Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 7 hónapos babát lehet...

Lassan 7 hónapos babát lehet fürdetni sima baba szappannal? Szappanból csináljak inkább folyékonyat? Azt felfőzéssel lehet? Hogyan, mi a menete?

Figyelt kérdés
Eddig gyógyszertári fürdetőt, gabi fürdetőt és Johnsont használtunk. Mosószert sima Biopont használok, meg egyszer véletlenül sima öblítővel mostam, nem lett semmi baja szerencsére a bőrének.

2023. ápr. 12. 07:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem maradj a babáknak tervezett fürdetőknèl. A baba márka sokszor szárítja a bőrét a kisbabáknak.
2023. ápr. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

A Gabi és a Johnsons sokkal rosszabb a baba bőrének, mintha csak sima vízzel mosnád. Tele vannak nyomva parfümmel, abszolút nem babáknak, hanem a szülőknek készült. Egy csomó krémes babafürdető van, ha nincs kedved a gyógyszertárival szórakozni, próbálj illatmenteset keresni. Elvileg az a jó fürdető, ami nem habzik (felnőtteknek is az lenne az ideális, de a mi bőrünk már többet bír). A micella jól tisztít (attól habzik), de károsítja a bőr természetes védőrétegét. 1 éves korig ajánlják a fürdetőkrémeket.

Elvileg ez a legjobb babafürdető 1 éves kor alatt egy bőrgyógyász szerint, akinek az előadásán voltam.

[link]

Attól még, hogy valamitől nem lesz pöttyös a bőre, még lehet, hogy károsítja. De nem megmondani akarom a sznob véleményem, ha te Babával akarod fürdetni a babád, akkor persze, nyugodtan, csak nekem hasznos volt ez a tudás, azért írtam le. :)

2023. ápr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetni lehet, de nem biztos, hogy érdemes is.

Mi is a la roche márkát használtuk, mégis nagyon ekcémás a bőre a babámnak, most fogok váltani uriage-re.

A gyógyszertáritól még csúnyább lett, mert azt fel is kell kenni a bőrére, a többit csak a vízbe szoktam tenni.

Magunknak is már mindenből illatmentes, mindenmentes szenzitív dolgokat veszek, mégsem tökéletes a bőrünk, másnak meg a leggagyibb méreganyagoktól hemzsegő sem árt látszólag.

Ha olcsóbb kategóriásat szeretnél akkor van a dm-nek, rossmann-nak saját márkájú de illatmentes kímélő fajtájú szerintem. Babaolajból biztos, de szerintem fürdető is.

2023. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezek itt, mert a legjobbat szeretném a babámnak. Kicsit sem sértődök meg ilyen válaszokon, sőt!!! Köszönöm szépen, hogy leírtátok a véleményeteket, főleg neked 2-es válaszoló. Nem tudtam ezeket, tényleg hasznos információ volt nekem is, amit leírtál. Baba részlegen voltak ezek a DM-ben, jónak tűnt, azért használtuk eddig.
2023. ápr. 12. 08:40
 5/10 A kérdező kommentje:

DM-ben vásárolok a babának. Saját márkás termékei közül még ezt használtuk, de ez is kamillával és panthenollal van.

[link]

2023. ápr. 12. 08:44
 6/10 A kérdező kommentje:

Johnsonból két flakonnal kaptunk ajándékba. Nem gondoltam volna, hogy nem hasznos.

Gabi fürdetőnél meg sensitive fajtának írja.

[link]


Elég nehéz valóban a legjobbat kiválasztani. Köszönöm szépen a segítséget, válaszaitokat, amelyek számomra mindenképpen hasznosak voltak.

2023. ápr. 12. 08:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Illatanyag mentes terméket vegyél. Nem az a legjobb, amit agyon reklámoznak. A dm-rossmann saját márk@s illatmentes fürdetője sokkal hobb, mint a baba, vagy a johnson...

A Mixa márka is szuper.

Gyógyszertárban a bioderma, a la roche posay mind gyárt babáknak jó terméket.

2023. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kamilla és panthenollal nincs baj, azok jó cuccok. Csak ebben is van parfüm. Én a krémmánián szoktam megnézni az összetevőket, ott szépen el tudod olvasni egyesével, hogy mi micsoda, ha rákattintasz. Pl. [link]
2023. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a Gabi meg Jonhson és a Baba fürdető nem éppen a legjobb,sőt, én a helyedben inkább természetes összetevőjű fürdetőt használnék én pl most Dora Natura fürdetőt használok a babámnál a másik két gyermekenek es magunknak is olyat ami minden vacaktól mentes, pl a dmben is sok ilyen van, csak ezektől nem jön elő az ekcéma.
2023. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A saját markasokon kívül pl a mixa olajos fürdetője is tök jó, szép a bőre a kisfiamnak mióta azt használjuk, és ára a töredéke a lá roche posay és hasonló gyógyszertári dolgoknak (amik tök jók tényleg, de ha az olcsóbb is megfelelő akkor felesleges drágán megvenni).
2023. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!