Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most fogunk lassan szülni, és...

Most fogunk lassan szülni, és az utolsó dolgokat szerezzük be, ehhez lenne egy kérdésem! Cumisüvegből mennyit és milyet vegyünk? És cumit? A cumisüveghez van valami nagyon hasznos dolog, amit használtok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 11:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Cumisüvegből 3-at vettem, egyik a vizes-teás üveg, másik a hamis üveg(tápszeres a babám), harmadik pedig tartalék. Cumiból kettő van, egyik játszó, másik altatós. Cumisüveghez mindenképp vegyél cumisüveg mosót, na, én azt elfelejtettem, de mára már pótoltuk. Hasznos lehet még a sterilizáló is, bár én egyszerüen csak forralok és úgy sterilizálom.
2010. okt. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És üveg vagy műanyag? A lyuk méretezés hogy legyen?
2010. okt. 7. 11:37
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szintén 3 cumisüveget vettem. Egy üveget (szerintem ez a legjobb), egy MAM-os szelepeset (kólika elleni) és egy 125 ml-es picit víznek. A cumi 1-es lyukú legyen (legkisebb). Játszócumiból is a legkisebbet vedd (O-3hónapig).


Remélem nem lesz cumisüvegre egyhamar szükséged, hosszan tudod majd szoptatni a babád...:)

2010. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj vele, amíg megszülsz, lehet felesleges lesz. Én is megvettem az Avent szettet közel 8000 Ft-ért és semmit nem használtam belőle. Ha szoptatsz féléves koráig még inni se kell neki adni, ha mégis, pohárból nagyons szépen isznak, de ezzel is ráérsz. Egyébként ha nekem cumiztatnom kellett volna akkor már gyakorlottabb fejjel Tomee T.-t vennék, mert sokkal jobban hasonlít a női mellhez, és mondhat bárki bármit igenis létezik a cumi-cici zavar, ezért nem mindegy mit választol. Remélem tudtam segíteni.
2010. okt. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én szelepes cumisüveget vettem, játszócumit kaptunk vagy hármat, de pici kora óta utálja, én meg nem erőltettem. a Cumisüveget is csak 7-8 hónapos koráig fogadta el, onnantól a tápszet kanállal kapja és vizet iszik csőrös pohárból.
2010. okt. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2.vagyok: ja, ha műanyag üveget veszel, mindenképpen BPA-free-t vegyél!
2010. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogy állsz a szoptatás kérdéssel, de gondolom az anyák többsége úgy áll hozzá, hogy ha lehet, szoptatom a babám. Én is így gondoltam, de azért arra is fel kell készülni, mi van ha nem. Így én vettem mellszívót, ahhoz adtak egy cumisüveget (avent) 125 ml-et, és még vettem belőle mégegyet.

Majd úgy jártunk, hogy a mellett, hogy fejtem, a babám az esti szopinál állandóan beludt, ezért úgy pótoltam neki az anyatejet, hogy amit lefejtem, azt adtam oda neki cumisüvegből, mert akkor legalább nem aludt. Szóval este cici+cumisüveg volt. Nem lett cumizavaros, és legalább elfogadta a cumisüveget, így később másra is ráhagyhattam, tudta etetni.

Sokáig elég volt a 125 ml-s, de aztán vettem egy 260-asat, mert annyi tejet fejtem egy nap az elején, hogy egy 125 ml-sbe nem fért el az aznapi.

8 hóanpig szopizott a babám, utána este tápszerrel egészítettük ki (ami addig anyatej volt), akkor vettem meg a második 260-as cumisüveget. 6 hónapos korától az egyik 125-öset vizesnek fogtuk be, a két nagyból a tápszert kapja, és a mellszívóval már eltettem azt amit hozzá kaptunk. Így elég volt ennyi üveg.

De ha tápszeres lett volna, szerintem 1-2-vel több kell.


És műanyag (vagy üveg hatású műanyag) mert ha dobálja, ne törjön, meg ne is legyen nehéz....

De én nem is láttam, nem is gondolkodtam üvegben.

2010. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 1!cumisüveget vettem(csak hogy legyen)és egy volt ajándékba a mellszívóhoz(Avent).Úgy alakult hogy soha nem használtuk,kisfiam 6 hónapig kizárólag anyatejes volt,és utána sem fogadta el a teát,vizet,csak cici.(20hónapig)kb8-9 hónapos korában vettem neki egy csőrös itatót és onnantól abból viszont szivesen ivott vízet(szilikonos,Nuk).Most egyenlőre nem is vettem(ez a kettő megvan)csak ha szükség lesz rá,akkor.34h.kismama
2010. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szerettem az üveget!Egy újszülött babának nincsen attól tisztább,egészségesebb!És olyankor még nem dobálja.
2010. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
És a chicco sterilizáló folyadékot is sokan dicsérik.Ha kórházban kell a mellszívó,nagyon praktikus.Ha pedig simán csak kifőzöd a dolgokat,tegyél bele egy pici citromsavat.
2010. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!