Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelőről mi a vélemény...

Légzésfigyelőről mi a véleményetek? Pro és Contra!?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 08:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem:

- ha vennénk akkor mindenhová hurcolni kellene - nyaralás, mama-

- feleslegesnek tartom egy időre született érett egészséges babánál.


igen:

akit megnyugtat vegye meg nem érzem hiányát.

.

2010. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem fontos volt, hogy legyen. Aztán kis súllyal született a babám, így mindenképpen kellett. 10 hónapos, még használom és egy ideig tervezem is használni. De azért annyira nem vagyok légzésfigyelő "fan", hogy állandóan cipeljem magammal. Amíg kicsi volt, úgysem mentünk sokat, a mamánál csak nappal alszik, de akkor sem sokat, nyaralni csak jövőre tervezzük, akkor meg már másfél éves lesz.
2010. okt. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt:

- a nagyoknál még nem is lehetett hallani róla, csupán a koraszülött, nagyon kis súllyal született babáknak ajánlották, vagy azoknak, akiknél volt már hirtelen csecsemőhalál. Beszerezni sem volt könnyű. A gyerekeim már kamaszok, nem éreztem náluk hiányát.

- A kicsi 2 éves, neki sem vettünk... Nem tartottam fontosnak, mert teljesen érett, normális súlyú baba volt.

- Nálunk soha nincs sem nappal, sem éjszaka túl meleg, soha nem öltöztettem túl a gyerekeket, nem tartottam semmi veszélyes dolgot az ágyukban....ezek növelik a kockázatot.

2010. okt. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én az elején nem akartam, mondván felesleges a férjem ragaszkodott hozzá biztos ami biztos alapon. Most három hetes a kislányom és az elején nagyon sokat riasztott. Időre született, 3290 Kg-mal és mégis. Most már nem riaszt, lassan 4 kilók vagyunk de máig nem tudom felesleges riasztás volt e vagy valós. Én úgy láttam vesz levegőt igaz mikor riasztás volt mindíg nagyon mélyen aludt egy nagy evés után. Most azt gondolom inkább legyen feleslegesen, mint hogy gond legyen. De egyébként a hugomnak kellett annó-neki tényleg kimaradt a légzése és már a kórházban szóltak és kaptunk is kórházi légzésfigyelőt. Amit később vissza kellett vinni. Szerintem ha baj van már a hazajövetel előtt kiderül a kórházban.
2010. okt. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

én is fontosnak tartom.Ha baj történne egy életre nem tudnám megbocsátani magamnak.Ha nem az meg nagyon jóó.sok felesleges dolgo vesz az ember a babának amikor érkezik,ez szerintem nem az.A biztonság nagyon fontos.És most majd jönnek a "tudsz e újra éleszteni"" mit tudsz vele csinálni ha baj van"??Nos a babb

ák nagyon mélyen tudnak aludni,az saját tapasztalom is volt.ilyenkor a jelző jelzi,és megráztam és máris teljesen jol kezdett el lélegezni.sokszor a riasztó hangja s segít újra levegőt venni a babának,és legvégső dolog,hogy nem mindegy mikor kezdesz el segítséget kérni.ha baj törnénk,azonnal jelez a gép,ha nem tudsz mit csinálni azonnal segítséget kérhetsz,de ha 20 perc múlva veszed észre hogy baj van,már nem kérhetsz semmilyen segítséget.ezeket érdemes végig gondolni.

2010. okt. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is fontosnak tartottam,hogy vegyünk,úgy gondoltam ennyit kibírunk és nyugodtabb leszek!Probléma mentes terhességem volt,pontosan a kiírt napon született meg a kisfiam császárral komplikáció miatt!3 napig a neonatológián volt,figyelték a légzését..stb.!Soha semmi probléma nem volt utána,de már most 2 éves lesz és még mindig hasznát veszem,mert már külön szobában van,így legalább hallom ha felkel!Azért utána olvastam,hogy ha kimaradt volna a légzése a babának mit kell tenni!Mi se mentünk sehova amíg pici volt,de pl.idén nyaralni voltunk és nem vittük magunkkal!
2010. okt. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én áldom az eget,hogy vettünk,ugyanis egyszer bejelzett,és nem vett a babám levegőt....... :( :( :(

Ráznom,keltegetnem kellett,annyira bealudt.....:( :( :(

Lógott mint egy rongybaba a kezemben,mikor kivettem.

