Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át a cumizás...

Hogyan szoktassam át a cumizásról az ujjszopizásra?

Figyelt kérdés
Jelenleg mindkettőt csinálja, bár a cumi jobban megnyugtatja, mint az ujjacskája. De nagyon idegesítő, ha kiesik a cumi, állandóan azt játsszuk, hogy kiesik, sír, és rohanok, hogy visszategyem. 15 hetes
2010. okt. 8. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne szoktasd rá, ha magától nem akarja. Hagyd, hadd csinálja azt, ami neki jól esik és megnyugtatja.
2010. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne szoktasd át. A cumiról később le tudod szoktatni, míg az ujjszopizás még akár 4-5 évesen is megmaradhat...
2010. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom: NE szoktasd át! Én örülök, hogy cumizik a fiam, még ha rohangálnom kell is visszatenni. Én kiskoromban cumiztam, ovira abba is tudtam hagyni. A hugom az ujját szopta, még alsós korában is azzal aludt el...mindent kipróbáltak a szüleink, nem tudták leszoktatni, meg is látszik a fogán.
2010. okt. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 hónapos és az újját szopizza. Mindent kipróbáltunk, hogy rászoktassuk inkább a cumira de sajnos nem jártunk sikerrel. Szerintem se szoktasd át!
2010. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se szoktad át, tönkreteszi az ujját, meg a szája formáját is. És ahogy írták előttem, leszoktatásnál el tudod venni a cumit, míg a kezét nem.

Tegyél több cumit a kiságyba, majd rájön, hogy ha tapogat talál, és ahogy ügyesedik, úgy kell egyre kevésbé segítség.

2010. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!