Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a 14 hónap körüli...

Milyen a 14 hónap körüli gyereked?

Figyelt kérdés

Ennyi idős lesz a nagyobb gyerekem, amikor a kicsi születik. Tudom, tudom, nagyon nehéz lesz, de próbálok valami árnyaltabb képet alkotni. Hogy telik egy ekkora gyerek napja? Mennyit eszik? Mit eszik? Kel éjjel? Mennyire nyűgös? Mennyire anyás? Mit játszik? Mennyit van el magában?


Nagyon szépen köszönök minden választ. :)


2023. márc. 31. 13:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Hol tart a mozgásfejlődésben? Még ez kimaradt. :)
2023. márc. 31. 13:46
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most kezd akaratos lenni. Nem ebyhseuu vele, elég anyas. Egyedül 5 percnél többet nincs el de akkoris figyelni kell rá. Fut, szalad.3-4 órát kint vagyunk, 1x alszik .

Mindent eszik amit mi, napi 2x tejital

Éjjel 1-10000 között ebred .

2023. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja hozzáteszem nálunk zeró a kepernyoido.
2023. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Az én babám holnap lesz 14 hónapos. Ha jó, akkor egy angyal, de ha hisztis, akkor nagyon.

Este 11 körül alszik el (tudom, hogy késö, de ha korábban alszik el, tuti felkel 1-2 körül) Reggel 8 fél 9 körül kel, éjjel egyszer kétszer felsír, visszaadjuk a cumit, és alszik tovább.

Reggeli, ebéd, vacsora azt eszik amit mi, és reggel este tejet iszik.

Szokott nyügös lenni, minden nap vannak pillanatok amikor nincs jó kedve, és ilyenkor leginkább anyás, csak simogatni, ölelgetni, jön utánam.. Meg szokott azért sírni is rendesen.

Játszik ami eszébe jut, plüssökkel, formabedobós, puzzle féle (csak szétdobálja amúgy, de nagyon élvezi) futkos fel alá, kutyával játszik,dobálja neki a labdát, elég jól elvan amúgy magába, nem hagyjuk egyedül, és amikor látja, hogy ott vagyunk, eljátszik egyedül.

Próbáltam minél részletesebben válaszolni, remélem tudtam segíteni.

Boldog babavárást 😊

2023. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolgot elfelejtettem, egyszer alszik napközbe 2 órát
2023. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nem járt (hanem mászott), kétszer aludt, nyugis volt. Kb este 7-reggel 6 aludt 1, max 2 ébredéssel. Volt már vagy 10 foga. Pürét evett és minimálisan darabosat is. Nagyon jó korszak volt :)
2023. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, szóval *kétszer aludt NAPPAL :)
2023. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igaz, a fiam 15 hónapos, de 1 hónapja is ez volt a helyzet. :)

Ő elég nyugodt kisfiú. Sokat eljátszik magában is, imádja a könyveket pl. Itthon sok munkába belehet vonni, így hamar elmegy a nap. Kint lenni is nagyon szeret, elboklászik, homokozik.

Anúgy már jár. Jól eszik, amit mi is. Este még tápszert is.

1× alszik már csak, kb 2 órát.

Este fél8-tól kb 7-ig alszik, átalussza az estét.


Viszont ő is sokszor nyűgösködik, ha éhes-álmos akkor elég cudar állapotok vannak :D Kezdi kimutatni az akaratát, de azért nem hiszti.

Van amikor meg egésznap cipelni kell, olyan anyás ő is.

2023. ápr. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szarrá tette a kapcsolatotokat az emberetekkel, az meg félremegy meg titokba hokizik.

A gyerek meg szétgyilkolja az idegeiteket de belepusztulnátok ha ezt be kéne ismerni. Össze vissza kamuztok.

2023. okt. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta megszületett az én kisebbem is, és azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem az lett, amit a 9-es ír. Persze fárasztó és keveset alszom, néha egyszerre kel vagy sír a két gyerek, de van egy olyan pozitív hangulata az egésznek. A férjemmel sokkal inkább csapatban dolgozunk, mint hogy valaki megy és intézi a gyereket, a férjem ugyanúgy tartja a kapcsolatot a barátaival, mint babák előtt, nekem anyuka barátaim vannak, akikkel délelőttönként együtt tereljük a gyerekeinket, a családjaink imádják a gyerekeket és foglalkoznak is velük. Amikor együtt vagyunk, egy csomó több generációs kirándulást csinálunk, így mindig van, aki viszi a nagyobbat, ha elfáradt, a kisebb meg rám van kötve, és mindenki tudja élvezni a kirándulást. A szex tényleg nem megy, mert szülés után úgy sérültem, hogy tiltáson vagyok, amíg meg nem műtenek, de nem hokizik titokban a férjem, vannak alternatív módok, ahogy együtt tudunk lenni, még izgalmas is ez a kis változatosság. Sokkal jobban értékeljük azt a pár perc nyugit, amíg csak ketten vagyunk együtt. Nincs okom hazudni egy anonim oldalon, de nekem sokkal boldogabb lett így az életem, újra így csinálnám. Sokkal nehezebbre számítottam őszintén szólva. Mondjuk az első gyerekem egy tipikus több emberes baba, ő jól megedzette az idegeimet az elején. :D
2023. okt. 5. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!