Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztás könnyen ment...

Névválasztás könnyen ment nálatok? Érzés vagy racionális gondolkodás alapján választottatok?

Figyelt kérdés
2023. márc. 19. 12:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Viszonylag könnyen ment, mert már évek óta beszélgettünk nevekről. A lány név konkrétan meg is volt, úgyhogy mikor kiderült a 12. héten hogy valóban lány, akkor ezzel el is dőlt a dolog.

Fiúval nehezebb lett volna, abban valahogy nem jutottunk közös nevezőre. A 12. hétig fiú neveken is ötleteltünk, de ami tetszett volna az vagy volt már a családban, vagy top 10-es gyakoriságú amit nem akartunk. Ő az Andrást akarta nagyon, az az én apám neve, mondtam hogy én ezt így nem akarom. A Pétert is feldobta, az meg az ő apja neve, plusz sógort is így hívják, mondtam hogy ne vicceljen már, nem kell egy 3. Péter a családba. Mindkettőnknek tetszett a Dániel és a Dávid, de azok meg ugye iszonyat gyakoriak. Nekem az István tetszett, de férjemnek az annyira nem. Úgyhogy nem tudom ha fiú lett volna mi lett volna. Azzal poénkodtam, hogy max ha mégis elnézték az ultrahangokon, akkor kapja a lány nevünk fiú változatát. Akkor Johann lett volna... Viccnek indult, de nekem amúgy végül valóban megtetszett, úgyhogy ki tudja, lehet tényleg ezt a nevet mondtam volna. Ha a férjemet kérdezték volna, akkor meg András.

Szerintem inkább racionálisan éri meg választani. Nekem pl nagyon tetszik a Vanília név, de hát nyilván nem adnám. A gyerek érdekeit kell nézni. Ha egy név kicseszés, akkor hiába tetszik nagyon anyukának, a gyerek nem fogja szeretni.

2023. márc. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóról eszenbe jutott hogy végül ez is annyira egyéni.

"Nekem pl nagyon tetszik a Vanília név, de hát nyilván nem adnám. A gyerek érdekeit kell nézni."

Mert nekem pl egyáltalán nem tetszenek az ilyen extrémebb nevek.

Így ami neki racionális választás, az számomra szimplán érzelmi

Bocsi egy kis reggeli filozófia 😅

2023. márc. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Már kb meg ismerkedésünk óta volt egy lány nevünk a párommal. Mikor kiderült hogy kislányunk lesz, nagyon örültünk, rögtön azon a néven (Léna) is emlegettük. Aztán egy héttel a szülés előtt álmodtam egy csodaszép kislányról aki egy olyan nevet (Zorka) viselt ami nálunk sosem került szóba. Aznap délután mikor haza ért a párom rögtön mesélte hogy a metrón találkozott egy tündéri kislánnyal és nagyon tetszik neki a neve. Megkérdeztem mi a név, azt mondta Zorka.

Így esett hogy a kislányunk végül Zorka Léna lett.

A kisfiúnknál csak böngésztük a neveket és ami tetszett azt választottuk, így lett ő Olivér Zénó

2023. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!