Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor engedte a kisállattal...

Ki mikor engedte a kisállattal fizikai kontaktust?

Figyelt kérdés

Benti kutya/macska esetén mikor engedtétek hogy megérintse egyáltalán.

Én még nem díjazom az ötletet de egyre kíváncsibbak.


2023. márc. 28. 18:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 3 hónapos volt, amikor anyámék elutaztak 3 hétre, és addig mi vigyáztunk a kutyájukra. Persze már előbb is ismerték egymást, amikor először mentünk pár hetes korában, már akkor össze lettek ismertetve, megszaglászhatta a kutyu. A 3 hét alatt kialakult egy esti rutin. Mivel az étkezőben tudtam vetkőztetni/öltöztetni az asztalon, ezért fürdés előtt odajöhetett és megnyalhatta a gyerek talpát. Utána meg úgyis fürdettem. Amúgy végig a bölcső előtt/alatt volt csak hajlandó feküdni, vigyázott a babára. Nagyon szerették egymást. Miután hazamentünk, anyu mesélte, hogy még napokig este fürdésidőben menetrendszerűen megjelent a kutya az étkezőben és kereste a fiamat. 6 hónapos volt a gyerek, mikor már a földön "birkóztak" (kis közepes termetű kutya volt).
2023. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint az egyes. Mondjuk nekem nem kis kutyám van épp.
2023. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szintén mint az 1-es.
2023. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk macska van, az első nap már megmutattuk neki mindkét gyereket amikor hazahoztuk a kórházból. Az első babánál még tartózkodó volt, a másodikra már megedződött, és ráadásul időközben kitalálta, hogy a pelenkázó mostantól az ő helye, szóval az egy hetes kisbabát éjszaka már a macska pocakjára fektettem, amíg kicseréltem alatta a pelust, ez azóta is így van, a cica nem megy el, fél kézzel meg nem akarom egyszerre a gyereket is és a macskát is egyensúlyozni, szóval akkor inkább csak rárakom a babát. A kicsi most 4 hónapos, mostanában kezdett el mindent megmarkolni és a szájába venni, szóval most aktívan kell a kezét takarítanom, hogy ne macskaszőr legyen az első dolog, amivel hozzátáplálja magát, de a cicát pl nem zavarja (nyugodt természetű, békés kis perzsa cica, van szőre bőven, főleg most tavasszal, hogy bundát vált). Az első gyereknél még óvatosabb voltam én is, a macska is, de 4 hónapos korára már róla is vannak videók, amint megpróbálja megenni a cica farkát.

Őszintén szólva, a 2,5 éves nagyobbikam jobban féltem a macskától, mint a 4 hónapost, ő kicsit könnyebben felbosszantja, mint a baba, meg nekem az a benyomásom, hogy az állatok (akikkel legalábbis én találkoztam) felismerik, ha egy kisbabával van dolguk, teljesen másképp állnak hozzájuk, türelmesebbek és gyengédebbek is velük, mint egy nagyobb gyerekkel vagy akár felnőttel szemben.

2023. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Amint hazaértünk a kórházból.
2023. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

12es

Direkt nem írtam ,hogy milyen kutyánk van🤣


1es

2023. márc. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16 és? Nem azért írtam.
2023. márc. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm de nem a szaglászás a baj. Hagytátok hogy az újszülött kezét megnyalja? Mert én a baciktól tartok a szájában hiszen megnyalja a fenekét is.

Erre nem nagyon tért ki senki csak egy válaszoló akit lepontozott mindenki, de nem tudom a nyalás vagy a kor miatt.

2023. márc. 29. 08:35
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia én hagytam ,hiszen ha mar az elején a kutyát a háttérbe szorítom akkor nem várhatom el ,hogy a késöbbiekben ne "utálja" a gyereket.

Sajnos láttam olyan példát ahol külön lettek zárva hát nem volt egyszerű a helyzet és többször oda dünnyögött a kutya a gyereknek.

Egyébként meg nem gondolnám hogy ennyitől bármi baja lenne egy babának.legalább edződik az immunrendszere.

Macskánk is van és a gyerek macska allergiás de mivel ők együtt nöttek fel így a saját macskánktól semmi baja. Az igegen cicáktól meg tüsszőg és folyik az orra....

2023. márc. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
14es is írta a szájba vételt. Erre voltam kíváncsi igazából, mert mindent a szájába venne már, folyton nyálas a kis keze.
2023. márc. 29. 08:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!