Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztás könnyen ment...

Névválasztás könnyen ment nálatok? Érzés vagy racionális gondolkodás alapján választottatok?

Figyelt kérdés
2023. márc. 19. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egyértelmű volt, hogyha kislány, akkor Nóra. Valahogy mindkettőnknek nagyon tetszett, kislánynak és felnőttnek is abszolút jó, illik a vezeteknevunkhoz, úgyhogy nem is keresgeltunk.

Ha majd lesz kistesó, viszont bajban leszünk, mert semmi ötlet nincs. Vagy ami van, az nem tetszik a másiknak .

2023. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen


És is-is..



Az első még könnyebb volt.

2023. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

A lányunknál könnyen. Már nagyon régóta volt egy "ha lányunk lesz így hívjuk majd" nevünk.

Érzelmi alap volt, mert az emberek kb 70%ának nem tetszik mert "ka" végződésű (mint a Borka)


Az ikrekkel nehezebb volt. Így felírtuk azt ami mindkettőnknek tetszik (fiú, lány név is kellett) és a nagylány döntötte el végül hogy hogy hívják majd a tesóit.

2023. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi megbeszéltük, ha fiú, én mondok tippeket, a férjem választ belőle; ha lány, fordítva.
2023. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én mondtam a neveket a férjemnek, amik tetszettek és ő választott. Volt olyan név, ami nekem nagyon tetszett (Bodza), de úgy éreztem, hogy lehet, hogy bántanák miatta, úgyhogy azt elvetettem. Ilyen szempontból érzelmi és racionális döntés is volt egyben. Nekem fontos volt, hogy ne csak nekem és az apjának tetszen a név, hanem legyen általánosan is elfogadott, mert ő fogja ezzel leélni az életét.
2023. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
33.hétben vagyok még mindig nem tudtunk igazából választani.
2023. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiú név már általános iskolás fejemben megvolt. Mikor oda került a sor, elmondtam a férjemnek (akkor még barátomnak) és neki is tetszett, fiunk született azt a nevet kapta.

Lánynevekkel bajban vagyok, mindig más tetszett, talán mostanában amikor újra babát tervezünk jobban ragaszkodom 1-2höz, abszolút érzés alapján fogunk dönteni, amelyik jobban cseng, jobban hangzik.

2023. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A lánynév mindig megvolt, abból is egyetlen egy volt, ami igazán tetszett. Fiú nevünk sosem volt, egy sem tetszett. Fiunk lett. A 40. hét elején döntöttünk, végül választottunk egy nevet, ami kisgyereknek, felnőttnek is jó, nem túl gyakori, de nem is túl ritka, nincs a családban/baráti körben, nem igazán becézhető, jól cseng a vezetéknévvel, és mindketten elfogadhatónak tartjuk. Végül arra jutottunk, hogy nem nekünk kell, hogy tetsszen, ha pedig a fiunknak nem tetszik, majd megváltoztatja. Mi kiválasztottuk a listából a számunkra legjobban hangzót. Egyébként mindenkinek tetszik.
2023. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem volt könnyű, szintén kisfiunk van. Mindketten írtunk egy listát, és amikre a másik rábólintott, azt feltettük a közös listára. Volt rajta kb 6 név, azokat próbálgattuk a vezetéknevünkkel, de valahogy egyiknél se éreztük, hogy az az igazi. Aztán végül mégis közülük választottunk, akkor olyan semlegesnek tűnt az is, de utólag nem bántuk meg, illik hozzá. :)
2023. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából már azelőtt volt egy fiú nevünk, mielőtt meg tudtuk volna a nemét. De csak az, lehet, hogy be is vonzottuk, mert kisfiunk lett. :)


A másodiknál nen tudom, mi lehetne majd, egyenlőre egy ötletem sincs még, sem fiú, sem lány névre..

2023. márc. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!