Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hetes kisbabákra mit...

3-4 hetes kisbabákra mit adtok 23-25 fokos lakásban?

Figyelt kérdés

Fűteni nem fűtünk, mégis ennyi a hőmérséklet a lakásunkban.

Egy talpas rugdalózó van rajta, illetve textilpelenkát félbe hajtok és azzal takarom be, VISZONT így is az arcán, nyakán hőkiütések vannak, a tarkója nem izzad, de meleg.

Azt olvastam, hogy rövid body+rugi játszik ilyen hőmérsékletnél, de az már túl sok lenne szerintem.

Lehet, hogy ez neki sok, amit ráadok? Nem kellene betakarni?


2023. márc. 14. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem probald ki a rovidujju body +rugi kombinaciot.a 25 fok az sok.

Nalunk az az atlag 22 fok van es a fiam a szuletese ota nem szereti a meleget

2023. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is sok a 25 fok.21-22 bőven elég.Rövid ujjú body és egy rugdalózó elég.
2023. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De miért akarsz többet adni rá, mint ami most van?

Ha a rugi és a takarás sok, akkor 1, ne takard, 2, nyilván vegyél lejjebb a rétegekből.

Body+rugi ~21 fokban ideális.

25 fokban bőven elég lehet egy rövid body is.

Ha nem mersz csak ennyit, akkor pocak nadrággal.

2023. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos akárhogy csinálok kereszthuzatot, nem megy lejjebb a hőmérséklet, annyira körbe fűtenek a szomszédok. Lemegy 22-re, aztán csukok mindent és visszamegy 24re. A leghidegebb időkben is 2000 körül volt a gázszàmla, a kazán 19 fokra van beállítva, hogy az alatt kapcsoljon, de nem sűrűn kapcsolt érthető okokból.


Nem akarok rá több réteget adni, csak olvastam, hogy rövid body+rugi kombót ajánlják. De én azt soknak gondolom, mert a rugiban magában is bőven elég.

A pelenkával való betakarás a 2 nagymama mániája. Császáros voltam, komplikált műtéttel, így hogy könnyebb legyen, míg apuka dolgozik, felváltva vannak itt segíteni a nagyik.

Az ő mániájuk, hogy a “hasikáját be kell takarni, meg ne fázzon”.. hiába mondom, hogy melege van a gyereknek, mintha a falnak beszélnék… ahogy leszedem a pelenkát a babáról, vagy ő lerúgja, egyből takarják is vissza mindketten…

Már az őrületbe kergetnek, és nem értik meg, férjem is, én is beszéltünk már a fejükkel, de semmi.. hálásak vagyunk a segítségükért, de már kezd sok lenni a kéretlen jótanácsokból is

2023. márc. 14. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

1 vagyok en ugy ertettem,hogy adj ra rovidujju bodyt es nem hosszuujju rugit,hanem olyan pantosat.aminek nincsenek karjai.vagy rovidujju body es egy nadragocska

En rugit csak ejjelre hasznaltam,jobban szerettem ha nadrag volt a baban.

2023. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"én is beszéltünk már a fejükkel, de semmi.. hálásak vagyunk a segítségükért"


Ideje felnőni és kiállni a gyerekedért!

Csupa szívjóságból megfőzitek.

2023. márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod body nélkül csak a rugit. Én azt adtam rá, mikor a hideghez szokott gyerekemmel a nagyi távfűtéses lakásába mentünk.
2023. márc. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nappal 23 fok van, éjjel 21. Egy hónapos babám van. Vagy rugdalozoban van (body nélkül) vagy body + nadrág. Éjszakára egy kis pleddel van betakarva

Én megpróbálnam a rövid ujjú bodyt a helyedben. És ne takard be

2023. márc. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!