Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek alacsony súlyú magzatot...

Akinek alacsony súlyú magzatot mértek - hogy alakult később?

Figyelt kérdés

Akiknél úgy 28-30. hét körül kezdett kiütközni, hogy a magzat el van maradva.

10-25% spc vagy hasonló, ellenben jó méhlepény és köldökzsinór áramlás. Mikor indult be a szülés, mekkora lett a baba, és lett-e valami maradandó problémája?

A babám haskörforgata kisebb az átlagnál, 28. héten szúrták ki először. Hosszra, fejméretre mindig hozta a vártat.

Jelenleg kerek 37 hetesen 2.4 kg-ra becsüli az orvosom.



#IUGR #dymat
2023. jan. 31. 21:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs 3 pc alatt a súlya/haskörfogata és jók az áramlási értékei, akkor nem rosszabb a kimenetel, mint normál terhességnél. Gyakorlatilag akkor nem is FGR a diagnózis, csak szimplán konstitucionálisan kicsi.
2023. jan. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Jajj ne stresszeld magad én amugy komolyan betiltanám, hogy ilyen adatokat közöljenek anyukákkal… volt egy szobatársam csori már 1-2 hete bent volt, hogy pici a baba nagyon 38 héten fél nap alatt megszült egy egészséges 3400g súlyú babát.
2023. jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Lanyommal mindenáron azt mondták,hogy kicsi lesz,nem lesz még 3 kg sem szuleskor,es keszuljek a koraszulesre.

Mikor megszultem az elso kerdesem az volt,hogy hany kg.

Mikor azt mondta a nover,hogy 4250 gramm,csak annyit tudtam kinyogni,hogy azt a ku@va...

Egyebkent a 41.heten szultem.

A gyerekem most 9 eves,35 kg,masfel meter magas es 37-es labbal rendelkezik.

A fiamnal a masik veglet volt.

Azt kondták,hogy orias baba lesz,keszuljek,hogy biztos tobb lesz mint 4 kg...erre 3600 gramm lett.

2023. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Magánorvoshoz járok, és az azért megnyugtat, hogy szó sem esett róla, hogy be kéne feküdnöm a kórházba.

Amíg 25 spc körül volt, nem is pánikoltam, de ez a 10 spc most kicsit sokkolt.

Inkább az aggaszt, mitől lehet, ha a méhlepénnyel meg a köldökzsinóráramlással uh alapján minden oké?

Attól félek, valami komoly baj van, amit csak azért nem közöl az orvos, mert szülésig az csak gyanú, és miért idegeljen.

2023. jan. 31. 21:36
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapból 10 pc alatt kóros, a 25 bőven normál tartomány.

Ha pedig 3 és 10 közötti, és nincs mellette áramláseltérés, akkor szimplán picike. Születnek makk egészséges magzatok is 2300-2500 grammal:D

2023. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

41+3 lett 3 kg


🤷🏻‍♀️

2023. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem csinálna, hogy valamit nem közöl, ha a baj komoly lenne azonnal megcsászároznának mondván jobb lesz neki kint mint bent 37 hét után. De ilyenről szó sincs mint mondtuk a mérési szám nem számít semmit.


De mostanság nagyon sok az ilyen kérdező akinek hiába adnak normális válaszokat csak a saját igazát hajtja és sorra írja ki a kérdéseket.

2023. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia.


Első lányom toxémia miatt iugr.

37+4 hétre született, 45 cm és 2240g. 1 hétig volt a Pic osztályon, 4 napot oxigéninkubátorban, 1 éves korig jártunk fejlődésneurológiára.

Jelenleg 8 éves lesz áprilisban, sni-s.


Testvére 52 cm 2920 g 39.hétre 5 éves. Szintén sni - s.


A legkisebb 38.hétre 45 cm 2790g született. Őt alig becsülte a saját dokim és 5 másik 2 kg-ra. Nála is az utolsó 3 hetet kórházban töltöttem mint az elsővel.



Ne ijedj meg.


Attól mert picike egyáltalán nem biztos, hogy lesz bármilyen probléma.


Nekem mindhárom teshességem nagyon nehéz, komplikált és szövödményes volt.

2023. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
41. héten született 4130 grammal. Végig azt mondták hogy kicsi lesz és egy két héttel mindig kissebbnek mérték mint az átlag. Küldtek mindenhová engem is. 😂😅
2023. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"De mostanság nagyon sok az ilyen kérdező akinek hiába adnak normális válaszokat csak a saját igazát hajtja és sorra írja ki a kérdéseket"


Egyetlen kérdésem a témában. Igazából vonakodtam is kiírni, hisz racionálisan gondolkodva tudom, hogy az, hogy más helyzete hogy alakult, az enyémre nézve semmit sem jelent.

Nehezen jött össze ez a baba, lombikkal, 7 év után, és sokszor most sem hiszem el, hogy sikerült. Így aztán ha van valami aggódni való, mindig úgy érzem, mintha most jön valami rossz, ami mégsem engedi valóra válni az álmot.

2023. jan. 31. 22:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!