Senkinek nem kívánom az ilyet,mert borzalmas volt megélni ezt.. Még most is,mikor leírom ezt,könnybelábad a szemem..,szóval nem könnyű dolog ez... Nekem 2 héttel született hamarabb a kislányom egészségesen 3350 grammal,és 55 cm-el,tehát szép kifejlett baba volt már akkor is. Pontosan a 2. hónapban este jelzett be a készülék,és a többit már leírtam.. rohantam be a szobába,az apjának hirtelen le sem esett,hogy mi ez a hang...,épp tv-ztünk kint fekve a nagyszobában,de mikor meghallottam a riasztást,úgy átugrottam az apján,mint egy párduc..,és ott kiabáltam az apjának,hogy nem vesz levegőt...nem vesz levegőt mikor kivettem az ágyból!!!!!! Borzasztó volt....!!!!! Azóta szerencsére nem volt ilyen eset,de akkor vettünk egy hordozható légzésfigyelőt is,amit sétánál,és utazásnál csak a pelusára kellett tenni,és csak úgy mentünk el itthonról.. Meg akkor volt hogy egy ágyba is aludt velünk,és úgy meg ugye sokkal nyugodtabban aludtam,hogy tudtam,hogy rajta van..

Nem is tudom mióta nem használjuk,de szerintem olyan 10 hónapos korától...Azóta már az ismerősünk babáját figyeli,mert kölcsönadtuk nekik. :)


Szóval én mindenképpen mellette vagyok,hogy aki teheti,az vegye meg,vagy kérjen kölcsön ismerős babásoktól!


Üdv.,egy 14 hónapos kislány anyukája :)

2010. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk volt!!2hónapig!! Utáltam......minden 2. nap beriasztott a semmiért!!Kiderült....hogy a tv zavarja be!!Egyszer egy ilyen beriasztásnál ugrottam ki az ágyból és marhára össze törtem magam!!Neki estem a szekrénynek eltört 3bordám és a vállam kiugrott a helyéről!!Nem a gyerekhez hanem hozzám kellett mentőt hívni!!:s
2010. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én úgy gondoltam a terhességem alatt, hogy nem fogunk venni, nincs rá szükségünk. Ha időre született volna a babám, normál súllyal, nem hiszem, hogy használnánk.


DE a 35. héten elkezdett szivárogni a magzatvíz, de nem tágultam, nem voltak fájásaim, így császározni kellett. 2600 grammos volt a kisfiam. Szerencsére nem volt vele semmi gond, de a kórházban is javasolta a neonatológus, hogy ha tudunk, szerezzünk be egy légzésfigyelőt, a biztonság kedvéért! Úgyhogy mégis vettünk, és nem bántam meg. Ugyan egyszer sem riasztott az elmúlt 8 hónap alatt, de legalább nyugodtan fekszünk le aludni! Nagyon jó fajtát vettünk, elég drágán, és úgy tervezem, ha már nem használjuk, akkor eladom. Valamennyi visszajöhet az árából.

2010. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szükséges, régen sem volt, de ha már feltalálták, miért ne használjuk? Mikró sem volt régen, sőt mobiltelefon sem....

Engem igazából megnyugtatott, hogy éjjel a sötétben ha megébredtem, csak ránéztem a villogó fényre, és aludtam tovább. Most már csak a párom ragaszkodik hozzá, már nem kéne használnunk, de mivel odaígértem a barátnőmnek, így a párom is kénytelen lemondani róla. 10 hónapos a fiam, egy hete náthás volt, szörcsögve aludt el, na, akkor azért szintén megnyugtatott, hogy van.


Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy az ilyen új dolgok nem járulnak e ahhoz hozzá, hogy egyes babák többször ébrednek éjszaka. Nem próbáltam még ki, hogy milyen ezen aludni ad e valami hangot, vagy zúgást, vagy akármit, mindenesetre tuti az a legjobb, ha nem ilyenen alszik a baba.... ki tudja.... azért ez is sugároz elektroszmogot, még ha minimálist is.

2010. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!