Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » IUGR babám született, mire...

IUGR babám született, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 34 hetesen megszületett a babám, IUGR miatt kellett befejezni a terhességet. 1,5kg 40 cm született, azóta szépen növekszik. Lassan 2kg. Leginkább az érdekelne, hogy ilyen babák értelmi szintjére van bàrmilyen hatással az iugr? Adódhatnak idegrendszeri problémák? A mozgàsfejlődés hogy alakult? Leginkább olyanok válaszát várnám akiknek szintén IUGR babája született.

2023. márc. 22. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom sima koraszülött, 36. hétre született 2600 grammal és van idegrendszeri eretlensege, de a tanulási zavar, ami nálunk szintén van, 5 éves korig ki sem derül, babakent nagyon szépen fejlődött végig.
2023. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2. Fiam lett IUGR. Bár 2500al született 38. Hétben, de nem volt semmi hatása. Minden fejlődési elvárást időre teljesített eddig. Mozgásfejlődésben gyorsabb is volt kicsit.
2023. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es: megkérdezhetem, hogy milyen tanulási problémáról van szó ebben az esetben? köszönöm
2023. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3-nak beszédértési zavara van, diszlexia veszélyeztetett (többi diszre is az), nagycsoportos óvodás.
2023. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2.

Mi alapján lett iugr?


Nekem a lànyom 41+1 dzületett 3 kg-mal ès senki nem mondott és írt ilyet..


Egyébként neki is van idegrendszeri gond, de genetikai eredet, sokkal korábbi magzati fejlődési szakaszból ( Duane szindróma, ami elsősorban a szemet érinti, de sokan nem tudják, hogy a beszédfejlődésre is hatással van, plusz az egyensúlyra. Mind könnyeden kezelhető, értelmileg magasan van, volt is, ezzel aosem volt gond)

2023. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5#



2500g- ig Iugr-nek számít.

2023. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok. Végig kisebb volt, mint kellett volna, és a 36. Hétben megállt a növekedésben. 2 naponta nézték, senki nem tudta miért volt ez, még szülés után sem.

Első fiam majdnem 3kg lett, egy ideig neki is rajta volt a papírján, hogy IUGR, csak mert kb 2, néha 3 hetes "lemaradásban" volt, ő összeszedte magát a végére, de a születési papírján így is rajta volt, hogy IUGR gyanú, végül nem számított annak.

2023. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem kb 30.héttől állt meg a fejlődésben, csak találgatnak, hogy miért. Magas volt a vérnyomásom is, de nem vészesen, talán túl sűrű a vérem... talán, talán... 34.hétig még kihúztuk,de súlyra semmit nem gyarapodott, de állandóan ctg, ultrahang, flowmetria, minden volt...
2023. márc. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!