Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki letudná írni, hogy néz...

Valaki letudná írni, hogy néz ki ha gombás egy kisbaba feneke?

Figyelt kérdés

10 hónapos kisfiam feneke nagyon piros de csak a végbélnyílása körül kb 2 hete. Bepanthennel kenem, pelenka cserénél lemosom langyos vízzel de nem javul. Azóta van ez mióta durva székrekedése van. Már minden lehetséges módszert kipróbáltam ellene de nem lazul semmivel a széklet, csak a glicerines kúp segít. Arra gondolok, hogy talán fáj neki a kakilás a piros feneke miatt és visszatartja. Lehet ilyen?

Naponta többször látom, hogy kínlódik de nem sikerül neki kakilni.


2023. márc. 14. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Gombás fenék?az nemcsak a luk körül lenne szerintem hanem minden hol és fehér hólyagos lenne.

Nem lazul neki a öszibarack vagy szilvától sem?iszik rendesen folyadékot?jön a foga?

2023. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Gombára gondolok vagy esetleg valami sérülhetett ott a sok kemény kakitól?

Próbáltam már: szilva, barack, aszalt szilva, langyos víz, picit cukrozott kamilla tea, narancslé, sütőtök, minden kajába olívaolaj, tegnap elkezdtem a laevolac szirupot (ha hól értettem több idő kell neki, hogy hatása legyen), nem kap répát, banánt, krumplit, még almát se. Sok folyadékot iszik, vizet étkezések közbe, után, baba teát délben alvás előtt, tápszert reggel/este és éjjel 1 vagy 2-szer.

Fogzik, 3 foga áttörte már a foghúst, de nagyon duzzadt a felső fogsora.

Már kimerültem teljesen a próbálgatásokba, holnapután megyünk orvoshoz de addig is szerettem volna kicsit tájékozódni, neten nem találok infót hogyan is nézhet ki a gomba a babák fenekén.

2023. márc. 14. 19:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez a fogtól van.Nálunk is ez van bogyókat kakil...Ha fájna akkor sírna mindig is.

Holnap nincs doki ünnep van :/

2023. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Még amit észrevettem, hogy szortyog, azt ráfogtam a fogakra 🤦🏼‍♀️ de a székrekedést nem hiszem az okozná, jó lenne ne használni többet a kúpot, úgy sír szegény mikor miatta kijön a kaki, de nem találom a megoldást,
2023. márc. 14. 19:43
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, ezért megyünk holnapután 😟
2023. márc. 14. 19:44
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet székrekedés a fogzástól? Ezt sehol nem olvastam, csak a hasmenést. Valamivel nektek sikerült enyhíteni?
2023. márc. 14. 19:45
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet persze..nemcsak hasmenés szerű lehet.A fiam alapból kevesebbet eszik ilyenkor.hálistennek nem volt ilyen szintű neki ,csak piros nagyon a popója a luknál..meg ő már kicsit nagyobb,úhy veszem észre ő kitudja nyomni és utána lesz rendes kaka is

Lázmérőzést mondják még.

Hát ha belegondolsz neked is fáj ha szorulásod van...:( Ha tényleg annyira rossznak látod inkább hívd fel a sürgősségit és kérdezz rá.

2023. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk tejfehérje allergia miatt volt székrekedés, amióta sem én sem ő nem fogyaszt tejterméket vagy azt tartalmazó dolgot,azóta pár naponta kakil kúp nélkül. Plusz napi egy teáskanál lenmag olaj, hogy könnyebben kakiljon.
2023. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha gombás akkor kenegesd 2hétig canestennel reggel, este illetve hidratálóbb popsikrémmel, mondjuk bepanthen. Ott fogod látni a javulást kb egy hét után. Rosszabb nem lesz tőle.

Fiamnak a zacsija körül volt, onnan tudtam, hogy gomba, hogy elkezdett terjedni nagyobb felületre. Kicsit hólyagos, nem sima a felülete.

Ha csak piros, az a fogzástól lehet.

2023. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az olajat az ételébe teszed vagy beadod a kiskanállal?
2023. márc. 14. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!