Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jövő héten lesz 8 hónapos a...

Jövő héten lesz 8 hónapos a lányom. Az nem gond, ha egyszer egyszer fel kel éjjel, de mit csináljak vele, hogy ne 1 vagy 2 óránként keljen fel? Mire lefeküdnék megint fent van.

Figyelt kérdés
Ha én megyek oda hozzá, addig veri magát az ágyhoz, míg ki nem veszem, esély nincs arra, hogy megsimizem a hátát és visszaaludjon.Ezáltal, ha én megyek kiköveteli a szopit is minden alkalommal.Ha az apja menne esetleg hozzá, az sem megoldás, próbáltuk, addig ordít míg nem jöhet hozzám és kezdődik az ördögi kör elölről. Használható válaszokat várok, ami segíthet, azt ne írjátok, hogy biztos jön a foga, mert azt tudom, de attól nem lesz jobb semmi. Köszönöm
2010. okt. 7. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy éhes? Ahogy olvastam a soraidat, rögtön ez jutott eszembe.
2010. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem a szeparációs szorongás jutott az eszembe. Nálunk most az van, hogy ha felébred, csak kézben alszik vissza, eddig elég volt ha a cumiját a szájába tettem, már nem. És eszik még éjjel (tápszert) kb. 2-3 körül egyébként is ébred és még 4-körül is és van hogy 5-kor már felkel, vagy fél6-6-kor. Szóval nekünk sem nyugodtabb. Én várom, hogy teljen az idő. 8 hós a kisfiam.
2010. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
14:05-nek: Este rendesen vacsizik, lefekvés előtt még szopizik is.Általában este 8 körül aludt el.Amikor csak éhségről volt szó, akkor felkel fél 2-kor,fél 5-kor és fél 8-kor ébredtünk. De ez másnak tűnik. Este későn alszik el, és már 2 óra múlva fent is van.
2010. okt. 7. 14:17
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Használható vagy sem,kikivánkozik belőlem...Az első gyermekemmmel rengeteget ejszakáztam ,fárasztó volt de tudtam hogy ezzel jár,hiszen nem játékbaba.Ettől függetlenül bevállaltam a 2.gyermeket is ,akit már nem kaptam fel egyből és igy szokta meg,sehol nem is hajlandó elaludni csak akiságyban m tudja h ott van az ő kis helye.Éjjel felkel eszik ,majd elalszik.Fárasztó az élet 2gyerekkel hisz mellette még rengeteg a dolog de hát ezt tudnia kell annak aki gyereket vállal és ezt az időt tul kell élni,mint ahogy majd azt is amikor azért ejszakázol mert discoba megy és aggodsz h mi van vele.Nem JATEKBABA,amennyi örömöt okoz egy gyerek,meg is kell vele kinlodni olykor.Ez olyan csunya amikor igy nyafogtok h nem tudtok aludni meg jaj h menjek el bárhova tőle...

Nem akarlak megbántani ezzel,csak nekem ez furcsa:/

2010. okt. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amit írsz,hogy későn is alszi el és hamar kel (éjjel),ez tuti szeparációs szorongás!arra mega az a legjobb megoldás hogy ha kér ott vagy neki,így hamarabb kialakul a bizalma,hogy anya van attól,hogy nem lát,még éjjel is!

Nálunk 6 hósan kezdődött,és most volt először 5 olyan éjjel hogy nem kelt éjjel,de ma megint :(10 hós volt hétfőn!Teljesen megértelek,hogy kivagy!Nálunk sem volt jó Apa,és ő is mindig ciczni akart,meg hozzám bújni!Sokszot csak bekapta cicmet,és már szuszizott is!Én mikor már nagyon nem bírom atviszem a nagyágyba,és nem szokott még oda,mert ha nincs baja akkor szépen alszik a szobájában!

És nálunk is úgy kezdődött hogy nem bírtam lefektetni este,nem kellett ölbe fogni cska ott kellett hagyni hogy velünk lehetssen!Ő meg játszott!szinte addig amíg össze ne esett a fáradtságtól!Akkor bevittem az ágyába és aludt tovább!Nálunk ez vált be!De a lányom fogzik is!Mikor átviszem az ágyba és ott is nagyon sokszor felsír,akkor tudoma foga,de ha ölbe veszem és megnyugszik akkor szeoarációs..

