Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek rengeteg sok teje van,...

Akinek rengeteg sok teje van, mit csináltok vele?

Figyelt kérdés

2023. márc. 19. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Én eltároltam fagyasztóba, aztán miután úgy nem itta meg, csak max 1 hét állásig, egyesével belekevertem az esti fürdővizébe. Akartam anyatej leadó is lenni, de eléggé megszivattak az előtte szükséges vizsgálatok során és bevágtam a durcát. :) A következő babánál szerintem csak hagyom, hogy beálljon a kereslet kínálat és nem fejek felesleget, mert amúgy rengeteg energia volt. Több, mint 20 liter tej volt a fagyasztóban, amikor abbahagytam a fejést és utána jöttem rá, hogy nem issza a gyerek. Kérdeztem amúgy tápszeres ismerősömet, hogy szóljon, ha esetleg neki kell, már csak azért is, mert annyival olcsóbb lenne nekik, de azt mondta, hogy kényelmesebb nekik a tápszer, ha már így alakult.
2023. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Mint az első válaszoló, azzal a különbséggel hogy én a másodiknál megint megpróbálom az anyatej-leadást. Mostmár okosabban, több tapasztalattal, így hátha működni fog :D
2023. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm mindhárom gyereknél anyatej leadó volt. És egyik gyereket sem szoptatta, ő csak fejt. És így is brutális mennyiségű teje volt. Elég volt az aktuális babának, fagyasztott is le tartalékba, és még le is adott.
2023. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit adtam a lányomnak,amennyit csak megbírt inni. A többi kifolyt.
2023. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Etesd a babát,utána fagyassz le belőle később jolesz a hozzátáplalasnal.pl a főzelékekbe meg ha még mindig sok add el :)elég jól fizetnek az anyatejért a leadóba
2023. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam le, meg valamennyit lefagyasztottam. Ugyanis tehéntejallergiás volt a babám, és azt akartam, hogy ha velem valami történik, kórházba kerülök például, akkor egy-két napnyi tartalék legyen itthon, amíg a speciális tápszert beszerzik.


Szerencsére nem volt szükség a lefagyasztott tejre. Így, mikor már nem a tej volt a fő tápláléka a babának, elkezdtem a fürdővizébe beleöntögetni és így szép lassan felhasználni.


Amúgy nem igaz, hogy a tejleadásért olyan jól fizetnének, ahhoz képest, amennyi munka van vele. Persze ha úgy vesszük, hogy az a munka végülis nem igényel olyan nagy figyelmet, és ha épp nagyon lefoglal a baba, akkor nem baj, ha kevesebbet adok le, tehát a mennyiség az én lehetőségeimhez igazodik, akkor már nem annyira sovány a fizetség.

2023. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Fagyasztom. Kipróbáltam, a babám megissza. Ha nincs időm rendesen fejni, de mondjuk hajnalban belekezdek és így lesz egy kicsi adag, az fürdővízbe megy.
2023. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Sajtot készítek belőle.
2023. okt. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is lefagyasztottam, tele volt vele a fagyasztó. Amúgy szerintem rettenetes íze van kiolvasztva. A gyerek megitta amúgy, de nem sokszor volt rá szükség, mindig itthon voltam. Szóval egy idő után már kiborogattam.

Akartam anyatej leadó is lenni, de valóban nagyon macerás ami megelőzi, a sok vizsgálat. Viszont mire oda eljutottam, pont beállt a kereslet-kínálat, szóval nem tudtam többet lefejni.

A maradékot belekevertem a babapapiba, amikor már elkezdtük a hozzátáplálást.

Évekkel később tudtam meg, hogy a férjem semmilyen krémlevest nem volt hajlandó akkortájt megenni. Miért? Meg volt győződve róla, hogy anyatejjel főzöm. Mondtam is neki, hogy egy fazék sütőtökkrémlevesbe beleöntök fél liter tejet, azért annyira tenyésztehén már én sem vagyok, bocsánat. Egyébként én magam sem ettem volna meg. Bolond férfiak.

2023. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!