Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan nevek amik már...

Vannak olyan nevek amik már egy bizonyos kor fölött vállalhatatlanok? Ha igen mi ezek?

Figyelt kérdés
Írnátok egy párat

2023. ápr. 6. 20:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%
Ismerek felnőtt Bendegúz nevű ferift amugy azt hinne az ember tenyleg gaz de ha mar ismersz ilyen embert nem az. Sokan Bendének is becézik
2023. ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk egy Psziché,Fahéj,Zöldike,Ajándék,Sánel,Banánvirág, vagy a Zalánka(ami egy anyakönyvezhető lány név...no comment) nénikén igen érdekes, a fiú neveknél Brendon,Frodó,Gandalf,Anakin,Adonisz,Ariel,Kaplony,Diégo,Medox stb de ha azt vesszük néni és bácsi jelző nélkül is elég furák, én tuti nem adnám.
2023. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
92%
Számomra az Életke, Angyalka, Ajándék, Kavics, Bajnok, Bátor, Vidor vállalhatatlan, de nemcsak felnőttként, hanem bármikor.
2023. ápr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
89%
Hát évről évre elég a frissen bejegyzett neveket megnézni, többsége olyan, hogy az ember rögtön arra gondol, hogy szegény gyereket mennyien fogják már akár iskolás korában szekálni érte és hogy felnőttként milyen lesz majd azzal a névvel.
2023. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem azok gyerekként is furák már.

De felnőttként a becenévképzősek furcsák szerintem. Pl.:Csendike, Életke, Eperke, Hófehérke, Áldáska, Angyalka, Pintyőke, Dorka, Panka, vagy az i-re végződőek is pl.: Gréti, Dóri, Mici. Férfi neveknél kevésbé jellemző ez. Ott sokkal kisebb is a választék a női nevekhez képest és abból is egy nagyon kicsi részt használunk. Szerintem kb a 100-as listát. Legalábbis az ismerősi körömben rengeteg a Gábor, Zoltán, Péter, Dávid, Csaba, Dániel. Nagyon különlegeseket nem ismerek, így én örülök ha felbukkan valami új, még ha nem is tetszik nekem.

Persze mindenki azt ad amit akar, meg tudom szokni, sőt én szeretem, ha valakinek különlegesebb, ritkább neve van, mert könnyebb megjegyezni és jobban elkülöníthető fejben, meg a változatosság gyönyörködtet, de ezeknél félrevezető, mert azt feltételezem, hogy a teljes alak a neve csak valamiért a becenevet mondta. Dokumentumok kitöltésénél is probléma lehet ha előre feltételezik ezt mások.

Időseknél nekem nincs olyan hogy furcsa utána a néni. Egy Kovács Málna nevű ügyvéd kissé röhejesen hathat, de a Málna néni szerintem nagyon aranyos. Egy idős néninek vagy bácsinak szerintem nem hátrány ha aranyos a neve.

2023. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

#25. "De felnőttként a becenévképzősek furcsák szerintem"


Vagy ha jobban belegondolsz, annyira azért mégsem, hisz maga a jelenség kicsit sem új: Piroska, Aranka...

2023. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
90%
Vérbulcsú, Volfrám, Üllő, Holló, Ünige, Orália.
2023. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Fehér Barbara Kyoko válasza:
100%
A Lotti neni cuki😄♥️
2023. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy Dorkát és egy Eperkét nem lehet egy lapon említeni…


Egyébként ha már felmerült, épp itt van egy amerikai barátom és direkt rákérdeztem, hogy van e náluk ilyen, hogy egy név túl kislányos egy felnőttnek és nem tudott példát mondani. Annyit mondott, hogy őt Beth-nek hívják, amely az Elizabeth becézéséből lett, de neki ez a teljes neve. De senki sose gondolta vagy mondta hogy ez kislányos. Ez tényleg csak nálunk probléma.

2023. ápr. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
70%

Bella néni

Pedig szép név gyerekként,de már 50 felett, hát nem tudom, nekem fura

2023. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!