Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SEGÍTSETEK! Fél éves babámnál...

SEGÍTSETEK! Fél éves babámnál alvásgondok, valaki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kislányom most fél éves. Kb. 2 hónapos koráig semmi probléma nem volt az alvásával, napközben 2-3 órákat aludt, egyedül a kiságyában, addig el tudtam végezni, ő is kialudta magát. Mióta megkapta az első védőoltást 2 hónaposan, azóta minden megváltozott. Nemhogy nem alszik 2-3 órát, de lehetetlen lerakni, hogy egyedül aludjon! Ez azt jelenti egészen pontosan, hogy ringatni kell, járkálni vele, amíg el nem alszik, és fogni, legtöbbször állva, mert azt se engedi sokszor, hogy leüljek vele. Ha lerakom, egyből felkel, ordít, vagy csak 5 percig bírja, és kész. De kézben is csak fél-1 óra max. Az elején még csak-csak bírtam, de a 8 kg-jával már nagyon nehéz... Mondjuk már eljutunk néha odáig is, hogy lerakom az ágyra, mellé fekszek, és cicizve alszik tovább. De egyedül semmiképp se.

Tudnátok esetleg valami tanácsot adni, hogy hogyan tudnám vissza állítani nála, hogy egyedül is tudjon aludni? Anélkül persze, hogy hagynám ordítani, amíg el nem alszik...

Az éjszakák is szörnyűek... Velem alszik, eddig csak 3-4-szer kelt fel éjjel szopzni, de 1 hónapja már ez kb. 20-ra nőtt... Vagyis igazából nem is enni kel fel annyiszir, csak mindig felébreszt, hogy mocorog, sírdogál, nyafizik, és olyankor cici kell neki, amin megnyugszik, és alszik tovább. Nem tudom miért lehet ennyire nyugtalan, a foga se kínozza még, nem fáj semmije, legalábbis nem vettem rajta észre. Szerintetek mitől lehet? Hogyan segíthetnék rajta, hogy nyugodtabb legyen az éjszakája? És persze az egyém is...


2010. okt. 6. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg az orvost. Semmiképpen nem jó,hogy veled alszik és a cicin cumizik.
2010. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%

Először is,ne aludj vele...ő már ügyes nagy baba ahhoz,hogy a saját kis birodalmában egyedül legyen!

A kiságyába kell beletenned,és egy kis simogatás után otthagyni!Ha nagyon sír,vissza kell menni,megint megvigasztalni...Kb.1 hét alatt megtanulja,hogy önállóan kell álomba ringatnia magát!!!

6 hónaposan már át kellene hogy aludja az éjszakát!!!Nagyon elrontottad a dolgokat,de helyre lehet hozni sok türelemmel!!!

2010. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Cumija van? Érdekes, hogy ennyire megviselte az oltás, vagy ahogy nő attól változott volna meg ennyire? Szotatod még egyébként, vagy mást is eszik már?
2010. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet éjjelre nem elég az esti szopi,fejlődési ugrás is lehet,azért is lehet nyugtalan és igényelne több vacsit.

Meg figyelj rá h reggel időben ébredjen,és akkor időben alszik el este is.

2010. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért nem vagy egyedül, tudom nem vígasztal, nálunk a 8 hósat is még kézben altatjuk, én sem tudom leszoktatni, sírni én sem akarom hagyni. Bár ennyire nem rossz a helyzet. Babakocsiban egyébként elalszik? Mennyit viszed levegőre? (Én kérdeztem, hogy van-e cumija, nálunk kb. 2 hósan került elő, mert sokat nyöszörgött.)
2010. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak anyatejes eddig, majd most kezdem a hozzátáplálást.

Általában este 8-9 között alszik el, reggel 6-7 körül kel. Tudom, hogy elrontottam én is. De már nem nagyon bírom.

2010. okt. 6. 21:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah a cumit nem fogadja el! Utálja, kiköpi, nem is tud vele mit kezdeni. Minden nap viszem levegőre, nagyon szeret kint lenni, a babakocsit gyűlöli.. Ha épp jó a kedve, akkor elvan benne pár percig, és kész. Elaludni benne, nekem egy álom.
2010. okt. 6. 21:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyan, egy csomó babának pont 6 hónapos kor körül romlik el az alvókája...még hogy át kéne aludnia....okok: fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás....próbáljátok ki a homeopátiát: viburcol kúp vagy chamomilla ch 15. hosszasabban kell adni őket, hogy kifejtsék hatásukat, és általban először rosszabb lesz, mielőtt jobb lenne. már ha bejön, mert nem mindenkinél használ. de a dokit is kérdezzétek meg, bár hasonló helyzetben voltunk, és az én dokim sok okosat nem tudott mondani, csak vonogatta a vállát. a kislányom szép lassan kinőtte ezt az egészet, most 21 hónapos múlt, és már csak 1x kel hajnalban...sosem hagytam sírni. de nagyon fárasztó volt.
2010. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor próbálkozzak ezzel-azzal, de főleg nagy adag kitartás amig nagyobb lesz.. :/
2010. okt. 6. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!