. Van vele gond, sni-s, de nem gondolom, hogy a kuszas kimaradása miatt és a gyogypedagogusok sem mondták.
2023. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Se nem mászott, se nem kúszott. Semmi problémája nem lett belőle.
2023. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam,de lehet hülyeség,hogy ott ahol probléma volt ebből,hogy kimaradt,ott már alapból azért maradt is ki,mert már eleve probléma van,tehát ez is csak következmény.
2023. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Kúszás kimaradt,felcserélődtek a mozgásfejlődések (ülés-állás-mászás-járás), idegrendszeri éretlenség, szenzorosság, megkésett beszédfejlődés.

Most 4 éves, már beszél összefüggő mondatokban (3.5 évesen indult be..), enyhe szenzorosság van még (a kezét nem szereti ha piszkos, többi szenzoros tulajdonság eltűnt), illetve nagyon minimális éretlenség (sok inger hatására túlpörög, pl ha vendégek vannak). De szerintem 1 év és ezek is eltűnnek.

2023. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, de a mi napig elég nehéz elfogadnom, hogy minden gyerek más

Pedig igaz

A fiam 1-2 nap alatt megtanult minden kuszás mászásos üléses dolgot, a lányomnál nehezebb lesz, de biztos vagyok abban, hogy hamarabb tanul meg beszélni vagy más dolgot

2023. ápr. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!