Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem megbuktam anyaként...

Úgy érzem megbuktam anyaként és a gyereknevelésben. Hasonló tapasztalatok vagy ötletek?

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiam 2 hete annyira borzasztóan viselkedik,hogy már teljesen kikészültünk a férjemmel együtt.Az egész nap küzdelem.Szétdobálja a játékait,egy percig sincs el egyedül.Még nem szobatiszta,de pelenkát nem akar cserélni,rugdalózik,kapálózik,harap.Szinte állandóan nyihog.felöltözés az küzdelem.Kimenni nem akar,de ha kint van,akkor bejönni sem.Napközben nem alszik,de így is este fél 10 amire sikerül elaludnia.Persze reggel aludna sokáig.Eddig el lehetett vele menni bárhová,de most már az induláskor nyavalyog,hogy haza,haza...Sehol sem érzi jól magát.Itthon is csak veszekedünk vele,mert milliószor elmondom,hogy nem szabad,de nem érti meg.Nagyon el vagyok keseredve.Nem így képzeltem a gyereknevelést.Úgy érzem boldogtalan vagyok,pedig nagyon szeretem és nehezen jött össze,de már nem bírom.Olyan jó lenne egy nyugis nap,ha szót fogadna.
2010. okt. 6. 22:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Elérte a kritikus dackorszakot. Csináld azt, hogy ráhagyod, ha hisztizni kezd. Ha azt látja, hogy nincs eredmény, rá fog jönni, hogy kár a hisztiért, nem éri el azt, amit akar. Egyébként pedig egyet értek az előttem szólókkal: a gyerekek megérzik, egészen pici koruk óta, ha valami nem passzol otthon, hiszen te is idegesebb, feszültebb vagy, ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy kellene. Unokaöcsém is két és fél éves, de nála bevált ez a ráhagyom-módszer, nem is nagyon hisztizik semmi miatt.
2010. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ma reggel még higgadtan kezdtem,aztán persze megint szétdobálta a játékokat,szétszórta,a vizét kiönti,a kaját kiborítja.Már kezdett felmenni bennem a pumpa.Kimentünk az udvarra.Talált egy nagy pocsolyát.Mondtam,hogy nem lapátolja a vizet a fejére...Oké,mondtam,akkor ennyi volt kint(kb.10 perc),persze már kiabáltam.Bent voltunk a ragyogó napsütés ellenére.Most délutánra egy kicsit lenyugodott.
2010. okt. 7. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!