Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy órákig fent...

Mitől lehet, hogy órákig fent vannak és nem alszanak a 3 hetes kicsik?

Figyelt kérdés

3 hetes ikergyerekek egyre többet kihagynak egy-egy alvási ciklusból. Tápszeresek (egyéb okok miatt), de szépen esznek és nőnek. A múlt héten kezdődött, akkor még csak 1-1 2 evés közti alvás maradt ki. Fent voltak, mostanra már van, hogy 2-3 alvás is kimarad és ez nagyon sok, mert ilyenkor 2-3, van hogy 4 órán át fent vannak és borul az egész napjuk (3 óránként esznek normál esetben, ilyenkor viszont hamarabb lesznek éhesek, kevesebbet esznek és az evés is borul).


Van hogy éhesek, olyankor persze kapnak, de alapjában véve nem az szokott a baj lenni. Nem is hasfájósak, nem büfi, nem puki, stb bántja őket. Pelenka is van cserélve. Néha ölben megnyugszanak, de van hogy úgy sem.


A védőnő szerint ez normális, szerintem az, hogy mostanra már 2-3 több órás alvást kihagynak és az, hogy most is 6 órája fent vannak, nem.

Megnyugtatni se tudjuk őket, egyszerűen tehetetlenek vagyunk, nem tudjuk mi bajuk és nem tudjuk hogy segíthetnénk, hogy altathatnánk el őket.


2023. ápr. 9. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Csak tápszert esznek?
2023. ápr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Óraállítás megborítja a kisgyerekeket.
2023. ápr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1# nem, valamennyi tejet (napi ~200 mili körül) le tudunk fejni és odaadni. De nagyrészt igen.


2# lekövettük, akkor még nem volt semmi bajuk. Ez most jelentkezett.

2023. ápr. 9. 23:13
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

Nem eszel valami élénkítőt, ami átmegy a tejbe?

Kávé, kakaó, csokoládé, guava, fekete/zöld tea?

2023. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én szoktam, de az apa vagyok, úgyhogy nem megy át a tejbe. Ettől függetlenül kávéból nagyon keveset iszik a feleségem, azt se minden nap, semmi más ilyesmit nem eszik/iszik.
2023. ápr. 9. 23:22
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Nekem egy gyenge capucino is 2-3 napra ilyen alvás zavarossá tette a gyereket. Kávé nélkül meg én voltam zombi. 5 hónapig bírtam. Utána kávéztam és nem szoptattam.
2023. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes babákról beszélünk. Sajnos ilyenkor teljesen normális az összevissza alvás. Borul a napirend? Az egyke babáknak sincs még ilyenkor napirendjük.

Az első 3-6 hónap gyakran a túlélésről szól. El sem tudom képzelni milyen nehéz 2 újszülöttel, de most csak annyit tudtok tenni, hogy ellátjátok és szeretitek őket. Etessétek őket, ha éhesek, testközelben legyenek, ha nyűgösek. De teljesen normális, ha nem tudjátok, hogy miért sírnak. Nekik még a gravitáció is új. Újak a fények, a hangok, a saját testük vadonatúj dolgokat produkál velük.

2023. ápr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha 1-1 alvás kimarad az bármi újtól lehet. Ha 2-3 alvás kimarad, az gond, mert nagyon nyűgösek, sírósak lesznek.

Ikreknél a mihamarabbi napirend beállítása a túlélés záloga. Ha van még 2-3 segítő a gyerekekre, háztartásra, akkor lehet szabadon "elusztatni" a napokat.

2023. ápr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nincs tapasztalatom ikrekkel, de 3 hetessel annál több. Ilyenkor még egy káosz, nincs napirend, egy darabig nem is lesz, csak ha rájuk erőltetitek, de az ugye sirással jár. Ilyen pici még van hogy óránként enne, de van mikor 4 óra múlva lesz éhes. Ilyenkor még teljes a zűrzavar. Nagyjából 6 honaposak lesznek mire kialakul egy nagyjábóli napirend, amit majd 2-3 hetente változtatnak. Sajnos ez nagyon nehéz időszak 1 picivel is, nem hogy kettővel. De teljesen normális amin át mentek, ezt túl kell élni. Alkalmazkodjatok hozzájuk, ők mindig tudják mire van szükségük. Sok -sok testi kontaktusra es annal is több türelemre. Kitartást
2023. ápr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
46%
Nem álmosak.
2023. ápr. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!