Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A napirend kialakul, vagy...

A napirend kialakul, vagy kialakítjuk? Hogyan?

Figyelt kérdés
Ha kialakul, hogy alakul ki, mikorra? Ha alakítjuk, akkor hogy a legegyszerűbb valamilyen rendszert bevezetni ott, ahol eddig nem volt?
2010. okt. 7. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Kialakul magától is, ha figyelsz a babára és az ő ritmusához alkalmazkodsz, esetleg kicsit igazítasz rajta, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Nálunk kb. 3 hónapos korára volt egy laza napirendünk, nem úgy, hogy mindennap pontosan ekkor és ekkor evett, hanem kialakult egy egymásutáni sorrend. Van, aki esküszik rá, hogy jobb, ha a szülő alakítja ki és a gyerek alkalmazkodik... ebben csupán az a bibi, hogy a kicsi még nehezen tudja a szükségleteit irányítani (semennyire!), így ha te óra szerint akarsz etetni, altatni, akkor lehet, hogy a babád még épp nem lesz éhes vagy hamarabb éhezik meg és épp nem lesz álmos vagy bealszik korábban... Fél éves korra általában minden babának kialakul egy rugalmas napirendje, akkor is, ha te nem nyúlsz bele...
2010. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
A legegyszerübben úgy vezethetsz be állandó napirendet, legalábbis szerintem, ha minden nap azonos időben fürdetsz, mondjuk 7-kor( én születése óta ekkor fürdetek és szinte már hiányzik neki, ha kicsit csúszunk), mindig nagyjából azonos időben sétáltok, játszotok. Egy idő után meg fogja szokni és igazodni fog hozzá. Az etetések is legyenek időhöz kötöttek, fél óra csúszás még lehet, de annál több már megkavarhatja.
2010. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálunk gyakorlatilag csak a füdés van minden nap nagyjából azonos időben, de ez is változik (ezt ő alakítja), minél hamarabb lesz sötét, annál hamarabb fárad és akkor korábban kell vinnem. Ebből adódóan reggel is nagyjából ugyanakkor ébred, de aztán az egész napunk össze-vissza van, pedig próbálok figyelni, hogy mikor mit, de ha pl. jön hozzánk valaki, vagy mi megyünk, vagy csak pl. közértbe kell lemenni, akkor már van, hogy egész máshogy alakul az egész napunk. Szeretnék egy rugalmas rendet, ahol én sem vagyok megkötve, hogy mindig ugyanakkor kell pl. boltba menni, de neki is nyugodt és kiegyensúlyozott lehetne a napja.
2010. okt. 7. 10:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sztem kialakul magától is, persze egy kicsit mi is alakítjuk. Amíg pici volt a babám nem figyeltem az órát, akkor evett amikor éhes volt, akkor aludt mikor álmos.7 hónapos kora körül volt először olyan,hogy azt mondtam van napirendünk. Előtte a sorrendiség volt a lényeg.

Kb 1 éves kora körül kezdtem én alakítani a napját az időre figyelve úgy,hogy az étkezések, alvások,fürdés fix időpontokban vannak, a többi változik. Ezt úgy értem,hogy reggeli, ebéd, vacsora kb mindig ugyanabban az időben van, mindig ebéd után megy aludni, este fürdés után van alvás. Ezek fix-ek, hogy délelőtt, délután mit csinálunk az változó.

2010. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmire godnoltam, ez nagyon jó középutas megoldás lenne nálunk is. Remélem hamarosan elérjük ezt az állapotot, mert ez az összevisszaság mindkettőnknek fárasztó.
2010. okt. 7. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!