Én ezeket tapasztaltam!

Kitartást erőt kívánok!Túl kell élni!Praktikát nem nagyon tudok!

Talán annyi,hogy a chamomilla nálunk elég jól csillapítja a fogzás tünetét,íg ykevesebbszer kel ha adom neki!Próbáld talán úgy ki hogy csa lefekvés előtt adod!De nagyon kell figyelni,hogy előtte is és utána is fél óráig ne egen igyon!Csak akkor hat! :)

2010. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ez olyan csunya amikor igy nyafogtok h nem tudtok aludni"

Én értem miről beszél a kérdező, másfél hete alig alszunk valamit már alig vagyok magamnál, feszült és ideges vagyok. ez a babának sem jó.

ez nem nyafogás,a kérdező csak feltételezi, hogy más is volt/van hasonló helyzetben és esetleg van valami megoldás,jó tanács. a pihenésre szüksége van az anyának ahhoz, hogy 100%-osan eltudja látni a babáját.

2010. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is értem h mit ir hisz van 2gyerekem az egyik majd nem az övével egy idős...
2010. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
14:20-nak: ha belőled ez kívánkozott ki, akkor én nem írom le mi volt az első reakcióm miután elolvastam a válaszod. Először is én kérek bocsánatot, hogy mertem kérdezni. Azt hittem itt értelmes emberek vannak, de te bebizonyítottad, hogy itt is megtalálnak az idióták. Bocs a fogalmazásért, de az ha meg merem kérdezni, hogy ez mitől lehet, akkor már egyből nyafogok??? Bocs hogy féltem a gyerekem és aggódom azért, hogy ezen át megyünk. Mivel nekem ő az első babám honnan a francból kéne tudnom, hogy ez természetes dolog? Én csak abból tudok kiindulni, amiket mástól hallok és féltem, hogy ezek mögött a nem alvások mögött valami probléma van. Sajnálom, hogy ilyen emberek mit te rontják ennek az oldalnak az értékét.
2010. okt. 7. 15:24
 9/15 anonim ***** válasza:
én az első gyerekkel megszenvedtem. mikor nem alszol 2 hete, hulla vagy, ingerült a pároddal és a gyerekeddel, jóformán csillagokat látsz a kimerültségtől, na az maga a pokol. a baba is érzi, átveszi a nyugtalanságot és csak rosszabb minden mikor a második megszületett tudtam, hogy ezt nem játszuk el mégegyszer. csak kiságyban altattam. evett este 10kor, reggel 7kor, éjjel pedig egyetlen egyszer voltam hajlandó megetetni, hajnali 2körül. akár korábban ébredt, akár később, akár sírt, akár nem, máskor nem etettem. 1 hét alatt megszokta. napközben is kibír 4 órát 2 evés között, nehogy éjszaka ne. egyszerűen nem az volt a válaszom minden éjjeli felkelésre, hogy betömöm a száját mert biztos éhes. persze, egy baba éjjel óránként nagyon megéhezik. ilyen nincs. ha sírt odamentem, jeleztem, hogy vagyok, nem tűntem el, megnyugtattam, majd visszafeküdtem. ha sírt kicsit hagytam, megint mentem, mikor ideje volt etettem. 1 hét alatt megszokta, hogy úgysem szopiztatom minden nyikkanásra, megszokta, hogy mindig ott vagyok 2 lépésre tőle. onnantól lehetett aludni. újra így csinálnám. ugyanis nekem az nem diadal anyaként, hogy a gyerekem miatt idegroncsot csinálok magamból, az neki is sokkal rosszabb. már ő is 3 éves, életvidám, imádnivaló kiscsaj.
2010. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is veled értek egyet. Egy zombi anya nem jó a babának sem. Pláne, hogy a hulla fáradt anyának a teje is kevesebb lesz.

Próbáld meg, hogy adsz neki viburcol kúpot este. Én így szoktam.

Egyébként sztem ez a szeparációs szorongás nem válasz erre... Arra nem ébred fel a baba, hogy nincs ott anya. Megszokta már 8 hónap alatt, hogy egyedül alszik. Az meg az önérvényesítés, hogy kézben lenni jó, ezért kiveteti magát.


Ha nem mész oda, és nem lát, akkor nem hagyja abba a sírást?

2010. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!