Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A feleségem kijelentette,...

A feleségem kijelentette, hogy megbánta a gyereket és elege van a gyereknevelésből is. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Most lesz 1 éves a kislányunk de a feleségem kijelentette hogy megunta az egészet és magánbölcsibe akarja íratni a gyereket ő meg visszamegy dolgozni. Én egy héten 3-4 napot dolgozok a többi napon otthon vagyok és maximálisan kiveszem a részem az otthoni teendőkből. De erre nem is volt panasz. De ha már én is otthon vagyok ő mindig elmegy otthonról vagy csak a telefonját nyomkodja. Én nem szeretném bőlcsibe adni még de felek hogy kárt tesz a gyerekben vagy csak nem foglalkozik vele. Nagyon sajnálom hogy így áll hozza ez nekem is nagyon kiábrándító és nem tetszik. Többször beszéltem már vele erről de hajthatatlan.
2022. aug. 4. 19:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
18%
Hallgass a nőre, neki van igaza. Ő csinál mindent, te kussolj!
2022. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerű, maradj te otthon ő meg tartson el titeket.
2022. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

Kis háttérinfót még tudnál adni?

Telefonfüggő a párod? Volt szülés utáni depressziója? Vagy traumatikus szülés volt? Van a kisgyermekkel kapcsolatban bármi, ami különösen nehezíti a gyereknevelést? Tudtok kettesben is lenni?

Két gyerekem van, mindegyik elmúlt egy éves, néha tény, hogy iszonyat nehéz, de ha amiatt aggódsz, hogy kárt tesz benne, azt nem tartom normális esetnek.

Ha nem tudod, mi van a véleménye mögött, akkor hosszan, alaposan el kéne róla beszélgetni.

2022. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

Együtt élsz valakivel, aki szerinted kárt tenne a gyerekben? Na szépen vagyunk. Talán mondjuk válj el.

Igen valószínűen kamu a kérdés, csak a kamukérdésesek szeretnek hívószavakat is írni.

2022. aug. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%
Ha ennyire drasztikus a helyzet, váljatok el és maradjon nálad a gyerek. De korántsem biztos, hogy nem lehet javítani ezen. Ez így kevés infó, hogy segíteni tudjunk. Ahogy a hármas írja, nem ártana tudni a korábbi állapotokat.
2022. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

Hidd el nekem is tele van néha a hócipőm a gyerekneveléssel és legszívesebben már most leadnám a bölcsibe,de én azért megvárom míg 2 éves lesz. Ettől függetlenül imádom a kicsit DE azért képzeld el éjszaka többször felkelek akár 2 óránként főleg most hogy fogzik. Reggel 6-or kel akkor is ha 4-ig nem aludt. Utána etetés ami mostanában a foga miatt problémás. Most kúszik szóval egyfolytában megyek utána,nincs pihenés. Ha wc-re megyek akkor üvölt a szeparációs szorongás miatt. Egyfolytában a gyerekkel kell foglalkozni,persze munka után a férj is segít,de éjféltől este 6-íg foglalkozom a gyerekkel 6-tól 9-ig van vele apa,hát olyan kor én is mobilozok,fürdök, mert végre nem csak a baba baba. Aztán lefekvés és éjjel 2 óránként megint szoptatás.

Szóval hidd el fárasztóbb mint hiszed és igenis szeretnék dolgozni, nem csak pelust cserélni vagy dúdolni, babakocsizni stb. Feleséged is így lehet vele.

2022. aug. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Ezzel a válaszommal nem leszek népszerű, de mindegy.


Szerintem nyugodtan adjátok bölcsibe, és hadd menjen vissza dolgozni az anyuka.

Valószínűleg hiányzik neki a társas kapcsolat, és az, hogy felnőttekkel is legyen, illetve, hogy ne csak egy 1 éves gyerek legyen a társasága.

Azért 0-24-ben a gyerekkel lenni egy idő után “megterhelő”.. Nem gondolom, hogy bántaná, vagy nem szeretné, mert biztos vagyok benne, hogy szereti, csak tényleg vágyik arra, hogy más környezetben is lehessen.

Vannak anyukák, akik igénylik, hogy elmenjenek dolgozni, és kiszakadjanak kicsit abból a mókuskerékből, hogy altatás-etetés-pelenka csere.

1 éves gyerek meg már nem kicsi, neki is jót tesz a szocializálódás.


(Édesanyámék engem is bölcsibe írattak anno, mert két-két helyen dolgoztak, hogy mindent meg tudjanak teremteni, amit szükséges. Persze az muszájból volt, ha anyukám tehette volna, valószínűleg otthon marad velem. )

2022. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%
Adjátok örökbe.
2022. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is jobb választás a bölcsi ebben az esetben, a gyerek nem sínyli meg jobban mint egy anya mellett aki ignorálja.

Ha rugalmas a munkahelyed és a munkaköröd megengedi dolgozz a homeofficeos napjaidon hajnalban v éjjel és aznap nem kell beadnod v csak rövid időre. Én ha beteg a gyerek így csinálom,hajnalban 2óra, déli alváskor 2 és éjjel 2óra (részmunkaidős vagyok), 21hós, de a munkából sem eshetek ki hetekre.


Az h a párkapcsolatod h alakul, majd az idő eldönti.

2022. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Igazából #2-esnek van igaza. Anyukának tehet, apuka állítólag szívesen van a gyerekkel. Hát akkor cseréljenek: anyuka megy dolgozni, apuka mehet GYED-re.
2022. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!